phytoplankton

Všetko o planktóne, červoch, artémii a inej živej potrave

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa martin01 »

Chtěl bych všem poděkovat za upřesnění informací k chovu. Teď jen ještě plankton sehnat. Zdá se, že v Praze ho nikdo nechová ani nepěstuje. Na inzerát o koupi se mi nikdo neozval. :)
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa martin01 »

Chtěl jsem se zeptat na hnojení planktonu. Dávám denně takovou malou modrou lžičku, která byla kdysi u starší varianty testu na Mg nebo Ca, teď přesně nevím. Vím, že se to špatně říká, ale kolik asi tak by se denně mělo přidávat do 3,5l lahve? Barva se mi zdá pořád poměrně světlá, ale na druhou stranu se bojím, abych to nepřehnal. Množství třeba přirovnat ke kávové lžičce. Na špičku nebo třeba polovinu? Děkuju Martin
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa Josef »

je možné i "hnojit" ptačincem ? a osvětlovat stejně jako při hydroponickém pěstování zeleniny 660nm 430-460nm 2-3 :1 ??
dík za odpověď
myslím si že ptačinec je velice kvalitní a není tak agresivníj ako tekutá hnojiva ale možná se pletu

rád koupím na zkoušku třeba 1L a vyzkouším různé variace :-)

Josef
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
anides
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 18 Nov 2012 20:32
Bydlisko: Mnichovo Hradiště

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa anides »

Mám dotaz na zkušené chovatele:
Před cca 3 měsíci jsem získal násadu phytoplanktonu. Pěstoval jsem ho v 3-litrové lahvi, svítil nad ním cca 10 - 12 hodin denně 11W zářivkou. Přidával jsem ho k vířníkům i s vodou. Vodu jsem doplňoval převařenou vodou z akva. Před 2 dny se změnila barva ze sytě zelené na zelenohnědou. Značí to nějaký problém, případně úhyn phytoplanktonu? Je možné, že jsem ho kontaminoval vířníkem? Když byl phytoplankton sytě zelený, zkoušel jsem ho cedit přes filtrační papír, ale na papíře nezůstávalo nic. Nyní když je zahnědlý, cezením přes papír je něco vidět. Po celou dobu mám násadu v chladničce. Mám založit novou kulturu?(Vířníkem krmím potěr Ocellarisů, velký úspěch zatím nemám.... Nejdelší doba přežití 7 dní :? )
anides
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 18 Nov 2012 20:32
Bydlisko: Mnichovo Hradiště

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa anides »

Odpovím si sám :zavlekl jsem si do phytoplanktonu vířníka, ale zase krásně prosperuje....
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

8) parádička, já chci zrovna začít s viřníkem + krmení, a vidím že je to celkem jednoduché :wink: pročítám tu většinu vláken, teď řeším s Josefem násadu ....
nechceš se rozepsat, jak si to rozjel, čím krmíš phyto, přes co cedíš atd. ??? třeba i do SS (email) ? dikes ..
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa lubo54 »

Dá sa toto použiť na kŕmenie phytoplanktonu
https://www.ebay.com/itm/Aco-Plankton-B ... SwdzNdLh6K
Zdá sa mi to dosť silná koncentrácia.
Za odpoveď ďakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chov vlastnej potravy"