Zelená řasa-co s ní

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

davidst
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 02 Jún 2010 11:11
Bydlisko: Strahovice 203
Kontaktovať používateľa:

Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa davidst »

třetí den v novém akva(320l)..voda napuštěná před měsícem 14 dány živé skály a aragonitový živý písek+bakterie..filtr-phosex ,odpěnovač na akva 800l,15 kg živáků,biobactobals..salinita 1020...co s tou řasou viz foto
Prílohy
P1000364malý.JPG
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa Steedy »

Rikal jsem zvednout slanost na 1,025 !!! mozna ses preklepl ale zvedni ji na tolik..

Jinak rasa je v pohode postupne vychcipa nebo staci si koupit rybku co to bude bouchat :-)
Používateľov profilový obrázok
meg.001
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 19:08
Bydlisko: Praha Západ

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa meg.001 »

Na tuhle řasu jsem do akva dala zajíce (Dolabela) a za 2 dny bylo po ní, ten je na ní super, pořád jezdí a žere, není to žádný krasavec :) , ale maká jako blázen.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

a co zo zajacom ked to zozerie? vacsinou umelu stravu neprimaju a ked neskoncia v cerpadle tak urcite v priebehu par dni od hladu odchadzaju .......
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa shark »

potom co vše sežere jej mužeš poskytnout dál nebo prodat spátky do obchodu.něco tě to samozřejmě ve vysledku stát bude,obchodník ti za něj zřejmě nedá plnou cenu ale lepší než aby pošel a budeš mít AQ čistý(dočasně)
Používateľov profilový obrázok
meg.001
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 19:08
Bydlisko: Praha Západ

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa meg.001 »

U nás byl nejdřív ve velkém akva, 800 litrů a teď jsem si ho dala do svého malého, 130 litrů. V tom velkém ho máme už 8 měsíců a nijak nestrádá, známý ho má také v menším akva a taky mu nestrádá, pořád něco pojídá, úplně čisté to akva stejně nikdy mít nebudete, pořád se nějaké řasy dělají. Na filtru máme sítko, už nám tam jednou propad až dolu do filtru :D , ale přežil :lol: . Sítko asi stejně budete muset dát, pokud budete mít menší rybky a krevety, zvlášť krevetky jsou na tom našem sítku večer jako doma.
davidst
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 02 Jún 2010 11:11
Bydlisko: Strahovice 203
Kontaktovať používateľa:

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa davidst »

děkuji za odpovědi..líbí se mi ta varianta s tou Dolabelou..je to přírodní cesta..a že není hezká ta ryba,to nevadí..v předchozím akva(tanganika) jsem měl taky jednoho gibicepse,který si dělal svou práci na šutrech a skle,a taky to žádný krasavec nebyl..pokud se postaráý o řasy atak krásu nahradí korály a ryby..koukal jsem na net a nenašel ho..pošlete nějaký odkaz na tu Dolabelu,at kouknu jak to vypadá a začnu jí schánět...
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa VF »

Není to ryba
http://www.reeflex.net/tiere/738_Dolabe ... ularia.htm

Já myslím, že je lepší trpělivost a případně nějaký bodlok nebo Salarius. Řasy časem zmizí - až najede filtrace a sníží se fosfáty a nitráty. Samotný požírač řas nepomůže - nejdřív papá a pak kaká a dodává zpět zmíněné nečistoty do systému - a ty má odstranit filtrace.
Přeji hodně úspěchů.
Zkušenost je nesdělitelná!!
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa reicho »

to iste robi predsa aj bodlok aj salarius :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
meg.001
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 19:08
Bydlisko: Praha Západ

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa meg.001 »

....nám toho Salarius tolik nepožere a bodloci tomu taky moc nedají, ti si dají, jen když nenakrmíme, ale při normálním krmení u nás té řase moc nedají. Je fakt, že zajíc čím víc žere, tím víc toho z něj leze druhou stranou :D , ale to odpěňovač v pohodě zmákne. Tak hodně úspěchů :)
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa BODLOK »

V nově zprovozněném AQ jsou řasy všeho druhu zcela normální jev.Ty zelené patří ještě k těm příjemnějším.O těch dalších raději pomlčím---abych je nepřivolal.
Co s tím? Počkal bych , jak se objevily tak také zmizí.Chce to ovšem čas a to platí v moř.akvaristice všeobecně.
Samozřejmě znám tu netrpělivost---už aby to běželo.Ale řasy odejdou a přijdou jiné problémy.A i o tom je mít moř. AQ.
Ať se daří.
,
davidst
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 02 Jún 2010 11:11
Bydlisko: Strahovice 203
Kontaktovať používateľa:

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa davidst »

BODLOK napísal:V nově zprovozněném AQ jsou řasy všeho druhu zcela normální jev.Ty zelené patří ještě k těm příjemnějším.O těch dalších raději pomlčím---abych je nepřivolal.
Co s tím? Počkal bych , jak se objevily tak také zmizí.Chce to ovšem čas a to platí v moř.akvaristice všeobecně.
Samozřejmě znám tu netrpělivost---už aby to běželo.Ale řasy odejdou a přijdou jiné problémy.A i o tom je mít moř. AQ.
Ať se daří.
,
zdravím..budu rád,když to tak bude..že teda ty řasy zmizí..pořád jen rostly ale zdá se mi ,že se už nezvětšují..uvidíme..a s tou trpělivostí chápu......
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa VINTR »

