phytoplankton

Všetko o planktóne, červoch, artémii a inej živej potrave

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Zdeno
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 17:57
Bydlisko: Bratislava

phytoplankton

Príspevok od používateľa Zdeno »

predam ....zooplankton a phytoplankton.....250ml....1euro
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa Steedy »

da se to nejak skladovat aby to nepochcipalo? prezilo by to cestu cca 2 denni kdyby si to poslal?
Zdeno
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 17:57
Bydlisko: Bratislava

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa Zdeno »

poslat sa to urcite neda
DODKO
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10 Dec 2010 20:41
Bydlisko: Bratislava

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa DODKO »

Ahoj,mám záujem o chov zoo a phytoplanktonu.Ak je to možné daj na seba kontakt .Zavolám ti.
Zdeno
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 17:57
Bydlisko: Bratislava

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa Zdeno »

tel...653 15 995
pedro01
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 13 Nov 2012 18:58
Bydlisko: zahranicie

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa pedro01 »

ahoj
nechcemsa tu hrat na chytraka ale da sa to aj poslat,okrem lete kde teplota nad 27 stupnov
ja chovam asi 3 roky zoo a phyto a nebol s tym problem.
najdlhsie to trvalo 4 dni a ziaden problem sa nevyskytol.
s pozdravomm peter
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Pro Pedra:
Jak se tváří na poště nebo u jiného dopravce, když poznají, že se posílá "něco v lahvi" ?? Nejsou s obsahem zásilky problémy ?? Kvůli dýchání organismů bude muset být nádoba (asi PE láhev) naplněná pouze zčásti a proto bude slyšet "šplíchání", což může vzbudit zájem kontrolních orgánů :?
pedro01
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 13 Nov 2012 18:58
Bydlisko: zahranicie

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa pedro01 »

ja Tie pet flase balim stale Do kartonu tie flase su naplnene Asi Na 95 % a ono to vydrzi bez kyslika ved napr aj nannochloropsis Sa da skladovat v zatvorenej pet flasi v zatvorenejchladnicke 6 mesiacov a brachionus skladujem privaten teplote 5stupnov mesiace krmim len Raz za tizden 2-3 kvapky phyto
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Velice zajímavé údaje !!!!
O možnostech udržet tak dlouho v podchlazeném stavu Brachionus a kulturu jednobuněčných řas jsem nevěděl a bylo by dobré na tuto možnost upozornit všechny zájemce o experimentování s odchovy mořských ryb. Řešilo by to situaci s přechodným nedostatkem krmiva (jako naschvál vždy v okamžiku, kdy jej nejvíce potřebujete), resp. s jeho uskladněním na dobu, kdy bude nejvíce potřeba. Napište, prosím, o tom trochu víc - v jaké teplotě držíte chovy, jak připravujete vodu (jaká sůl, jaká voda, koncentrace soli), čím krmíte (resp. doplňujete prvky - např. Fe u řas), jak probubláváte kulturu, čím z vody filtrujete Brachionuse i řasy (anebo kulturu přímo lejete do akvárka), jak jim svítíte, jaké chovné nádoby používáte, jak pasážujete kultury, setkal jste se někdy se spontánním vyhynutím kultury, atd. - t.j. všechno, co sám považujete za důležité. Co Vy sám výše uvedenými organismy přikrmujete ?? Zkoušel jste sám odchovat nějaké ryby ?? Díky předem za odpovědi ! J.O.
pedro01
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 13 Nov 2012 18:58
Bydlisko: zahranicie

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa pedro01 »

ahoj jaroslav,
takze zacnem tym co chovam alebo co som choval

CHOV:
PHYTOPLANKTON:
Nannochloropsis salina (chovam aktivne dalej len A)
Nannochloropsis oculata (choval som chov ukoncen dalej len U)
Chaetoceros gracilis (U)
Isochrysis aff. galbana (A)
Pavlova lutheri (u)

ZOOPLANKTON:

Brachionus plicatilis (A)
copepoden (A)

popis:

nannochloropsis salina je mozne chovat bez problemov vo flasiach ci inich nadobach alebo aq.ja pouzivam 2,5l flase s bublanim ca 2 bubliny za sekundu
pouzivam phytofood na baze f2 odporucene davkovanie 1ml/l ja davkujem dvojnasobok predavkovanie je skoro nemozne a hned po hnojeni je mozne plankton skrmit ale neodporuca sa.
teplota 24-26stupnou nad 30 stupnou mi kultura skapala.
skladovanie v chladnicke je mozne cca 6 mesiacov raz za tyzden je dobre flasu potriast.takto uschovana flasa nieje urcena ku krmeniu vyzivove zlozky lezia ca pri 10% co je malo chovane larvy maju plne brucha ale ziadne vyzivove hodnoty!!!!!!
ja si stale kazdy mesiac odoberem z chovu cca 0,5l a sytozelenej farby to ze sa jedna o zelenu farbu vidim len pri silnom osvetleni lebo je tak syta.a dam do chladnicky.
a tu staru vylievam do wc.osvetlenie ca 10 h denne s 11w.odparenu wodu je potrebne denne dolievat.

Nannochloropsis oculata chov je identicky s nanochloropsis salina, nechovam ho preto ze bunky su vacsie ako pri salina ale hodnotovo su rovnake.
casom som zistil ze menej druhov znamena viac mensie riziko kontaminacie po kontaminacii s inym phyto kultura padne.

