riasy a boj s nimi

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

už týždeň pozorujem že sa začala robiť riasa ( taká povlaková červená :evil: .Hodnoty vody sú v norme nič som v aq nerobil a ani okolo filtrácie a zničoho nič je tam.Sarkáč je stiahnutý a aj sinulárie :evil: .
Teplota sa drží na 27-28C.Takže neviem čo sa deje :cry:
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

motyl napísal:už týždeň pozorujem že sa začala robiť riasa ( taká povlaková červená :evil: .Hodnoty vody sú v norme nič som v aq nerobil a ani okolo filtrácie a zničoho nič je tam.Sarkáč je stiahnutý a aj sinulárie :evil: .
Teplota sa drží na 27-28C.Takže neviem čo sa deje :cry:
S najvacsou pravdepodobnostou sa jedna o cervenu sinicu :( v kazdom pripade znizit teplotu pod 27 C a ostatne mozme skonzultovat po telefone.
Pricin moze byt viac..Aj napr. zarastena aktivna komora filtra riasami / moc na husto / atd...

Peter
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

takže podla vsetkeho je pricina to že som tam nahal PhosEx velmi dlho :twisted: .Po telefonáte s Petrom som si to len potvrdil :evil: :evil:
Používateľov profilový obrázok
cheff
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 07 Apr 2007 09:59
Bydlisko: opava

Príspevok od používateľa cheff »

muzete se nekdo podivat do moji galerky esi je to sinice nebo rozsivky je to hnedo oranžove a delaji se na tom vzduchove bublinky
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

sinice.Časem se to ztratí :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

cheff napísal:muzete se nekdo podivat do moji galerky esi je to sinice nebo rozsivky je to hnedo oranžove a delaji se na tom vzduchove bublinky
Zkonroluj si PO4, to jim vyšší hodnota prospívá.Také jsem to měl,cca dva měsíce,časem to zmizelo i s pomocí výměny akvária za větší :-) s namíchanou zaběhlou a čerstvou vodou.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

V skratke pomaha:

1) Zlepsit export DOCs (dissolved organic carbon compounds) - agresivnym odpenovanim a castejsou vymenou vody spojenou s odsatim sinice

2) Znizit mnozstvo nahromadeneho detritu vo filtracke a v nadrzi - odsavanim. Zlepsit filtraciu.

3) Neprekrmovat - obmedzit tekute pripravky pre bezstavovce, pripadne, ak je to mozne aj mrazene krmivo

4) Mat poriadne prudenie, aby nevznikali "mrtve zony", v ktorych sa usadza bordel.

5) Vyssi redox potencial, nizsi obsah CO2 - dostatocne prekyslicenie.

6) Udrziavat teplotu vody do 27 st. celzia - konstantne.

7) Konstantne SG

7) Spravne osvetlenie

8) Snazit sa drzat pri zivote vyssie, uzitocne riasy, ktore svojou nutricnou potrebou budu konkurovat siniciam - napriklad formou refugia

Viac uzitocnych informacii na:
http://www.wetwebmedia.com/bluegralgae.htm
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

cheff napísal:muzete se nekdo podivat do moji galerky esi je to sinice nebo rozsivky je to hnedo oranžove a delaji se na tom vzduchove bublinky
Tieto rozsievky sa vyskytuju len v cerstvo zriadenych nadrziach na nekolonizovanom substrate, casom ich vystriedaju konkurencieschopnejsie druhy sinic alebo rias. Netreba robit nic. Iba ak by sa neskor objavila nejaka problematickejsia riasa.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

A este ohladom testov na PO4. Tie meraju len mnozstvo anorganickych fosfatov. Ak takyto test ukaze urcite malicke mnozstvo anorganickych fosfatov, vo vode je daleko vacsie mnozstvo organickych. Hodnoty nad 0.03 mg/l by mali byt okamzite znizene.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Prave som si pozrel fotoalbum, takze v tomto pripade ide o rozsievky - treba len cakat a byt trpezlivy. Navod vyssie je urceny na boj proti siniciam (cyanobacteria) ak sa objavia po dlhej dobe stabilneho fungovania.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
cheff
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 07 Apr 2007 09:59
Bydlisko: opava

Príspevok od používateľa cheff »

takze rozsivky nejsou moc nebezpecne a da se jich dobre zbavit? PO4 test nemam ale phosex tam mam ,osvetleni mam 4x39w t5,filtraci vyfotim
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Popis cely system aj s filtraciou, alebo hod link, ak to tu uz niekde mas.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
cheff
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 07 Apr 2007 09:59
Bydlisko: opava

Príspevok od používateľa cheff »

takze mam tam 5kg zivych 10 mrtvych ,zivy pisek caribsea ,proudove cerpadlo mam zatim jedno 800l/h ,ale kupuju este mareu,pres fitr tez 800l/h
jinak fotku filtru uz tu mam, phosex,zeolit+koralovka,sutr se zabehle filtrace,14 dni napustene 3/4 ziva voda 1/4 s RO
salinitu mam 35,nh4-0 ,no2-0,5 ,no3-13,a mam este xenii
http://www.reef.sk/album_page.php?pic_id=1497
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

čistil jsi ty suché kameny před vložením do AQ?může to být jedna příčina :wink: jinak filtrace by se dala ještě doplnit,naco prázdné komory?bude to chtít ještě čas a tu mareu pořiď taky co nejdřív.Těch 800L na rozhýbání vody je dost málo.
Hlavně musíš být trpělivý ono to dost trvá než se ti filtrace ustálí a začne šlapat jak má :wink:
Používateľov profilový obrázok
cheff
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 07 Apr 2007 09:59
Bydlisko: opava

Príspevok od používateľa cheff »

jen sem je osprchoval vypadali docela ciste v prodejne rikali ze staci oplachnout :( ,neska ty rozsivky uz mam skoro vsude
http://www.reef.sk/album_page.php?pic_id=1498
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"