prosim o pomoc :(

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

isfjord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07 Mar 2010 13:16

prosim o pomoc :(

Príspevok od používateľa isfjord »

Ahojte..ani neviem kde by som zacala..takze mam komplet 130 l..zalozeny bol 06.02.10..takze uz nejaku dobu mi to ide..ale mam obrovsky problem so vsetkymi druhmi rias..mam zelenu..hnedu..cervenu..ruzovu..sinice a to vsetko pod jednou strechou..skoro ako botanicka zahrada..uz sa na to ani nemozem pozerat.. :( ..kazdy den dolievam odparenu vodu z RO..je to cca 1-2 l denne..kazdy druhy tyzden menim 10 l vody..to znamena, ze mam zakazdym nedostatok CA a stopovych prvkov..v priebehu tyzdna hodnoty vyrovnam..ale i tak sa mi niekam straca CA..asi cierna diera..
..no ale mam pocit, ze to mam asi prepchate..mam tam 2-voch ockatych klaunov..2-voch tomato klaunov..potom jedneho Centropyge eibli..a este jedneho maleho protivneho Chrysiptera parasema..no a este dvakrat lismata krevetka..potom jeden modry krab a jeden zebra krab..hmmm..potom uz len 5 slimakov no a na koniec jednu hviezdicu..uf..a mam pocit, ze su vsetci lenivi.. :(((( ..
..no a dalej tam mam dve sasanky..su dost velke bo male nemali a dve su preto, ze sa dva druhy klaunov nevedeli zmestit do jednej.. :) ..no potom tam mam asi teda si myslim, ze to je sinularia..naoyaj to neviem identifikovat, mala xenia a vacsia cladiella a polomrtvy Sarcophyton sp..ten bol otvoreny asi tak 30 hodin po vlozeni do akva..a uz nemam silu zistovat co je asi zle..
..no a teda kazdy tyzden robim vsetky testy co sa len daju na vodu..vsetko je v poriadku len pH mam uz 4 tyzdne od 8,4 do 8,6 a chyba mi Ca..

..prosiiiim pomooooc.. :(((
Red Sea Max
vajda65
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Dec 2009 20:04
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vajda65 »

čo maš za sol ked po výmene maš nedostatok ca? v tom akva ti podla popisu asi moc nemá čo samotné ca spotrebovavať.

riasy pozri po4 a no3 ako vyzerá to je ich hlavná výživa
Používateľov profilový obrázok
challi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 30 Aug 2007 05:59
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa challi »

Tohle všechno máš ve 130l velkém akvárku??????!!!!!!! :shock: :shock: ......pokud nemáš obrovský filtr.....nebo další 300l akvárko napojené na to 130litrové.....tak bych řek že to stávající je přeplněné!!.....
isfjord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07 Mar 2010 13:16

Príspevok od používateľa isfjord »

vajda65 napísal:čo maš za sol ked po výmene maš nedostatok ca? v tom akva ti podla popisu asi moc nemá čo samotné ca spotrebovavať.

riasy pozri po4 a no3 ako vyzerá to je ich hlavná výživa
..sol pouzivam Instant Ocean..
..PO4 mam od zaciatku 0,02 a NO3 je 0,5, taktiez bez zmeny od zalozenia..meriam pomocou JBL testov..
Red Sea Max
isfjord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07 Mar 2010 13:16

Príspevok od používateľa isfjord »

challi napísal:Tohle všechno máš ve 130l velkém akvárku??????!!!!!!! :shock: :shock: ......pokud nemáš obrovský filtr.....nebo další 300l akvárko napojené na to 130litrové.....tak bych řek že to stávající je přeplněné!!.....
:(
Red Sea Max
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

preboha, to kto ti toto vsetko poradil? odkial si? po akej dlhej dobe si dala po zalozeni AQ donho zivot? Napis aku vsetku techniku v nom pouzivas?
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Z toho co si sem napisala je jasne, ze si na zaciatku spravila par chyb a robis ich aj nadalej. Tvoje problemy sa daju rozdelit do viacerych tem.
Ku Kubrtovej poziadavke, bez toho, aby si nam aq ,,technologicky,, popisala sa vela radit neda. Bodlo by aj foto, ak sa sem cez osobnu galeriu da natiahnut :wink:
Mas to preplnene zivotom, ocelarisi su v pohode, Ch. parasema je protivna a bude este viacej, dat ju do tak maleho aq je vzdy loteria. Ale su aj stastlivci, ktory su s nimi spokojny. C. eibli je tiez tak trosku loteria, nevies, co z nej vyrastie.
Ale tie tvoje najvacsie problemy ohladom rias a ,,kvality,, vody su sposobene inymi faktormy, ako vacsi pocet ryb. Niekde si spravila chybu pri zakladani aq. Ake kamene si pouzila? ako si ich ,,pripravila,,? ako si napustala aq? Aku techniku pouzivas? Preco riesis Ca, ked tam nemas tvrde koraly? Preco minas peniaze na testy, ktorymi toho vela nenameras? Naco tam pridavas stopove prvky?
Ako tu par krat pisali nasi borci, system funguje tak, ako funguje jeho najslabsia cast. Hladajme priciny tvojich problemov...
Dano
isfjord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07 Mar 2010 13:16

Príspevok od používateľa isfjord »

