Calothrix

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa Peter »

[to davkovani je 0,05ml nebo 0,5ml-100l akva diky[/quote
0,05 ml/100l akva - to je ale zakladne davkovanie.Tak ako som pisal, da sa upravit podla stavu v akva- na to treba trochu citu, trpezlivosti a nerobit prudke skoky v davkovani...
Treba si uvedomi ze kazdy zasah do akva sa prejavi az po 2-3 tyzdnoch a niekedy aj dlhsie- preto ta trpezlivost.Vodka je dobry sluha ale zly pan :D z vlastnej skusenosti :D :D
kral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08 Nov 2011 06:37
Bydlisko: Jihlava

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa kral »

tak jsem pred tydnem zacal davkovat vodka ocet cukr 0,05ml na 100l a skoro vsechna rasa je pryc :lol: zabralo to perfektne jeste dotaz mam to davkovat porad stejne nebo snizit ?
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa Peter »

Zdravim Jihlavu :D to som rad ze to pomohlo, v co som ani nedufal... Odpoved je tazka, asi by som skusil pravidelne davkovanie ale v polovicnom mnozstve.. Uvidis sam.Radsej menej ako viac.Ak sa to totiz prezenie, tak si zabijes akva, takze zacni s polovicnou davkou a pravidelne.V pripade ze vynechas pravidelne davkovanie -preboha nesnaz sa to potom dohonit !! Tvar sa ako ze nic...
kral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08 Nov 2011 06:37
Bydlisko: Jihlava

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa kral »

jihlava zdravi partizanske :D trochu to teda snizim ono je to uz ted 10 kapek tak budu davat 7 :lol: a vo tom to bude ne sranda s vodkou uz jsem skusenost mel o vanocich jsem zalozil reef a po mesici se na to nedalo divat tak jsem nekde vycetl ze se dava 1ml na100l tak davkuju a davkuju a po 2tydnech najednou ryby na dne jak vozraly tak jsem je rychle pochytal prevezl ke kamaradovi no klauni to prezili ale flavescentka a dascilus KO tak jsem se zarekl ze vodku uz nikdy a vidis neda si rict a neda :roll: ,ale pravda je ze to do sebe neco ma hlavne jak rikas s citem diky za rady a mej se
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa Aleš »

Chlapi jak to teda dávkujete? Včera jsem taky namíchal, ale 0,05ml/100l se dost špatně odměřuje u 300l nádrže. Zvedáte dávku jak třeba u vodky podle návodu na reefkeepingu? Podle tabulky se zvedá dávkování do 16 týdne.
kral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08 Nov 2011 06:37
Bydlisko: Jihlava

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa kral »

ja davkuju kazdy den rano strikackou od salifert testu tam to mas pekne po desetinkach ,nadrz i s filtraci ma cca 400l tak je to 0,20ml vodky kdyz by mi to do 3 tydnu nezabralo tak bych zvysil na 0,30ml a tak dal hlavne pomali at to neodpalis jako ja na jare :cry: me, ale zabralo uz to zakladni davkovani a rasa zmizla behem chvilky kdyby jsi chtel tak mi napis ss a pokecame vzdyt jsme sousedi
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa martin01 »

Ahoj, já jsem po nedávné diskusi začal dávkovat vodku dle návodu, jak se tady rozebíralo. Ale jelikož jsem začal trávit v posledních dnech hodně času v práci a neměl jsem v podstatě šanci sledovat akvárium, tak jsem dávkování zase snížil, skončil jsem na 2,2 ml / 100l. Přidával jsem po 1ml na den. Až se to trochu uklidní, chci se k tomu vrátit a pokračovat, stále se mi tam drží hnědá, taková keříčková řasa. Určitě by bylo lepší vyházet kameny a dát nové, ale na to zatím není. Martin
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Ja som zacal davkovat vodku pred tyzdnom...1ml/100l, alebo aj trochu menej.. je tam totiz dost vlaknitej riasy a takej tej cervenej povlakovej, ta je na vacsine dna. postupne som to dvihol tak na 1,7ml/100l a posledne dva dni sa uz rozvinul znatelny biely zakal, nie prilis, no je viditelny. Tak som dnes uz dal radsej len 0.5ml a dal cerpadlo riadne cerit hladinu, odpenovac mam vykonny tak dufam, ze to nejako udrzim....teraz uz radsej alkohol nedavkovat vsak?
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa martin01 »

Ahoj, nejsem si jistý, jetli to vysadit najednou uplně je rozumné?
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Prave preto som tam dnes dal zhruba 0,5 ml na 100l...uvidim, ake to bude ked sa vratim z prace, no trochu sa bojim, samozrejme:) myslis, ze ked nebudu znamky, ze zivotu to skodi, tak to postupne pomaly vysadzat?
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa martin01 »

Je spousta lidí, kteří vodku vůbec nedávají a fungují dobře, já nepoužívám pelety a počítám, že budu přidávat alespoň 0,5 ml /100l stejně. Při pravidelném dávkování malého množství, by to žádné škody napáchat nemělo.
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa reicho »

kolakao155 napísal:Ja som zacal davkovat vodku pred tyzdnom...1ml/100l, alebo aj trochu menej.. je tam totiz dost vlaknitej riasy a takej tej cervenej povlakovej, ta je na vacsine dna. postupne som to dvihol tak na 1,7ml/100l a posledne dva dni sa uz rozvinul znatelny biely zakal, nie prilis, no je viditelny. Tak som dnes uz dal radsej len 0.5ml a dal cerpadlo riadne cerit hladinu, odpenovac mam vykonny tak dufam, ze to nejako udrzim....teraz uz radsej alkohol nedavkovat vsak?
ak sa ti tvori zakal,tak uz radsej nedavkuj,velmi si pomnozil bakterie....
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Dakujem Reicho, stopnem to.
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa gut »

Při dávkování vodky,fruktozy,octa jde o to najít takové dávkování které udrží množství bakterií na úrovni kdy se cca stejné množství rodí jako umírá a je následně odstraněno skimmerem.samozřejmě v souvislosti se zatížením nádrže osazenstvem.podobně to funguje i s peletama.pokud nastavím dávku pelet tak aby udržovaly NOčka na požadované úrovni není důvod to nějak měnit.kromě doplnění toho co bakterie sežerou.nějaké snižování oné "ideální"dávky jak pelet nebo vodky nemá smysl pokud chceme udržet stabilní kolonií bakterií

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Rici_m
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 10:30
Bydlisko: Kyjov

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa Rici_m »

U nastavení dávkování pelet je to diskutabilní! Množství pelet v reactoru neovlivní množství NO3 pořád se to bude snažit udržet na O což nám taky nevyhovuje!Odsledováno po cca roce testování a to jak s 100ml tak 500ml pelet.
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"