Problem s riasou?

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Mozem len suhlasit s Petrom
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

rybka napísal:Postupně sniž hustotu, se salinitou jsi "mimo tabulky a grafy" na cca 4,5%. To nemá ani Jadran!
Takto sa spitam, znizenim hustoty vyriesim problem s riasou??? pretoze inac nemam dovod hustotu znizovat, ak si dobre pamatam tak vsetky reefove oblasti na svete maju salinitu 35ppm co je 1.0264 SG takze pokial sa moja hustota pohybuje okolo tejto hranice som v poriadku.
Peter napísal:
rybka napísal:Postupně sniž hustotu, se salinitou jsi "mimo tabulky a grafy" na cca 4,5%. To nemá ani Jadran!
Zabudol si mu povedat ze ani testy od Salifert nie su presne a hodnoty su len orientacne a hlavne u Ca,KH,Mg tymi sa da riadit ale merat PO4,Si,NO3 a NO2 na presne hodnoty je podla mna zbytocnost a nezmysel.Uz ma to normalne vytaca ked pocuvam ako sa niekto ohana nameranymi hodnotami kolorimetrickych testov u tychto velicin.Orientacne ma zmysel merat uz spominane Ca,Mg,KH a ani to nie su presne udaje...

Ja neviem ako to este inac napisat, nabuduce tu zas bude podobna tema ..ala : Nameral som 0,03 mg/l fosforecnanov, NO3 mam na 0 aj NO2 na 0 , aj Si mam 0 a mam sinice...
Peter asi by som ti poradil aby si schladol a nerozculoval sa, kazdy meria s tym k comu ma pristup, nie kazdy pracuje alebo ma kamosa v labe aby si zabezpecil presne vysledky meranii, k salifer testom, vyskusal som rozne druhy testov a mozem povedat ze salifer su najpresnejsie ktore sa momentalne na trhu daju zohnat.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

Ondrej Tlach napísal:
rybka napísal:Postupně sniž hustotu, se salinitou jsi "mimo tabulky a grafy" na cca 4,5%. To nemá ani Jadran!
Takto sa spitam, znizenim hustoty vyriesim problem s riasou??? pretoze inac nemam dovod hustotu znizovat, ak si dobre pamatam tak vsetky reefove oblasti na svete maju salinitu 35ppm co je 1.0264 SG takze pokial sa moja hustota pohybuje okolo tejto hranice som v poriadku.
Peter napísal:
rybka napísal:Postupně sniž hustotu, se salinitou jsi "mimo tabulky a grafy" na cca 4,5%. To nemá ani Jadran!
Zabudol si mu povedat ze ani testy od Salifert nie su presne a hodnoty su len orientacne a hlavne u Ca,KH,Mg tymi sa da riadit ale merat PO4,Si,NO3 a NO2 na presne hodnoty je podla mna zbytocnost a nezmysel.Uz ma to normalne vytaca ked pocuvam ako sa niekto ohana nameranymi hodnotami kolorimetrickych testov u tychto velicin.Orientacne ma zmysel merat uz spominane Ca,Mg,KH a ani to nie su presne udaje...

Ja neviem ako to este inac napisat, nabuduce tu zas bude podobna tema ..ala : Nameral som 0,03 mg/l fosforecnanov, NO3 mam na 0 aj NO2 na 0 , aj Si mam 0 a mam sinice...
Peter asi by som ti poradil aby si schladol a nerozculoval sa, kazdy meria s tym k comu ma pristup, nie kazdy pracuje alebo ma kamosa v labe aby si zabezpecil presne vysledky meranii, k salifer testom, vyskusal som rozne druhy testov a mozem povedat ze salifer su najpresnejsie ktore sa momentalne na trhu daju zohnat.
ale peter nepovedal ze ma doma labak ale to ze aj napriklad v jeho 4 nadhernej nadrzi plnej tvrdych koralov su duscnany aj fosforencany a ine latky! :wink:
ale myslel tym to ze v akejkolvek moskej nadrzi, kde je spickova filtracia su odpadove latky
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Franky napísal: ale peter nepovedal ze ma doma labak ale to ze aj napriklad v jeho 4 nadhernej nadrzi plnej tvrdych koralov su duscnany aj fosforencany a ine latky! :wink:
ale myslel tym to ze v akejkolvek moskej nadrzi, kde je spickova filtracia su odpadove latky
Franky ja to beriem, ale napisal to takym stylom ze si mozeme kolorymetricke testy strcit za klobuk a akoby on meral v labaku. Tie testy su zrejme dostatocne presne na to aby sme vedeli co sa v nasich akvariach deje. Ak nejaka firma da k testu tabulku s rozlisenim 0-0.03-0.1-0.25-0.5-1 tak zrejme ten test je natolko presny ze sa do tejto tabulky hodnot nameranymi vysledkami zmesti a ked si mimo tak ti nepomoze ziadny test.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Nemeram v labaku ani nemam taku moznost ... Ak chcete merat merajte,
ale iba som Vam chcel usetrit peniaze za niektore testy.
Tot vse, ak to vyznelo agresivne , ospravedlnujem sa.

Peter
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"