Zelená řasa-co s ní

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
meg.001
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 19:08
Bydlisko: Praha Západ

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa meg.001 »

VINTR napísal::oops: Ahaaa …. Plž je také řešení, ten se v aqva neztratí. Králičky (rybu) jsem měl také dva, nicméně se neměli rádi a jeden druhého uhnal tak, že ho nakonec polkla sasanka,
...u nás jsou oba v poho, naštěstí, jinak sasana mi nedávno pozřela jehlu, byla krááásná, červeno žlutá, ale při výpadku proudu se k sasaně příblížila moc :( :( . A to mě v prodejně varovali, že k sasaně to není dobré si jehlu pořizovat...
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa VINTR »

Sasanka (hadonka) už toho spořádala povícero, rači to ani nepočítám, ale tak asi půl roku, možná i déle, nic nevyvedla, jen lehce přerovnává kameny. V poslední době ju oždibuje pomec (Centropyge loriculus), tak doufám, že se nestane něco neočekávaného (mimochodem taky dobře ozobává řasy).
Používateľov profilový obrázok
meg.001
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 19:08
Bydlisko: Praha Západ

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa meg.001 »

VINTR napísal:Sasanka (hadonka) už toho spořádala povícero, rači to ani nepočítám, ale tak asi půl roku, možná i déle, nic nevyvedla, jen lehce přerovnává kameny. V poslední době ju oždibuje pomec (Centropyge loriculus), tak doufám, že se nestane něco neočekávaného (mimochodem taky dobře ozobává řasy).


.....tak na naše sasanky si netroufne nikdo, mimo premnasů gold v mém akva :D a to mám samici Premnase tak šikovnou, že cokoliv co přidám do svého malého akva, tak okamžitě stěhuje, korály, písek, prostě všechno, těžko snáší cokoliv nového a to to může být na druhé straně akva a prostě když se jí to nelíbí, tek si to přestaví, je to čiperka, dnes mi odhodila korál na krásnou novou Acroporu, to jsem ji chtěla vyfiletovat :D :D
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa VINTR »

Tak já mám otázku s korály vyřešenou asi jednou pro vždy, jednak nejsem příznivec jakéhokoli dávkování mikroprvků a sledování hodnot „čistota vody“ atd a jednak ten hlavní zásadní důvod je ten že jsem si pořídil nádhernou rybu „Pomacanthus imperátor“, která si pochutná prakticky na jakémkoli korálu (vydrží jen ty nejedlé, ale do nich si taky někdy zobne). Tato ryba pojídá také zelené, ale není vhodná do nového aqva, je velice náchylná na různé onemocní, krupice, fleky na kůži atd., ale když si zvykne, tak jsem ji zkoušel dát i kus řízku a jak jí šmakoval. Tato ryba vydává i zvláštní zvukové efekty (jako když někdo klepe na dveře). V boji s řasou bych pánovi doporučil vydržet a v podstatě v zakládající nádrži nic nedělal, řeklbych, že ta řasa je v celku normální a jak se zajede nádrž tak zmizí sama. Jestli jsem četl dobře tak tři dny na zajetí nádrže je proklatě málo.
U mě gruntuje sapínek (Chrysiptera cyanea) je to má první koupená ryba, která přežila všechny pohromy a premas je nádherná rybka, která si sasanky určitě ohlídá.
davidst
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 02 Jún 2010 11:11
Bydlisko: Strahovice 203
Kontaktovať používateľa:

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa davidst »

To:vintr..salinitu jsem už zvýšil na 1024..akva se nezabíhá 3 dny,ale už měsíc a z toho 14 dní tam mám živé kameny..dal jsem tam před týdnem prvních 5 korálů a ty krásně rostou..na ty ryby kouknu..a trpělivost tu mám,jen se mi to s tou řasou moc nelíbí:-)..ale vydržím a budu doufat,že opravdu zmizí...
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa BODLOK »

To WINTR--tak máš AQ FO. Klasika to ovšem bez korálů není.Ale pokud se Ti tento typ AQ líbí,tak proč ne.Samozřejmě kvalita vody může být v tomto případě na podstatně nižší úrovni.
Přeji úspěšné pokračování a dobrou péči o "imperátora".
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa VINTR »

S kvalitou vody si hlavu v poslední době moc nelámu (pouze salinita, KH a výměna vody).

