Sinice

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa RastoPD »

daj tomu cas, a ona sa strati ... ked si da povedat ... mne uz zmizli tiez, skoncilo leto, mozno to s tym tiez nejako suviselo, teraz, ked je voda pod 25 stupnami je to uz lepsie. a tie biele kamene sa menia na fialove ... ale nie su to sinice ale fialove vapenate riasy.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno nevím ale antired ti moc nedoporučuji.rači bych volil sražení fosfátů na minimum a snížit nitráty co to jde.Můžeš ještě měnit vodu,klidně 10 procent za týden a zlepšení se určitě dočkáš.Jinak Antired tě zbaví sinic jen přechodně a zbytečně vyhodíš prachy. Pokud ho budeš přeci jen volit tak Pepin ho má v nabídce tak tam jukni http://www.pepinuvutes.cz/store/GoodsRe ... odsID=0027
Používateľov profilový obrázok
Braňo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10 Sep 2006 00:26
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Braňo »

no ja z vlastnej skusenosti by som doporucil silicarbon velmi dobra a ucinna vecicka a samozrejme mechanickych cisticov ako su slimaky, jezovky atd. [/b]
Používateľov profilový obrázok
Juro
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 02 Jún 2006 21:08
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Juro »

Tak, dnes som nasadil PhosEx, uvidíme čo sa bude diať. Dúfam že zaberie.
> 170L REEF < zrušené
> v pláne 500l <
Rendy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15 Okt 2006 08:40

Príspevok od používateľa Rendy »

Zdravím a žádám o radu.Před měsícem jsem založil své první mořské akvárium.
Nádrž 88l mrtvé kameny reef reliéf rock 6kg , filtr 45l -3:1 aragonit:zeolit.
Čerpadlo Maxi-Jet 490l/h .Po týdnu se rozpustil kal voda nažloutlá a jemně zapáchající.
Po týdnu přidáno New-Jet 400l/h na cirkulaci vody, 1kg živých kamenů a do filtru řasa Caulerpa racemosa ,Syporax,svítím 24 hodin 9w.
Třetí týden voda křišťálově čistá, přidáno přes 2kg živých kamenů ještě né po úplné karanténě,písek aragonit na dno 2 cm.
Žijí mi tam drobní korýši, rournatci, bloudivci, krab,různé druhy řas,asi skleněné sasanky,
3 druhy šneků,mušle,houba.Ale čpavek mám 2,4mg /l.
Poradit ale potřebuji se sinicí červenou, hnusnou která mi potahuje vše v filtru kde svítím 24h.
Dnes 4 týden červená sinice převládá nad Caulerpou racemosou.
Poradíte prosím jak postupovat?
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Doporučujem prelúskať sekcie o zakladaní akva. Nejako si to všetko urobil na rýchlo a tak to aj vyzerá.....
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

nazdar chlapi, moj problem so sinicami je v tom, ze sinice uz su na ustupe a vyzera to ze akva uz je skoro ciste lenze o par hodin je cele akva zasvinene. zalozil som akva pred nedavnom a viem ze to chvilu trva ale myslim ze sinice by mali bujniet a ustupit a nie ustupovat a znovu nastupovat. takto sa mi to opakuje uz asi treti krat. a vcera mi zacala odchadzat aj caluerpa v refugiu... myslel som ze by to mohlo byt tym ze mam pusteny odpenovac na silno a vo vode je mnoho kysliku ale neviem. Odpenovac nic neslaha minuly tyzden trochu bledozelenej vody ale tento od soboty nic... co s tym?
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Maroš akva má asi mesiac tak daj mu čas, ked ty si nemohol vydržať a uponáhlal si ho.....trpezlivosť ruže prináša... :wink:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Niekto sa trapi aj pol roka (nastastie nie moj pripad), takze prvy mesiac si treba sinice este vychutnavat. Pamataj, ze onedlho mozu byt v tvojom AQ uz kriticky ohrozenym druhom :D
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

ja mam akva po stahovani nanovo zalozene uz 1,5 roka bez filtracie a sinice sa mi trosku tvoria...a nevadi mi to. ofukam to cerpadlom, to co vyplava na hladinu pozbieram jemnou sietkou, ostatne odcucam hadickou pri 14dennej vymene vody, a zvysok ma netrapi
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Alik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 08:59
Bydlisko: Letohrad

