Sinice

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ale sak tam z tej sinice skoro vobec nic nemas. Tych par fialovych chumacov na mrtvych skeletoch sa jednoducho objavi skoro vzdy. Ber to tak, ze si z ich pohladu pouzil substrat s postupnym uvolnovanim hnojiva, navyse bez akehokolvek konkurencneho zivota. To zelene by mala byt uz nastupujuca konkurencia z okruhu eukaryotickych fotobiontov (= v tomto pripade zelene riasy). Okrem klasickych opatreni ako pravidelna vymena vody, dostatocne prudenie, osvetlenie, rozumna aplikacia zeolitov a odstranovacov fosfatov netreba robit nic.
Sinicovy problem = az ked su kamene z vacsej casti viac-menej suvisle povlecene sinicou a sinica pokryva aj dnovy substrat.
Používateľov profilový obrázok
cheff
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 07 Apr 2007 09:59
Bydlisko: opava

Príspevok od používateľa cheff »

na tech sutrach me to ani nevadi spis naopak,ale pisek na dne pokryty sinici,rasy,rozsivky se mi vubec nelibi
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

Ahoj všichni
mám zase další problém. On teda už trvá dýl, ale teď jsem to teprve nafotil.
http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=1963
http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=1962
nevím zda se jedná o sinici, ale předpokládám že ano. Drží se už asi 5 měsíců. Ometám ji, odsávám. Koupil jsem nové T5 přikoupil čerpadlo (5000 l proudění v nádrži od 3 čerpadel). Bohužel nic a pořád se drží. U dna zelená "sinice" pokrývá vše. U hladiny také a navíc ještě jakýsi sliz, který ani nejde odplavit.
Akvárium mě zakládal "odborník" ze suchých nevyluhovaných kamenů. Pouze voda ze zaběhlého aq před 2lety. Se sinicemy byl problém při náběhu, asi tak jak každý. Potom dlouho nic a nedávno to vypuklo znovu.
Přemýšlím nad tím, že bych některá kameny z aqa vydělal a nechal je nějk vyluhovat, ale nevím abych nenadělal víc škody než úžitku. Jsou přecijen v aqa už přes dva roky.
Chci nechat udělat rozbor vody, ale nevím na co se zaměřit. Doufal jsem že pomůže osvětlení a proudění, ale asi jsem se netrefil.

Prosím poraďte co zkusit.
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Chcelo by to opísať niake tie parametre vody,čo používaš za filtráciu či používaš niečo na odbúranie fosfátov popr.silikátov (phosex,silicarbon)
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

Filtr je klasika bioakvacit, biobals, korálové čipsi, korálová drť. Odpěnovač.
Chci si nechat udělat rozbor vody v laboratoři, ale nevím na co se zaměřit?
Phosex ani silicarbon nepoužívám.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Phosex ani silicarbon nepoužívám.[/quote]


A sme doma.Jednoznacne Phosex nasadit alebo inu vhodnu napln na odstranenie fosforecnanov.Odpenovac nestaci...a vo filtri Ti nema co odstranit PO4 ..
Vyskusaj a potom sa bude riesit dalej.Ak chces rozbor vody tak PO4 a NO3.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Podzimní výkvět sinic mám zanalyzován již dávno. Pánové a dámy (ty tu taky jsou :lol: ), přečtěte si následující.
Před nasazením jakékoliv chemie změřte KH :!:
Máme plastová okna, více nás bolí hlava (teda hlavně polovičky :lol: ), máme díky nižší intenzitě větrání více CO2 v ovzduší a i v našich akva...
Sinicím se nejvíce daří při KH <= 6°N. Při KH =9°N za stejných podmínek je nenajdete. A udržet toto prostředí? Denně sypu 10g/800 l sody a jsem v pohodě.
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Ano rybka to je pravda ale on piše že ma tento problem pol roka......
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

