Voda v Šamoríne

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Peter Štafen
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 03 Feb 2015 21:39
Bydlisko: Šamorín

Voda v Šamoríne

Príspevok od používateľa Peter Štafen »

Ahojte morský nadšenci.
Postupne začínam s morským akváriom a narazil som na problém s vodou z vodovodnej siete v Šamoríne.
Po pripojení novej reverznej osmózy mi konduktomer nameral veľmi vysoké hodnoty. Všetky filtre sú nové preto som najskôr nechal cca hodinu vodu len tak voľne vytekať ale aj tak po hodine konduktomer ukazoval nasledovné hodnoty.
Vstupná voda mestský vodovod 650, výstup za RO 15, voda zo studne ukazovala vstup 850 a výstup 52 takže toto som zavrhol. Po pripojení DI filtra sa hodnoty mestskej vody zmenili nasledovne. Vstup 650, za RO to bolo 20 a za DI 0. Preto sa chcem spýtať. Je možné že sa ešte uvoľňujú nejaké konzervačné látky z membrány, alebo je to spôsobené teplotou vody? Tlak by mal byť dostatočný pretože reverzku mám v pivnici a skúšal som ju o polnoci keď je predpokladám minimálny odber.
Hodnota 20 za RO sa mi zdá pomerne vysoká, mám sa zmieriť s tým že budem musieť používať hojne DI filter?
Ďakujem a budem rád za každú radu.
Ahojte.
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Re: Voda v Šamoríne

Príspevok od používateľa pepe »

V Brně to mám podobné: za RO 16-17, za DI 0. Membránu mám 16 měsíců a co 1/2 roku měním veškeré předfiltry a náplň DI.
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"