riasy a boj s nimi

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
denis
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 18 Sep 2006 19:15
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa denis »

mam taku otazku, ked sa vam spravi v novozalozenom akva sinica cervena ci fialova davate ju dole? ja ju mam na kameni a vzdy ju stiahnem. ale je aj na dne na piesku trochu a to len piesok prehrniem aby nerastla. mam to robit nejak inak aby som sa jej zbavil?
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

denis napísal:mam taku otazku, ked sa vam spravi v novozalozenom akva sinica cervena ci fialova davate ju dole? ja ju mam na kameni a vzdy ju stiahnem. ale je aj na dne na piesku trochu a to len piesok prehrniem aby nerastla. mam to robit nejak inak aby som sa jej zbavil?
Pokial viem, mas cerstvu nadrz, daj tomu cas, vyckaj, do akvarka nesahaj, a zmizne sama. U mna zacala miznut ked som odisiel na dovolenku :lol:
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
denis
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 18 Sep 2006 19:15
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa denis »

ok, ale vodu mam normalne kazdy tazden stahovat ci nie? stahujem a dolievam tak 5 litrov z necelych 30tich. akva mam tak mesiac a pol
oteckok
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 01 Dec 2006 16:30
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa oteckok »

Prosim, co znamená že se mi dělá na kamenech i někde na písku červený povlak

oteckok
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

pravedepodobne pojde o sinice ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

ja po cca 1,5 mesiaci mám dosť dobrý problém.Sínice nechcú a nechcú ustupovať.Sú všade :evil: :evil: .Tam kde sa dostanem ich odstránim a tam kde sa nedostanem mám smolu.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

motyl napísal:ja po cca 1,5 mesiaci mám dosť dobrý problém.Sínice nechcú a nechcú ustupovať.Sú všade :evil: :evil: .Tam kde sa dostanem ich odstránim a tam kde sa nedostanem mám smolu.
Popis filtráciu,ako casto menis vodu a hlavne ako ju zarabas ..Takto je tazko poradit..pričin na sinice moze byt mnoho.
Peter
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

Peter napísal:
motyl napísal:ja po cca 1,5 mesiaci mám dosť dobrý problém.Sínice nechcú a nechcú ustupovať.Sú všade :evil: :evil: .Tam kde sa dostanem ich odstránim a tam kde sa nedostanem mám smolu.
Popis filtráciu,ako casto menis vodu a hlavne ako ju zarabas ..Takto je tazko poradit..pričin na sinice moze byt mnoho.
Peter
vonkajší filter mám vedľa aq rozdelený na 2 polovice.V prvej polovici od prepadu je Caulerpa ale len zatial 1 týždeň v druhej polovici je odpeňovač
,zeolit a Phosex.Vodu mením každé 4 týžde 10% .Soľ používam REEF SALT a samozrejme RO.Pred výmenou prevzdušnujem 24h a potom vymením.Dneska mi konečne prišlo meranie na PO4 zn.Tropic Marin.Nameral som 0,01mg/l a ostatné hodnoty PH8,KH5.
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

To kH je nízke treba ho zdvihnúť ale nie skokovo ale postupne a pravideľne.
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

repik napísal:To kH je nízke treba ho zdvihnúť ale nie skokovo ale postupne a pravideľne.
može to nízke KH spôsobovať také extrémne zasínicenie? :evil:
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Sinice sú problémom každého akva pri nábehu a chce to čas a postupne ako sa vytvorí priaznivá klíma v akva zmyznú. Akva má len 1,5 mesiaca tak vydrž. Vpyv kH na sinice nieje, len som konštatoval že je ho málo :wink:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

repik napísal:Sinice sú problémom každého akva pri nábehu a chce to čas a postupne ako sa vytvorí priaznivá klíma v akva zmyznú. Akva má len 1,5 mesiaca tak vydrž. Vpyv kH na sinice nieje, len som konštatoval že je ho málo :wink:
Ok.
Drahomír
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 06 Jún 2006 11:47

Príspevok od používateľa Drahomír »

Caü kluci,

mamproblem, vlastně dva

1. ten mi přijde menši - všude mi roste vápenitá fialová řasa -to se mi prvnmě děsně libilo - čerpadlo tak nějak líp vypadalo červené než černé apod¨.
- ale už s tim mam potiže - zarostl mi přepadový hřeben - tzn, že mi plynule stouopa voda v AQ, - roste¨všude - na skle, ¨dokonce i na řasách - kuličkove i obyč coulerpě... - vadí to něčemu i jinak než jen esteticky?

2. VŠUDE mi roste taková hroznovitá řasa - je to hrozná svina - nic ju nežere a prostřednictvím takových šlahounů roste furt dál - motá se kolem všeho - přepady, sarkáče, ... - prvně se mic líbila - je pěkná -ale ted už evidentně utlačuje všechno ostatni :(
trhám ji, ale - jednk pouští sliz - a ty šlahouny prorůstaji do každé díry :(
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Ta řasa ,to bude asi Caulerpa peltata.Taky jsem ji měl ve starém,malém akva.Moc se mi líbila a objevila se mi v něm sama od sebe asi až po roce.Pak jsem odjel na týden pryč ,Peltata se úplně rozpadla,akva bylo mléčně zakalené a odešli sapínci ,krevetky.... :evil: .prostě na ni pozor,nenechat hodně rozjet,a když ,tak ji pěkně protrhávej.
A vápená řasa ,ta se mi začala rozrůstat až skoro po roce a nikdy mi neplechu neudělala.Moři dodá autentičnosti.Nakonec hřeben stačí vyndat a očistit,něž ho řasa zase poroste,to chvíli potrvá :lol:
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Já měl to štěstí, že se mi do ní pustila flavescentka a všechnu mi sežrala :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"