TAk jsem si změřil KH (Rataj) 4,5° dKH což je zřejmě málo.
Jinak sinice jsou už u mě opravdu dýl, ale teď jich je víc.
Na sodu se asi zeptám v tématu chemie
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno neřekl bych "zřejmě",ale hodně málo :wink: .Chce to zvednout to KH zcela určitě a ten PhosEx přidat taky.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

až včil jsem mrkl na ty fotky.možná by stálo za pokus si Po4 změřit a než se nasadí nějakej ten absorber na Po4. Pak bych se pokusil ho vysrážet a odfiltrovat co se dá.Potom až nasadit ten PhosEx nebo podobný přípravek.Jinak pokud je hladina Po4 příliš vysoko tak se ti rychle ten připravek nasytí a mužeš jít pro nový :wink:
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

po prestahovani sa nemoze z toho soku prebrat riasovy filter.
sem tam mam nejake sinice.
podja mojho nazoru ak riasovy filter funguje ako ma - je tam plno zelenej riasy namyslim tym par chumacov niecoho. tak sa sinice neobiavia.
chcem sa opytat. moze to niekto potvrdit? alebo je tu niekto kto to vyvrati tym ze ma riasovy filter ako amazonsky prales a ma aj sinice?
500L
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Príspevok od používateľa Zdenda »

Nevěř měření KH Rataj. Já jsem s ním měřil také, ale úplné nesmysly. Nejdříve si ověř, že co měříš je skutečně pravda.
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

Zdenek napísal:Ahoj všichni
mám zase další problém. On teda už trvá dýl, ale teď jsem to teprve nafotil.
http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=1963
http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=1962
nevím zda se jedná o sinici, ale předpokládám že ano. Drží se už asi 5 měsíců. Ometám ji, odsávám. Koupil jsem nové T5 přikoupil čerpadlo (5000 l proudění v nádrži od 3 čerpadel). Bohužel nic a pořád se drží. U dna zelená "sinice" pokrývá vše. U hladiny také a navíc ještě jakýsi sliz, který ani nejde odplavit.
Akvárium mě zakládal "odborník" ze suchých nevyluhovaných kamenů. Pouze voda ze zaběhlého aq před 2lety. Se sinicemy byl problém při náběhu, asi tak jak každý. Potom dlouho nic a nedávno to vypuklo znovu.
Přemýšlím nad tím, že bych některá kameny z aqa vydělal a nechal je nějk vyluhovat, ale nevím abych nenadělal víc škody než úžitku. Jsou přecijen v aqa už přes dva roky.
Chci nechat udělat rozbor vody, ale nevím na co se zaměřit. Doufal jsem že pomůže osvětlení a proudění, ale asi jsem se netrefil.

Prosím poraďte co zkusit.


Já mám podobný problém . :( Ale Ne se sinicí , ale vláknitou zelenouřasou ( délka cca 5 mm ) ve filtru jsou koralove chipsy , keramiske kroužky , biohouba , bioballs , zeolit ,phosex .a nakonec nejaka biovata . a v aq odpěňovač na lipové dřívko . teplotu držim konstantně na 25 stupnich . Někdy když si na noc večer vyvětram klesne o 1 stupeň . Svitím 3krat 15W zařivkama ( power glo , Life glo , Marine glo ) vodni sloupec je 30 cm . a proudidlo 1 x atman ( 400 L/h) + vypust z filtru cca 250 L/h . Doplňuji sodubikarbonu každy den ( naberu jen na špičku nože , jak doporučil Rybka ) a sinice jsou teměř fuč ale už 2 měsice se mi drži ta řasa a to jen na pisku ( živy písek cc 1 cm vrstva ) Nevite jak se toho zbavit ? mam v aq Ecsenius bikolor a ten spíš sezobava sinici ktera je v male miře na zadnim skle ale vlaknita mu nejede . Poraďtě prosím co byste v mém případě pozmeňili aby to fungovalo be řasy :roll: . Díky Bobr
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

Jo a aq něco málo přeš 50 L .
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"