Přeji Vám taktéž mnoho úspěchů.
Prílohy
02.JPG
01.JPG
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa BODLOK »

Ryby krásné!!Prosím vel. nádrže?
Já bych tomu AQ věnoval větší pozornost.Kdyby se "něco"stalo----nedozírná škoda na duši i na financích.
Zdravím.
spaiderman66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 26 Sep 2010 15:26
Bydlisko: Bratislava

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa spaiderman66 »

Zapojím sa aj ja do diskusie.
Asi pred 3oma týždňami sa mi objavily na dne nejaké riasy také do červena a včera po príchode domov som našiel moje malé aqa na 90 percent vykapané. Korali dead a kreveta dead, jediný kto zatial žije je nemo. :( :( :(
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa VINTR »

BODLOK napísal:Ryby krásné!!Prosím vel. nádrže?
Já bych tomu AQ věnoval větší pozornost.Kdyby se "něco"stalo----nedozírná škoda na duši i na financích.
Zdravím.
Mám cca + - 400 litrů vody (akva + filtr pod). Mám ho trošku užší cca 150 cm x 36 cm x 50 cm. Nic víc se tam nevleze, takže je to finální stav.
Ryby sou v pohodě a doufám, že ještě dlouho v pohodě budou.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa VINTR »

spaiderman66 napísal:Zapojím sa aj ja do diskusie.
Asi pred 3oma týždňami sa mi objavily na dne nejaké riasy také do červena a včera po príchode domov som našiel moje malé aqa na 90 percent vykapané. Korali dead a kreveta dead, jediný kto zatial žije je nemo. :( :( :(
Otázka je zvolit to správné řešení (rozhodnutí). Částečnou výměnou vody by se nemělo nic pokazit, ale myslím si, že by se měla najít příčina problému (úhynu všeho) a pak ji odstranit. Pokud je v nádrži více korálů det, tak je kontroluj mohli by ještě zhoršit situaci. Pokud jich je málo tak by si s tím měla poradit filtrace, pokud pracuje správně.
(Mě se jednu stalo, když jsem použil ozón, po nákupu ryb s nástupem krupice, a po jeho dostavení se do cca 2 dnů zaneřádilo aqva hnusnou řasou. Zjistil jsem, že ozón sice rybám a bezobratlím a jiným nevadí, dokonce že podporuje chemicky i nějak filtraci, ale nikde již nebylo napsaný, že po jeho odstávce budu mít vydezinfikované akvárium a to i včetně užitečných kolonií bakterií nacházejících se všude v akva a filtru, ketré mi zajišťovali bezproblémový chod. Rok už mi ozonizér leží ve skříni, kdyby náhodou, ale asi ho už nikdy nepoužiji. A další jeho nevýhoda je, že je pro člověka ve vyšších koncentracích jedovatý a šíleně smrdí).

Víc nedokáži poradit, každá rada nad zlato.

PS: Krupici jsem od těch dob neměl.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa BODLOK »

Třeba provést testy vody--pH,KH,No3 Po4,salinitu.Řasa na dně není pravděpodobně příčinou,ale důsledkem kolapsu AQ.
Dno AQ důsledně odkalit, všechno mrtvé odstranit,vyčistit filtraci a odpěnovač.Postupně dolívat čerstvou vodu.Snad se něco zachrání.Ale podle Tvojich info to vidím.......
Je to škoda a je mi Tě i AQ líto.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa BODLOK »

Zapoměl jsem napsat: utekli jsme moc od původního tema.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa BODLOK »

Ještě se vracím k zelené řase.Osvědčilo se mi /dávno tomu/pro urychlení likvidace jsem nasadit do AQ vyšší řasy lazuchy-caulerpa.Já použil caul.racemosa.Rychle rostou a nižší řasy /zelené/z AQ vytlačí. Reefaři ji mívají ve filtraci,tak od přítele není problém kus dostat.
davidst
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 02 Jún 2010 11:11
Bydlisko: Strahovice 203
Kontaktovať používateľa:

Re: Zelená řasa-co s ní

Príspevok od používateľa davidst »

Takhle to vypadá po týdnu od nástupu řas...uplně se rozrostla všude a začíná pomaličku hnědnout..snad to bude jednou čisté...
Prílohy
P1000374.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"