Doplňování prvků

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Doplňování prvků

Príspevok od používateľa ondrahos »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, v jakých případech je nutno do akvária začít doplňovat prvky. Myslím si, že v mém akváriu zatím postačí výměna vody (mám zatím pouze pár zoanthusů), ale rád bych věděl, kdy bych je měl případně začít doplňovat.
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa triscene »

Potrebujes testy na parametre (Mg, Ca, KH, K, NO3, PO4) a potom vies ci pridať alebo ubrat
ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa ondrahos »

Jasné, ale já myslel spíš takové ty přípravky jako All-in-one a to se dává nějak pravidelně, ne?
Používateľov profilový obrázok
cooffe
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 20 Jún 2013 21:00
Bydlisko: Praha 9 Střížkov
Kontaktovať používateľa:

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa cooffe »

na zoanthusy nic doplňovat nemusíš-hlídej základní parametry vody a nedělej si to zbytečně složitý-stačí pravidelně měnit vodu
IM Nuvo mini 38G+Kessil
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Ak máš nano zevraj take by sa ti oplatilo od firmy MICROBE LIFT titer 3 prípravky:

All in one (to su vitaminy a živiny pre koraly)
CA +KH to je jeden prípravok - kalcium
MG to je na horčík... dokážeš to dávkovať ručne
Rozmýšľam nad týmto do nového 60l nana.

Apropo mám 30 litrové nano a držím to len na výmene vody a dávam raz za tri dni tie prípravky na koraly od red sea A a B
Samozrejme výmena vody. (zoanthusy, euphilia, acropora digitata a ešte jeden mekáč taký biely čo jak stromček je ale neviem ako sa volá EDIT: capnella)+ nemo
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
cooffe
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 20 Jún 2013 21:00
Bydlisko: Praha 9 Střížkov
Kontaktovať používateľa:

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa cooffe »

no to mu radíš hezký blbosti-v tý třicítce stačí měnit pravidelně vodu a pokud tam bude mít jen měkký,tak CA/MG řešit nemusíš,pokud nemáš tvrdý korálnatce.stačí nebýt líný a vyměnit vodu
IM Nuvo mini 38G+Kessil
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa axelson »

Nechapem preco chcete silou mocou nieco liat do akvaria.mate tam nejake mekace nizka spotreba vsetkych prvkov.to zabezpecite ako pisali vymenou vody.uplne vyhodene peniaze ale aspon obchodnici maju radost :D prebytok prvkov je naco dobry? 8)
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa Myscho151 »

počkať ospravedlňujem sa za post nevšimol som si, že má iba zoanthusy.

A čo sa môjho akva týka tej 60 (v zábehu) ja mám to mám v pláne osadiť len samými lps (tam už naliať niečo musíš - pochybujem, že by sa to utiahlo len výmenou vody)

A čo sa týka dávkovania toho od red sea reef energy tak si myslím, že nič zlé to nieje... a od kedy to dávam mi pribudlo pár malých zoanthusov a euuphilia napumpovaná až vyzerá že praskne... a tých 13 eur či koľko to stálo... ale mám to na pol roka...
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa axelson »

Pri vymene vody dostanes vsetky potrebne prvky.ak menis 10% vvody tyzdenne nie je potrebne doplnat navyse.myscho ake mas hodnoty prvkov ?zoace sa mnozia aj vez doplnania.to ze je napumpovana neznamena ze jej pomohlo liatie pripravku.ale kludne lej dalej :D :D
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa Myscho151 »

no to, že lejem to na coraly to beriem, že to su vitamíny atď nevravím, že to je ca mg atď...
no čo sa týka prvkov všetko je vždy po výmene vody v norme okrem mg... toho mám v kuse len okolo 1200 a to dávam red sea coral pro...

V nane mi to klesá tak na CA 390 za týždeň. Testy salifert. Nevravím, že sa to nedoplní ale ja tam nemám skoro žiadne korale... neviem čo by sa stalo keby som tam dal nejaku riadnu euphiliu alebo nejaké väčšie sps
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa axelson »

Vobec nic :D mozes byt kludny.ca 390 nie je ziadna katastrofa.ale je na kazom do svojho akvatia da 8)
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa Myscho151 »

ale tak si myslím, že dosť ľudí používa rôzne prípravky či už tie v sklenených ampulkách atď... a o obchodníkoch a marketingu sa baviť nemusíme... ja to poviem tak, že radšej dám 13eur do akvárka ako by som ich mal prepiť!!! (Najviac sa mi páči, že mnohokrát sa tu riešia fakt veci atď za pár eur pritom každý tu má akvárko a techniku za stovky až tisíce eur...) ...

axelson máš pravdu... vidno, že niektorí členovi majú v sebe štipku tolerancie a úcty voči ostatným.
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa VINTR »

Osobně, pokud bych měl jen měkké měnil bych jen vodu a používal bych kvalitní a ověřenou sůl. Pokud něco liješ a nevíš co, vede to vždy do pekel.... Osobně liju jen pivo :lol:

doplnění: schválně si změř základní hodnoty namíchané vody (KH, MG, CA, NO3) a hodnoty v akvárku a srovněj. poku je to +- autobus stejný, se ptám: Co a proč chceš doplňovat? Hlídej si NO3 a pořiď kvalitní světlo a budeš mít radost jak to funguje :wink:
tomokovi
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 790
Dátum registrácie: 26 Aug 2014 08:55
Bydlisko: Částkov-Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa tomokovi »

Ja menim jen vodu,doplnim bakterie a 2x tydne jod,mangan,zelezo a stroncium. Zadne Ca a Mg nedoplnuju a rostou mi i Acropory. Akva vypada spokojene a ja taky ;-)
Ch.Viridis,A.Ocelaris,G.Loretto,Z.Flaverescence,Ch.Rostratus,V.Puelaris a dvě L.Aboinensis. Montipory,Seriatopory,Acropory,Euphylie a nějaké mekkace.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Doplňování prvků

Príspevok od používateľa Myscho151 »

ale na to som narážal... každy niečo do akvárka dáva... niekto pivo, niekto stroncium, niekto vodku, jód atď... ja začnem asi borovičkou :D :twisted: :roll: viem, že keď som bol u Jrx doma tak on dáva baktérie tušim určené nie priamo pre morskú akvaristiku... ale ako ktosi hore napísal je to kažého vec keď mu to funguje a ide...
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"