Chaetoceros gracilis postup rovnaky akurat ze nestaci prihnojovat s f2 ale je potrebne dodavat silikat.s touto klturov som nemal vela stastia tak som to nechal tak silikat sa mi stale zrazal a nikdy som neodhadol kedy je spotrebovany. merne jednotky na silikat su drahe.
nieje mozne merat s testamy na aq lebo tekutina je hneda



Isochrysis aff. galbana podmienky na chov pouzivam rovnake ako pri salina riasa sa rozmnozuje pomerne rychlo ale nie tak ako salina je pomalsia
Isochrysis aff. galbana chovam len preto ze obsahuje vsetky potrebne prvky na obohatenie zooplanktonu ako napr omega3 .......... a tak neje potrebne zoo obohacovat drahymi chem. prvkami.skladovanie v chladnicke mozne 4-6 tyzdnov


Pavlova lutheri je top phyto pre chovatelov obsahuje ca 90% viacej vyzivovych prvkov ako salina a ine.chov je narocny aj ked by mal fungovat ako salina len s hnojivom f2 sa kultura rychlo kolabuje.
skladovanie v chladnicke pri teplote 1-2 stupne mozne ale musi sa nepretrzite vzduchovat prebublavat po 6 mesiacoch v chladnicke strati len neuveritelnych 10% vyzivovych hodnot to znemena ze rovno s chladnicky sa da pouzit na krmenie.


Brachionus plicatilis chovam v 2,5l flasiach 2ks a v 30l aq
teplota rovnaka ako u phyto vzduchovanie rovnake osvetlenie nieje potrebne no ja osvetlujem krmim 1x denne nann. salinou takym mnozstvom co na druhy den je zozrate
nieje potrebne 1x denne da sa dat viac phyto a staci krmit 1x 3-4 dni
mne sa osvedcilo 1x denne.vodu dvojnasobim slanou vodou kazde tri dni na jeden ml sa da dosiahnut 250 000 buniek u hoby chovatelov je to ca 150 ks u mna je to ca 2000ks
cistenie nadob 1 x mesacne v pripade ze kultura zacne zapachat ci zmeni divne farbu treba ca 1l odsytkovat scedit oparne aby bunky neplacli a nasadit stoho novu kulturu
krmit sa da aj drozdim ale to je nebezpecne rychlo sa znecisti voda a kultura padne.



copepoden- nadoby rovnake ako u brachionus chovne podmienky tiez len krmivo ine ja pouzivam spirulinu jedna vlocka a ked je ta zozrata znovu.voda ca 1x za 4 dni zdvojnasobena.


zaver: chov zoo a phyt v jednej miestnosti sa neodporuca koli kontaminacii je vsak mozny, u mna to funguje len treb sterilne pracovat.

ak chcete chovat plankton potrebujete:
chut
cas
trochu penazi nieje to az tak narocne wase aq zeru ovela viacej za mesiac.
a rodinu ktora to akceptuje.


teraz odpovede na tvoje otazky:
teplota ja mam vsade ca 23-26 stupnov
voda osmo alebo z kohutika alebo destilka sol pouzivam od red sea pri phyto ca 1,020 a pri zoo ca 1,015

krmivo phyto krmivo na baze f2 zoo phyto alebo spirulina

prebublavanie mierne

prvky nedoplna ziadne f2 obsahuje vsetko co je potrebne

filtracia brachionus pouzivam plantonove sytko s 50ym predtym som pouzival kuchynsku rolku.
papier z kuchynske rolky som namocil a dal na male cajove sytko a precedil nevyhoda ostane aj bordel s chovnej nadrze to nieje problem lebo tekutina je prec preplachnut potom vodou ja pouzivam vodu s aq
s kuchynskou rolkou sa da aj phyto scedit je dolezite pracovat tak aby bunky neplacly.

svetlo pouzivam od 11-18w 10 hodin denne

nadoby pouzivam zasadne sklenene daju sa lepsie cistit

ak som na nieco zabudol kontaktujte ma alebo ak mate otazky
s pozdravom peter
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa vik_33 »

Panejo ... tak něco takového jsme tu už hodně dlouho neměli :idea:
Smekám a hluboce se klaním - super podrobný popis.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
pedro01
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 13 Nov 2012 18:58
Bydlisko: zahranicie

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa pedro01 »

podrobne to neni leb mi robi slovencina problemi ale snazil som sa kludne dam po vianociach fotky na net ale buduci tyzden sa stahujem tak je moj chov ciastocne odstaveny
pedro01
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 13 Nov 2012 18:58
Bydlisko: zahranicie

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa pedro01 »

a este otazka jaroslava ci som nieco odchoval ca 200ks ocellaris ca 100ks Pterapogon Kauderni lsd mandarin po stahovani sa pustam po prestavke zase dotoho
Rici_m
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 10:30
Bydlisko: Kyjov

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa Rici_m »

Pedro01 děkuji za inspiraci a podrobný popis.S tou foto dokumentací je to supr nápad aby člověk měl představu.
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: phytoplankton

Príspevok od používateľa vlčák »

ahoj
asi hloupa otazka,mohl by jsi me priblizit to krmivo f2 . nic takoveho jsem nenasel
zatim s uspechem pestuji v odpadni vode cca 6-8 mesicu bez padnuti
dekuji martin
Napísať odpoveď

Návrat na "Chov vlastnej potravy"