Dano napísal:Z toho co si sem napisala je jasne, ze si na zaciatku spravila par chyb a robis ich aj nadalej. Tvoje problemy sa daju rozdelit do viacerych tem.
Ku Kubrtovej poziadavke, bez toho, aby si nam aq ,,technologicky,, popisala sa vela radit neda. Bodlo by aj foto, ak sa sem cez osobnu galeriu da natiahnut :wink:
Mas to preplnene zivotom, ocelarisi su v pohode, Ch. parasema je protivna a bude este viacej, dat ju do tak maleho aq je vzdy loteria. Ale su aj stastlivci, ktory su s nimi spokojny. C. eibli je tiez tak trosku loteria, nevies, co z nej vyrastie.
Ale tie tvoje najvacsie problemy ohladom rias a ,,kvality,, vody su sposobene inymi faktormy, ako vacsi pocet ryb. Niekde si spravila chybu pri zakladani aq. Ake kamene si pouzila? ako si ich ,,pripravila,,? ako si napustala aq? Aku techniku pouzivas? Preco riesis Ca, ked tam nemas tvrde koraly? Preco minas peniaze na testy, ktorymi toho vela nenameras? Naco tam pridavas stopove prvky?
Ako tu par krat pisali nasi borci, system funguje tak, ako funguje jeho najslabsia cast. Hladajme priciny tvojich problemov...
..takze mam komplet od Red Sea Max 130 l ..obsahuje 2 mechanicke filtre..odpenovac..aktivne uhlie a bio filter..vsetko je sucastou tohto setu..
..dokupovala som iba jedno male zariadenie na prudenie vody..bo tie dve co su v komplete nestacili..

..vyzera to takto.. http://www.redseamax.com/redseamax/250T ... P_130.html

..takze najskor som napustila aq do plovice vodou..potom som dala piesok..dopustila po vrch a dala sol..pockala som cca 4 dni a umiestnila prve kamene..cca 10 kg..o tyzden neskor som pridala dalsie kamene cca 4 kg..po tyzdni prisli krevety..o 10 dni prisiel prvy koral a modry krab..to bol februar..(v marci) po dalsich 5 dnoch prisli dvaja klauni a Ch. parasema a prva sasanka..o dalsich 7 dni tomato klauni a C. eibli..po dalsich troch tyzdnoch (april) dalsia sanka, hviezdica, slimaky..po 4 dnoch pribudol koral a o dalsie 3 dni dalsi koral..no takato bola postupnost so zivotom.. :(
..krmim ich vlockami..peletani..artemiami a fytoplanktonom..sasanky krevetami raz za 10 dni a kazdy den krmim koraly - JBL koral Fluid..
..stopove prvky som zacala pridavat kvoli koralom, sankam a teraz aj hviezdici..teda musim povedat, ze mam pocit, ze im to pomaha..
..co sa tyka modreho protivaka, tak je zly iba ked su pred krmenim..inak je v pohode..a podla toho co mali v akvaristike napisane tak je vhodny do malyhc nadrzi.. :( ..co sa tyka C. eibli je zatial dobry..ohryzkava zatial iba kamene a stara sa o zadnu stenu za kamenmi.. :)

..no a musim dodat, ze od zaciatku som mala problem s Mg a Ca..Mg sa mi podarilo pred dvoma tyzdnami konecne udrzat ale stale problem s Ca..

..no ak to mam preplnene, tak neviem ako by som to mala preriedit..jedinu moznost, ktoru mam tak to vratit do akvaristiky bo nemam nikoho kto by si to mohol vziat..uvazujem o vacsom aq ale odradza ma to, ze si neviem poradit s tymto malym.. :(

..idem sa potrapit s foto..

..no a som v Norsku..
Red Sea Max
vajda65
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Dec 2009 20:04
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vajda65 »

tie kamene si pred tým luhovala alebo iba kúpila v obchode a hned hodila do akva?
isfjord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07 Mar 2010 13:16

Príspevok od používateľa isfjord »

vajda65 napísal:tie kamene si pred tým luhovala alebo iba kúpila v obchode a hned hodila do akva?


..iba hodila do aq..
Red Sea Max
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

ono se nesmíš divit čtrnáct dní po založení komplet nového akva do něho dát první život je docela hazard a po necelých 2 měsících je tam naložená docelá slušná osádka i s těmi dvěma sasankami - bohužel co dodat asi palec dolů

myslím si,že rychle se zbav sasanek a zbytku obsady a nech to trochu vyzrát .Když se to začne zlepšovat tak max 1 ks sasanky a hodně rozmýšlet o zbytku obsady než tě to po prvních nezdarech přestane bavit a bylo by škoda přijít tak rychle o dalšího mořáka
Naposledy upravil/-a kominík v 17 Apr 2010 12:14, upravené celkom 1 krát.
isfjord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07 Mar 2010 13:16

Príspevok od používateľa isfjord »

kominík napísal:ono se nesmíš divit čtrnáct dní po založení komplet nového akva do něho dát první život je docela hazard a po necelých 2 měsících je tam naložená docelá slušná osádka i s těmi dvěma sasankami - bohužel co dodat asi palec dolů
..tak to mi asi nepomohlo.. :( ..
Red Sea Max
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

není jiné cesty
isfjord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07 Mar 2010 13:16

Príspevok od používateľa isfjord »

kominík napísal:není jiné cesty
..cim teda zivocichy zatazuju system kedze chemia je v poriadku?..
..vsetkemu sa dari..taktiez aj riasam..kde je teda chyba?..
Red Sea Max
vajda65
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Dec 2009 20:04
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vajda65 »

v kamenoch môže byt bordel ktorý sa rozkladá a to je výživa pre riasy
nedostatočné množstvo baktérii ktoré by si dokazalo poradiť s odpadnými produktami tvojho reefu

ako písal dano, kolometrické testy nie sú extra presné teda tie údaje čo si písala môžu byť uplne inde
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"