Zelené skvrnky

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Zelené skvrnky

Príspevok od používateľa BOBR »

Zdravím ,,, všecky reefery ,,,, v mem nevem aq se zacinaji na kemenách oběvovat zelene skvrnky ,,, je to nejaka řasa zatím sou jen tri ,,,, ale nevím jestli to je dobra řasa nebo škodliva ,,,jako např červena řasa ,,,, a svitim jen 9 hodin denně takže si nemyslím že by vznikali z duvodu nadměrneho sviicení ,,,, :? ,,,, poradte čí to nechat a nebo pořidit nejakého salarisa ad to zvčas liqviduje ??? :wink: poradte ,,,,, zatím to neni snad nijak ohrožujíčí ,,,,, dikes ,, BEAVER :D
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Najlepsie by bolo foto....inak salariusa ved mas 50l akva chces tam klaunou sasanku nemozes to takto uponahlat.V novom akva sa bezne vyskytuju riasi aj sinice .Spomal trosku tempo vsetko chce svoj cas,morske akva je dost o trpezlivosti.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

oky jak bylo řečeno -čím rychleji pojedeš tím dřív zažiješ karambol...Všechno chce svuj čas.Neunáhlit se v koupi živočicha je dost podstatná žáležitost.Mno a v tom 50L AQ bych se do nějakých větších akcí nepouštěl :wink: pro začátečníka je to dost časovaná bomba a pro živočichy asi jako kdyby tě někdo zavřel do plechovky a čekal že si budeš běhat pro radost :twisted: 50L ano ale ne pro ryby.Ten tres jim asi moc dobře neudělá.Je nutný si uvědomit že převážná většina je dovoz z volné přírody a i nádrže typu 500L jim nepřipadají dost veliké :wink:
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Suhlasim so sharkom, ´ziadna nadrz nie je natolko dostatocne velka aby suplovala prirodny biotop´. No rybky sa sčasti prispôsobia, ale z ´ich pohľadu´ ziadna nahrážka nie je košér, a je to podla mna iba hra o cas, doskedy vydrzia ten stres a preziú. No mozno som úzkocitlivý, ale zatial mi realita vychádza takto :? .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

hm ,,, je sem trpelivy dost :wink: ,,,, aq sem nechal zabehnout pres dva mesice vse jelo naplo :shock: .... a foto nepřídam :( mám špatný foták a fotí to rozmazaně ,,,,, tak sem se jen chtel zeptat jestli mám ubrat svetla nebo nechát zrááát tu řasu ,,, :cry: ,,,sinice to určitě nejsou ,,, ty už u mě byly :P a ted už by nemely ,, :wink: ,,,
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

BOBR napísal:hm ,,, je sem trpelivy dost :wink: ,,,, aq sem nechal zabehnout pres dva mesice vse jelo naplo :shock: .... a foto nepřídam :( mám špatný foták a fotí to rozmazaně ,,,,, tak sem se jen chtel zeptat jestli mám ubrat svetla nebo nechát zrááát tu řasu ,,, :cry: ,,,sinice to určitě nejsou ,,, ty už u mě byly :P a ted už by nemely ,, :wink: ,,,
svetlo neuberaj, napis viac o celom systeme, zalozenie, osadka, filtracia...
vies na otazku mam zelene flaky, co s tym? ti asi kazdy neodpovie. Inak to foto by pomohlo, skus aspon cez mobil.
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

zdraviim . Tak ze zelene skvrnky se mi vylíhla hnědá sinice a porostla cely utes i piisek :oops: . Filtruji přes koralvku , novy posEX , zeolit , bioballs . a nejake ty biohouby a pak odpěnovač ,,,,, a nevypadá to příliš pěkně :cry: . da se nějak urychlit zahubu těchto hnusných potvor ??? Myslite že pomuže novy phosEX a zeolit ??? nebo co by jestě pomohlo k zahubeni ,,??? mam to nechat tak ?? :( poraďte diik
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Pravidelná výmena vody ,vymeniť phosex za dva týždne ,poprípade použiť silicarbon a hlavne čas a trpezlivosť .Sinicou si prejde hádam každý.Zmeraj si obsah fosfátou ,dusičnanou...
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Inak rovno pod tvojim príspevkom sa sinice už rozoberali.
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

díík ,,,, ona se pruměrně za měsic až dva sama vymýýtí že ???
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

jo a ještě sem se chtěl zeptat myslíte že by mi pomoh nejaky šnek např tectus nebo tak ??? spasal by to ??? :wink: :?:
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Sinice ti nezlikviduje žiaden slimák a pre istoto si skontroluj aj teplotu :wink:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

no teplota 25 stupnu C. no a disitany jsou neměřitelne takže ok a dusišnany lehce zvyšene okolo 10 mg/l ,,,takže to mám nechat tak a čekat až se teda rozhodne sama odejiit ??? :lol:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

ještě možná poměřit ty fosfáty a čekat :wink:
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

fostaty jsem jeste nikdy neměřil ,,, :oops: nemate nekdo odkas eshopu kde muzu tskove testy obednat ,??? aa pak v kolika by se to melo pohybovat spravně ,,, :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"