3 měsíce staré akva

Príspevok od používateľa Alik »

Mám 3 měsíce staré akvárium. Celkový objem je cca 400l. Voda z RO, sůl Red sea coral pro. Světlo 6x T5 a 4x T8.
Jsou to dvě spojené nádrže 120x40x50 a 120x40x25 + filtr 80x40x40
Průtok cca 2000l/hod. Zatím nemám dořešena proudová čerpadla v nádržích. V horní je 1x1000l a v dolní 1x 2300l/hod. Čekám až budou dostupná Tunze nanostream.
Vše jsem nafotil a dodal do osobní galerie
http://www.reef.sk/album.php?user_id=11.
V poslední komoře mám Phosex, odpěňovač pouštím jen na noc (kvůli většímu hluku). Vyšlehá tak 1-2dl.

V nádrži jsou 3 ryby a pár korálů.

Sinice jsou pořád, sice mě to štve, ale věřím že to přejde.

Trápí mě nízké KH 5,5 - Test Carbon od Rataje.
NO3 i PO4 je na 0. Test od Aquar a Tropic marine
Na Ph jsem si koupil kolorimetrický test od Aquaru, ale jeho použití je spíš k smíchu.

Všechny vláknitý "zelený" řasy jsou hnusně hnědý nebo až průsvitný.
Nevím proč.

KH se dá zvednout přípravkem KH buffer od Coral-shopu.
Moc tý chemii nerozumím. Co to vlastně dělá?
Pokud mám nízké KH, budu mít taky jiné PH.
Ještě zkusím koupit test na Ca a Mg - toho by ale mělo být dost. Použil jsem slušnou sůl, nebo ne?
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

v mojom aq sa začala robiť červená a hnedá riasa od začiatku ako som ho založil čo je normálne ale problém je v tom že červené su už o niečo menej ale nič moc a tie hnedé sa ťahajú po celom dne a urobí sa súvislý povlak ktorý sa po čase zdvihne od dna.Začal som ich odoberať mechanicky takým vnútorným čističom na baterky a má také záchytné vrecuško čo bola chyba. :roll: Takže od včera ju odoberám do vedra mimo aq.Mám to tak robiť alebo nie.Po odobratí do vedra tá hnusná hnedá riasa smrdí. :evil:

Namerané hodnoty:28.1.07
PH-8 tetra test
KH-6 tetra test
PO4-0,01 Tropic Marin
Aq má 200L ,dno aq korálová drť jemná zrnitosť,živé kamene cca 30kg,
soľ Aqua Medic ReefSalt, filtrácia 100L,caulerpa ,NON STOP svetlo 8W,korálová drť hrubšia zrnitosť,odpeňovač Tunze 230/2 na 200 až 1200L
odpení tak za 3-4 dni 400ml,PhosEx a zeolit.Osvetlenie HQI 150W,10000K,T8 modrá 39W , T8 biela 39W a nočné osvetlenie .Prietok vody je 900L.
:?: :?: :?: :?:
Používateľov profilový obrázok
cheff
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 07 Apr 2007 09:59
Bydlisko: opava

Príspevok od používateľa cheff »

je sinice i zelená nebo sou zelene jen rasy?rozsivky mi zacinaji mizet ale ted se delají fialové a zelené fleky ty fialove sou asi sinice a ty zelene nevim
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Moze byt aj zelena alebo skor modrozelena, podla toho ake pigmenty a v akom pomere obsahuje. Sinica fyziognomicky najcastejsie pripomina povlaky pavuciny alebo plesne. Ved som hod foto nech sa pobavime :D . Nic si z toho nerob, ber to ako interaktivne lekcie z biologie. AQ ti postupne predstavi (skoro) vsetkych typickych obyvatelov mora. Ako kazda vyuka aj tu sa zacina s tym najjednoduchsim, v tomto pripade su temou prvej vyucovacej hodiny bakterie, sinice, riasy.
Používateľov profilový obrázok
cheff
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 07 Apr 2007 09:59
Bydlisko: opava

Príspevok od používateľa cheff »

foto uz mam v galerce ,nevim jak se dava foto primo pod to co pisu
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"