Zelená řasa-co s ní

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa Beck »

Však ona ta řasa zmizí, chce to čas. Také jsem s ní měl tu čest, po několika týdnech zmizela a nezbyla po ní ani památka. Objevila se pouze zhruba na týden v parných letních dnech.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa BODLOK »

Odsávat,odsávat.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa Steedy »

nechapu co chces odsavat kdyz nema zadne sinice nebo tak, je to klasicka rasa noveho akvaria..
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa zencakd »

davidst napísal:To:vintr..salinitu jsem už zvýšil na 1024..akva se nezabíhá 3 dny,ale už měsíc a z toho 14 dní tam mám živé kameny..dal jsem tam před týdnem prvních 5 korálů a ty krásně rostou..na ty ryby kouknu..a trpělivost tu mám,jen se mi to s tou řasou moc nelíbí:-)..ale vydržím a budu doufat,že opravdu zmizí...
Korály do akva, kde jsou 2 týdny živé kameny vůbec nepatří. Jenom základní nitrifikační cyklus trvá minimálně 21 dní. Po té době testy ukážou NO2 0, ale pravděpodobně NO3 bude na moře vysoké. Až bude NO3 0, neznamená to, že akva je zajeté. Jenom to říká, že bakterií je tolik, že testy nezměří NO3! Doporučuji nedělat vůbec nic. Rozhodně nepřidávat žádné ryby. Jednak budou ve stresu = risk nemoci a smrti a jednak budou produkovat další růst NO3 a ostatních látek, které zajistí ještě více řas.

To, že jsou zelené řasy v záběhu akva přítomné a rostou, je potřeba oslavovat! Čím více porostou, tím více sežerou dusičnanů a fosforečnanů. Namnoží se spoustu drobných potvor, které také pomůžou záběhu. Je potřeba počkat min. 2-3 měsíce. Měnit vodu, čistit odpěňovač a kochat se dokonalostí přírody. Dá se to samozřejmě urychlit pomocí phosexů, biopelet, vodky, zeolitu a podobně, ale ošidit se to úplně nedá...

Toliko mé doporučení.

David
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

Chtel bych poprosit o radu co s povlakem na dne Nano aq 50 L. Uz 2mesice mam tento povlak na dne a ne a ne se ho zbavit. Dotahl jsem ho od reefare na kameni. Rozbouravani nepomaha - objevi se znova. Udelal jsem vymenu phosu 50g u "nad" 0 a taky nic, pridal jsem silicarbon 20g a taky za dva tydny nic. Hodnoty no3-0, po4-0,1.025, dkh 8.1 ... pridal jsem xx sneku a taky nemaj zajem :'(Obrázok

Odesláno z mého GT-I9195 pomocí Tapatalk HD
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"