Souhlasím s předchozím příspěvkem, jak řasa přišla tak zase odejde. Králika „Siganus vulpinus“ mám v nádrži od velikosti cca 10 cm (cca 1 rok) s řasou zatočí, dovolím si nesouhlasit z jeho vybíravostí na potravě především zelené, sežere prakticky vše co do akva hodíte, aspoň tedy ten můj. Řekl bych, že patří mezi nenáročné ryby. Musíte ale počítat s tím, že vám trošičku naroste, po roce má již cca 16 cm a nezdá se, že by už nechtěl růst. Říká se čím vjedší ryby tím více odpadních látek, toto pravidlo bych použil v mořském akváriu, které chcete osadit nějakými korálnatci. Ryby zvýšené hodnoty, u mě snáší dobře (a že jich mám ve 400 litrovém akváriu víc než dost, korálnatcům to ale moc nesvědčí). V případě, že hodláte osidlovat akvárium i rybami doporučil bych Vám bodloka „Zebrasoma flavescens“, který patří také k velmi odolným rybám a z řasou bojuje obdobně jako králík „Siganus vulpinus“. V tomto případě Vám nenaroste jak králík „Siganus vulpinus“ a jeho vybarvení je daleko intenzivnější nežli u králíka „Siganus vulpinus“. Mám jednoho bodloka „Zebrasoma flavescens“ více jak 3 roky v nádrži. Při koupi měl cca10 až 11 cm a za tu dobu vůbec nevyrost. Tato ryba rovněž není na potravu příliš vybíravá žere prakticky cokoli jí hodíte. Všechny ryby mě žerou z ruky nakrájené koktejlové krevety a jiné, kterými krmím dospělého pomce „Pomacanthus imperátor“. To vše a ještě více mám v cca 400 litrovém akváriu. Nicméně řasa je sviňa a u mě na ni vždy (mluvím ze svých zkušeností) zabralo, když jsem nic nedělal, protože jakmile jsem něco začal dělat bylo to bez výsledků a vždy se to akorát zhoršilo a navíc byla celá osádka akva akorát stresovaná. A ta salinita se mi zdá slabší já mám v akva okolo +- 1, 023 (1,020 jsem měl také, uteklo mi to asi tak na měsíc, ale nestandardní řasa se mi nedělala a nic se nestalo).
PS: Dle mého názoru se jednou koupená ryba nevrací, jednak si myslím,že obchodník ji nebude chtít, jen v tom případě, že jste s ním velice dobrý známí.
Používateľov profilový obrázok
meg.001
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 19:08
Bydlisko: Praha Západ

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa meg.001 »

VINTR napísal:Souhlasím s předchozím příspěvkem, jak řasa přišla tak zase odejde. Králika „Siganus vulpinus“ mám v nádrži od velikosti cca 10 cm (cca 1 rok) s řasou zatočí, dovolím si nesouhlasit z jeho vybíravostí na potravě především zelené, sežere prakticky vše co do akva hodíte, aspoň tedy ten můj. Řekl bych, že patří mezi nenáročné ryby. Musíte ale počítat s tím, že vám trošičku naroste, po roce má již cca 16 cm a nezdá se, že by už nechtěl růst. Říká se čím vjedší ryby tím více odpadních látek, toto pravidlo bych použil v mořském akváriu, které chcete osadit nějakými korálnatci. Ryby zvýšené hodnoty, u mě snáší dobře (a že jich mám ve 400 litrovém akváriu víc než dost, korálnatcům to ale moc nesvědčí). V případě, že hodláte osidlovat akvárium i rybami doporučil bych Vám bodloka „Zebrasoma flavescens“, který patří také k velmi odolným rybám a z řasou bojuje obdobně jako králík „Siganus vulpinus“. V tomto případě Vám nenaroste jak králík „Siganus vulpinus“ a jeho vybarvení je daleko intenzivnější nežli u králíka „Siganus vulpinus“. Mám jednoho bodloka „Zebrasoma flavescens“ více jak 3 roky v nádrži. Při koupi měl cca10 až 11 cm a za tu dobu vůbec nevyrost. Tato ryba rovněž není na potravu příliš vybíravá žere prakticky cokoli jí hodíte. Všechny ryby mě žerou z ruky nakrájené koktejlové krevety a jiné, kterými krmím dospělého pomce „Pomacanthus imperátor“. To vše a ještě více mám v cca 400 litrovém akváriu. Nicméně řasa je sviňa a u mě na ni vždy (mluvím ze svých zkušeností) zabralo, když jsem nic nedělal, protože jakmile jsem něco začal dělat bylo to bez výsledků a vždy se to akorát zhoršilo a navíc byla celá osádka akva akorát stresovaná. A ta salinita se mi zdá slabší já mám v akva okolo +- 1, 023 (1,020 jsem měl také, uteklo mi to asi tak na měsíc, ale nestandardní řasa se mi nedělala a nic se nestalo).
PS: Dle mého názoru se jednou koupená ryba nevrací, jednak si myslím,že obchodník ji nebude chtít, jen v tom případě, že jste s ním velice dobrý známí.


..... :D já jsem ale psala o zajícovi, Dolabella, králíčkovec je rybka, zajíc je takový mlž, nebo jak se to jinak říká, králíčkovce máme v akva dva a ten jeden má cca 20 cm a taky se nějak ne a ne zastavit v růstu, ale je kouzelný:-D
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa VINTR »

:oops: Ahaaa …. Plž je také řešení, ten se v aqva neztratí. Králičky (rybu) jsem měl také dva, nicméně se neměli rádi a jeden druhého uhnal tak, že ho nakonec polkla sasanka,
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"