SiliCarbon

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

SiliCarbon

Príspevok od používateľa Otík »

Mne sa zacala robit sinica na koralovej drti. Ked sa vypne svetlo do rana velka cast zmizne. Potom zasa. Je to taka suvisla hnedo cervena plocha slizoviteho charakteru. Ked to poprehadzujem, tak to vydrzi pol dna.
NO3 - 0-5mg/l
PO4 - 0
SI - nameral som dost velke hodnoty, asi 1-2mg/l
Vlozil som do filtra SiliCarbon a behom tyzdna su hodnoty 0,25 -0,1
Sinica vsak stale nechce prec. Je to normalne? A z coho sa tam dostanu tie silikaty (kremicitany)?
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Re: SiliCarbon

Príspevok od používateľa Ceco »

Otík napísal:Mne sa zacala robit sinica na koralovej drti. Ked sa vypne svetlo do rana velka cast zmizne. Potom zasa. Je to taka suvisla hnedo cervena plocha slizoviteho charakteru. Ked to poprehadzujem, tak to vydrzi pol dna.
NO3 - 0-5mg/l
PO4 - 0
SI - nameral som dost velke hodnoty, asi 1-2mg/l
Vlozil som do filtra SiliCarbon a behom tyzdna su hodnoty 0,25 -0,1
Sinica vsak stale nechce prec. Je to normalne? A z coho sa tam dostanu tie silikaty (kremicitany)?
Mam momentalne podobnu sinicu a pricina mi nie je celkom jasna.
Silikaty som nameral salifert testom, vyslo mi do 0.03 mg/l. NO3 mam 0, PO4 tiez... Silicarbon som nahodil po namerani tych 0.03 ale nespozoroval som ziaden ubytok sinice (po cca 3 tyzdnoch), takze silikatmi to asi nebude. Najvacsi povlak je na substrate. Sem-tam mensie ostrovceky povlaku na kamenoch. Je mozne ze to nie je ani tak sinica, ako cyanobacteria. Teplota vody 27, SG 1.025. Len makke koraly. Uz ma nic nenapada, co by pomohlo. Rypat do toho velmi nechcem, zvlast ak to je cyanobacteria. Pocul som pripady, ze pri pokuse znicit (chemicky) cyanobacteriu doslo k uhynu celej rybej osadky - uvolnilo sa prilis vela toxickych latok v kratkom case.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Diky Ceco za prispevok. B. R. z Biotopu ma nazor, ze aj ked silikaty stiahnem bude tam ta sinica este mozno aj 3 mesiace! Tak neviem ci mu mam verit, ale povedal to skor, ako som zacal riesit tento problem. Takze bol nezavisly. Co sa tyka cyanobacterie nemam nastudovane co to je.
Najviac ma vsak zaujima odkial sa tam silikaty dostanu! Ze by s Filtracnou hmotou? Vie niekdo odpoved?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: SiliCarbon

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ceco napísal: Je mozne ze to nie je ani tak sinica, ako cyanobacteria.
sinice=cyanobacteria :D
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

silikáty se ti do AQ dostanou s vodou co ji tam dáváš :wink: Ro je nezastaví :wink:
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Lukas Ty si mal, myslim nejaky prispevok, ze: cim viac sa o tie riasy zaujimas tym viac rastu. Nechal si to tak, a ako to prislo tak to aj odislo. Myslis, ze je mozne (to akva je stale mlade) ze po case sa to strati a uz sa to nevrati, pri dodrzani optim. hodnot? Alebo je to vecny boj (co sa tyka substratu).
Shark, diky za vysvetlenie. Aspon viem, ze toto neustrazim.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

To sa tyka hlavne rozsievok a hnedovlaknitych rias. Ty tam mas ale hnedocervene, resp. fialove a to su sinice. Vela ludi, hlavne s nadrzami preplnenymi makkymi koralmi a slabsim osvetlenim maju sinice stale. Jednoducho im vyhovuju podobne podmienky. Restrikcia zivin zase nemusi posobit dobre na makke koraly. Moze zabrat upgrade osvetlenia alebo nejaky PhosEx. Mozno ich nevykantris uplne, ale zo substratu a inych netypickych miest sa mozu postupne stiahnut spontanne alebo im mozes pomoct uvedenym sposobom.
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Silikáty

Príspevok od používateľa Luděk »

Rybka to tady někde psal,jak se zbavit silikátu,zhruba toto: pro přípravu vody jak na odpar tak pro sůl - cca 50l vody z RO doplnit 2ml přípravkem od Coral Dispophos(zělezo,které sníží Ph)pak promíchat a doplnit vápenitou vodou, tím se zvýší Ph a nechat ustát.Silikáty se vysrážejí na dně,pak odsát a hotovo. Taky jsem s nimi měl problém,takže do akva jsem použil Silikarbon ať je odstraním a vodu teď dávám pouze takto upravenou a mám docela klídek.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

No ja mam zatial len tvrde koraly a idu. Konecne ako som sa zbavil Centropyge bicolor zacalo sa darit aj pachyclavularii. Co sa tyka osvetlenia moze tam byt chyba. Mam 2xT5 ATI aquablue 150cm= 2x80w + 2x T8 deepsea (modra) 120cm= 2x36w, dokopy 240Watt. Co Vy nato?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tak nahod nejaky odstranovac fosfatov (s mierou), vymen modre trubice za biele (pripadne este pridaj - podla velkosti AQ), eventualne zvys prudenie. O take 3 tyzdne potom uvidis, ci to malo efekt. Zmenou osvetlenia sa riasovy problem moze kratkodobo aj zhorsit, ale celkovy efekt pre koraly a buducnost nadrze bude len pozitivny.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Mam tam phosex od JBL takmer od zaciatku. Uz som raz menil. Takze fosfaty su O.K.
Jednu modru som vymenil za bielu 8000k a zdalo sa mi, ze je to horsie. To asi budem musiet dlhsie vydrzat.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Ludku, to je dobry postup dakujem za info. Zmeral som vodu z reverzky na mnozstvo silikatov (TropicMarin) a je tam nejaka odchylka od 0 ale s tym by som sa v akva ani nezapodieval. Neviem ako sa mohli v tom akva tak koncentrovat. Mozno tiecie stale ina voda.
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal S »

Silicarbon mám v plexi trubce a čerpadlem přes něho čerpám vodu ve filtru ale jak je to jemné tak to časem přestane proudit bylo by lepší kdybych tam vodu tlačil ? :idea:
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"