Neustaly boj s vlaknitou rasou.

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

Po mesici pridavam dalsi foto nadrze v boji s vlaknitou rasou. Zda se me, ze rasa zacina pomaloucku zase nekde pribyvat, je to k vzteku. Nyni provadim vymenu vody jednou za 14dni 15%. Udelam zmenu, dle doporuceni zacnu michat misto z Tropic Marinu tak z RedSea Coral Pro.
http://www.reef.sk/album_showpage.php?p ... er_id=1339 :evil:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

simon napísal:Po mesici pridavam dalsi foto nadrze v boji s vlaknitou rasou. Zda se me, ze rasa zacina pomaloucku zase nekde pribyvat, je to k vzteku. Nyni provadim vymenu vody jednou za 14dni 15%. Udelam zmenu, dle doporuceni zacnu michat misto z Tropic Marinu tak z RedSea Coral Pro.
http://www.reef.sk/album_showpage.php?p ... er_id=1339 :evil:
dost pochybubuju, že je navině tahle sůl.Každopádně změnou se nic nepokazí ,ale ani nezlepší :wink:
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

V boji s vlaknitou rasou porad prohravam, zmena soli samozrejme nepomohla (to byl jen takovy pokus), ale kazdopadne rasa roste hlavne tam, kde je male proudeni. Pouceni pro mne, nepodcenit v nove nadrzi instalaci dostatecne vykonnych cerpadel pro proudeni. Spise mam dotaz.
V nove nadrzi jiz micham vodu a ted stojim pred otazkou, zda-li 5 let stare kameny porostle dostatecne vapenatou rasou, ale nekde take tou nezadouci vlaknitou rasou s kterou bojuji, jestli tyto kameny z puvodni nadrze pridat do noveho reefu ? Co radite ?
Naposledy upravil/-a simon v 23 Jún 2008 18:39, upravené celkom 1 krát.
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Príspevok od používateľa Aleš »

simon napísal:V boji s vlaknitou rasou porad prohravam, zmena soli samozrejme nepomohla (to byl jen takovy pokus), ale kazdopadne rasa roste hlavne tam, kde je male proudeni. Pouceni pro mne, v nove nadrzi dat nejspis dostatecne vykonne cerpadla pro proudeni. Spise mam dotaz.
V nove nadrzi jiz micham vodu a ted stojim pred otazkou, zda-li 5 let stare kameny porostle dostatecne vapenatou rasou, ale nekde take tou nezadouci vlaknitou rasou s kterou bojuji, jestli tyto kameny z puvodni nadrze pridat do noveho reefu ? Co radite ?
Ja bych pouzil ty kameny určitě. Jsou zaběhlé a takové se kupují za drahý peníz. Zárodky sinic a řas jsou všude.
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

No, ja bych je samozrejme nevyhodil, jen jsem uvazoval dat je radeji do puvodniho kaskadoveho filtru misto koralovky. Ale nektere jsou moc pekne a v novem reefu by se vyjimaly vic jako ve fitru..
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

simon napísal:No, ja bych je samozrejme nevyhodil, jen jsem uvazoval dat je radeji do puvodniho kaskadoveho filtru misto koralovky. Ale nektere jsou moc pekne a v novem reefu by se vyjimaly vic jako ve fitru..
prave v tom filtri ja by som videl ten problem s riasami, do noveho AQ by som riesil uz novsiu filtraciu a nie kaskadovu.
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

kubrt napísal:
simon napísal:No, ja bych je samozrejme nevyhodil, jen jsem uvazoval dat je radeji do puvodniho kaskadoveho filtru misto koralovky. Ale nektere jsou moc pekne a v novem reefu by se vyjimaly vic jako ve fitru..
prave v tom filtri ja by som videl ten problem s riasami, do noveho AQ by som riesil uz novsiu filtraciu a nie kaskadovu.
Co to je novejsi filtrace ? Mas na mysli jeste neco novejsiho nez je Refugium, DSB, zeolit ... Porad tedy.
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Príspevok od používateľa Aleš »

Já bych to dneska řešil - sump + pořádnej odpěňovač
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Aleš napísal:Já bych to dneska řešil - sump + pořádnej odpěňovač
asi tak
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

Aleš napísal:Já bych to dneska řešil - sump + pořádnej odpěňovač
Ano, souhlasim, zumpu mam jiz pod novou nadrzi nachystanou viz foto v galerii http://www.reef.sk/album_showpage.php?p ... er_id=1339
V ni planuji vykonny odpenovac, zeolit filtr, phosex filtr, aktivni uhli. Co vic ?
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

Takze v boji s vlaknitou rasou jsem momentalne dobojoval, tedy co se tyce me puvodni nadrze. Vsechny kameny (cca 80kg) z nadrze jsem radne vydrhnul, vypral, ocistil a umistil do kaskadoveho filtru. Ryby jsem jiz take premistil, jsou z toho prostoru trochu vyjevene a timto jsem starou nadrz zrusil.

Pokracuji jiz s novou nadrzi a doufam, ze jiz bez ras ZDE:http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=1835
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"