Hnědá houba?

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Demasoni
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 25 Máj 2018 08:15

Hnědá houba?

Príspevok od používateľa Demasoni »

Zdravím a prosím o radu. Nevím si rady s hnědou řasou, sinicí, houbou - nevím co to je...Na kamenech, hlavně v horní části se mi už asi měsíc postupně tvoří hnědý povlak. Barvou a strukturou to připomíná povrch hlavičky hřibu. Začíná to zdáse mi utiskovat korály, vzhledově hrozné...
Akvárium NANO 76 l, v provozu od poloviny ledna 2018, výměna vody 5 litrů týdně, teplota 25 stupňů, hustota 1,025, Ph 8,3, Alk. 7,7, NO2 0, NO3 1, Ca 430, PO4 0. Světla AI Prime HD 55W 2 ks na cca 50% výkonu. Ve filtru pouze molitan a Chemi pure Blue.
Osádka: 2 x klaun očkatý, 2 x sapínek, 1 x mandarín, 1 x hvězdice archastrer.
Více viz. foto...Poradíte?
IMG_2566.JPG
IMG_2563.JPG
IMG_2562.JPG
Karel 99
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 28 Nov 2017 11:31
Bydlisko: Brno-venkov

Re: Hnědá houba?

Príspevok od používateľa Karel 99 »

ahoj, no zalozeno v polovine ledna a s tou osadkou jak pises tak te tu na foru asi nikdo nepochvali.Mam stejne nano od listopadu 2017 a 1x Klaun jeden sapin.
Mandarina bych chtel ale doporuceno mi bylo ze je to mala nadrz.
Nejsem opravnen nekomu radit, taky zacimam.
rasy vsech barev a sinice jsou na zacatku vsech nabehu akvarii, to mi psali zkuseni moraci.
bylo mi doporuceno, men vodu 1x za 14 dni 10procet do niceho nevrtej a cekej.
At se ti dari.
Karel
Demasoni
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 25 Máj 2018 08:15

Re: Hnědá houba?

Príspevok od používateľa Demasoni »

ahoj, no alespoň jedna reakce na můj příspěvek, děkuji... řasy a červená sinice už proběhly, zdálo se mi že vše v pohodě, jen ta houba se rozrůstá a na korálech to začíná být znát...taky je divné že NO3 mám již delší dobu 0...
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Hnědá houba?

Príspevok od používateľa bradoo »

Rast huby môžeš zastaviť , ak znížiš organické znečistenie ( menej a prepláchnute krmivo), prestaneš dávkovať uhlík (ak dávkuješ). Taktiež silikáty podporujú rast huby - môžeš skúsiť silikarbon za RO aj v akva. Ak dávkuješ nejaké prvky, tak tie "všetko v jednom" (alkalita aj vápnik v jednom roztoku/prášku napr. REEF FOUNDATION ABC+) sú tiež zdrojom uhlíka (mravčan vápenatý). Otázne je , či sú to naozaj huby... Tie sú väčšinou prospešné , a pomáhajú filtrácii (filtrujú organický odpad.) Možno by ich stačilo odstrániť iba tam kde ich moc vidno (idealne odlupnúť a na zbytky roztok hydroxidu vápenateho , sodneho) Pri tom sodnom opatrne, zvyšuješ ako PH, tak aj alkalinitu. Vápenatý je slabo rozpustný, tak tam to tak nezvýšiš. Odstraňuj po troške, aby to system zvládal. Bradoo
Demasoni
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 25 Máj 2018 08:15

Re: Hnědá houba?

Príspevok od používateľa Demasoni »

Uff, díky za poradenství. Začnu asi přeměřením RO vody, a pak ten hydrooxid. Přestal jsem korály krmit novinkou od Ocean..., "huba" se objevila při jeho používání. Třeba to pomůže. Tím nechci toto krmivo hanit, ale musím už něco zkusit.
Karel 99
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 28 Nov 2017 11:31
Bydlisko: Brno-venkov

Re: Hnědá houba?

Príspevok od používateľa Karel 99 »

ahoj, tak jak to dopadlo?Dari se reefu?
Demasoni
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 25 Máj 2018 08:15

Re: Hnědá houba?

Príspevok od používateľa Demasoni »

Ahoj, tak sleduji mírné zlepšení, i bez zásahu chemie..Pouze jsem lehce přisolil na 1,026. Hnědá houba - řasa se dál nerozrůstá, skla a písek se zařasují o polovinu méně, korály se pomalu nafukují.
Minulý týden jsem založil nové, větší akva.
Demasoni
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 25 Máj 2018 08:15

Re: Hnědá houba?

Príspevok od používateľa Demasoni »

Ještě jsem zapoměl, ubral jsem červené v LED světlech...lepší se to.
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"