riasy a boj s nimi

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Franky napísal:wave box na 50 cm akvarko??? :shock:
Jde to.
Jinak diskuze pokračuje na DIY.Tady je boj s řasami :-).
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

okk vdaka :lol:
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Ze vsech ras kterymi moje akvarium od zacatku proslo me asi nejvic zacina stvat zatim posledni forma ras a to cervena chomackovita, ktera zacina mit postupne celkem navrch... Obrázok
Co to je presne zas a plati pro to neco jineho nez obecne znama pravidla pro boj s rasami ve smyslu prebytku zivin, fosfatu, svetla atd...?
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

tomisdn napísal:Ze vsech ras kterymi moje akvarium od zacatku proslo me asi nejvic zacina stvat zatim posledni forma ras a to cervena chomackovita, ktera zacina mit postupne celkem navrch... Obrázok
Co to je presne zas a plati pro to neco jineho nez obecne znama pravidla pro boj s rasami ve smyslu prebytku zivin, fosfatu, svetla atd...?
presne s takouto riasou mam problem teraz tiez, po 8 mesiacoch od zalozenia akvaria sa objavil maly chumacik na jednom z kamenov, ten som odstranil. ked som sa po tyzdni vratil z roboty bolo s touto riasou porastene komplet vsetko v akvariu, nepomohli ani mexicke slimaky ci kraby, vydatne sa s nou krmil bodlok ale nestihal ten naval, po porade zo znamim mi nakoniec pomohol

Obrázok

kamos zajko Spotted Sea Hare (Aplysia dactylomela) ktory sa momentalne o nu stara a drzi ju na uzde. specialne koli tejto riase som poslal vodu na rozbor do labu ale ziadne odchylky od normalu nezistili, uroven fosfatov bola 0.0 nic, nepomahalo ani skratene casu osvetlenia ani castejsie vymeny vody........
Naposledy upravil/-a Ondrej Tlach v 20 Jan 2008 19:52, upravené celkom 1 krát.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

No diky za tip. Takze ted bych jeste potreboval tip na to kde tohohle zajicka Aplysia sehnat. Zatim jsem ho popravde nikde nikdy nevidel :-( Takze jeho vyskyt mi prosim hlaste :-)

Zatim ji nemam vsude, ted roste asi tak rychle jak se stiha rozpadat.
Salarius se ji vyhyba jak cert krizi, jen sem tam do ni dobne spis omylem :-)
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Hen ten ony ZAJKO je u P. Sovy v Ově. Teda byl před týdnem,jak je to teď nevím. Neptal jsem se ani na cenu.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

tomisdn napísal:No diky za tip. Takze ted bych jeste potreboval tip na to kde tohohle zajicka Aplysia sehnat. Zatim jsem ho popravde nikde nikdy nevidel :-( Takze jeho vyskyt mi prosim hlaste :-)

Zatim ji nemam vsude, ted roste asi tak rychle jak se stiha rozpadat.
Salarius se ji vyhyba jak cert krizi, jen sem tam do ni dobne spis omylem :-)
kde ho zohnat neporadim, sme na inych kontinentoch, tu su v celku casto predavanym artiklom v akvaristickych obchodoch dokonca v cca 12 roznych farebnych variaciach z roznym zameranim na potravu (od rias az po bristle worms)
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Po tom co jsem si o nem vsechno precetl s tim "zajicem" zatim pockam....Rust rasy se zastavil, dam ji nejaky cas na dobrovolny ustup s moji manualni pomoci.
Cetl jsem ze ty mexicky turba by to meli zrat, ale ty v evrope stejne nesezenu, leda bych si udelal vylet do Mexika (hmmm dobry napad :evil: )
Kazdopadne zatim nejotravnejsi rasa
Vic clanku o cervene chomackovite rase (red cotton algae, red terror :D ) treba http://reefkeeping.com/issues/2002-12/nftt/index.php a http://www.aquatouch.com/algae.htm
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"