riasy a boj s nimi

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Salarias si korálů nevšimne (jen ten můj se občas válí po pachyclavularii :) )
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

POZOR: Diademy nevystavovat vzduchu pri transporte.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

mam na vas jednu zavaznu otazku preco mam v cca 8 mesacnom aq cervene sinice?cca 1/3 je pokryta....hodnota vody no3 - 0, po4 - 0, kh -8-9, ph - 8, ca 400 :cry:
v aq mam este jednu riasu ktoru som doniesol zo zivakmi zarastala mi tiez cast aq a mam tam 3 riasozrutov - naso,hepatus,salarius a jezko a nevsimaju si ich. :cry:
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Franky napísal:mam na vas jednu zavaznu otazku preco mam v cca 8 mesacnom aq cervene sinice?cca 1/3 je pokryta....hodnota vody no3 - 0, po4 - 0, kh -8-9, ph - 8, ca 400 :cry:
v aq mam este jednu riasu ktoru som doniesol zo zivakmi zarastala mi tiez cast aq a mam tam 3 riasozrutov - naso,hepatus,salarius a jezko a nevsimaju si ich. :cry:
Sinicu (cyanobacteria) ti nebude pozierat nikto z danej osadky, a je otazne, ci vobec niekto iny...
O tom, ako bojovat proti siniciam, sa tu toho popisalo uz dost. Napriklad: http://www.reef.sk/viewtopic.php?p=12242#12242

Staci hladat.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Něco zajímavého o sinicích (ale také o jiných skupinách organismů, které máme v akváriích - nutno se "proklikat" stránkou) : http://www.biotox.cz/toxikon/sinice/default.php
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Tak už dobrý dva měsíce bojuji s hnědou řasou.Hodnoty NO3,PO4,NO2 jsou opravdu dle Hagenu na 0.V pátek jsem nasadil nový odpěňovač a mechanicky odstraňuji řasu.výměna vody je 1x za 14 dní.Silikáty neměřím.Krmím obden.Už nevím kam.Teď budu instalovat nové světlo a DIY wavebox.Tak to možná celý prerábám.Kdyby někdo měl nějakou radu,kromě toho co se tu psalo,uvítal bych jí,i když už asi není jiná cesta než čekat,jestli se to samo spamatuje.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

pokud ti ten wave bude fungovat tak to nafoť pls.připadne video :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

shark napísal:pokud ti ten wave bude fungovat tak to nafoť pls.připadne video :wink:
Jojo,dneska budu zapojovat čerpadlo přes nějakou elektroniku,tak jestli to bude fungovat,tak to zdokumentuji a pošlu :-).
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

skus krmit tak raz za tyzden, inak ak zmenis svetlo docasne ti to zase rozhadze rovnovahu
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

moguai
Tak ty jsi nakonec koupil original tunze wavebox ? :wink: ? nebo je to to čerpadýlko přes relé ??? ja asi nakonec nebudu řešit rele poněvadž všecky časive relatka od 0.1s jsou tady k dostaní nejmene za 500 Kč . Neznaš nahodou nějakou cz stranku kde se to pohybuje jak řikaš kolem 100 Kč ??? objetoval bych stovku poštovne i ak by se mi to raz tolik vyplatilo , díky
:roll:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Třeba tady http://www.bbelektro.cz/spinac-casovy-c ... y/d-78490/ , sice to není za 100Kč jak jsem podotkl,nicméně +/-.V tuto chvíli zkouším a mám zapojené čerpadlo jen přes tohle,tak uvidím,jak dlouho to vydrží.Vždy to cvakne,ale na noc to budu vypínat.Zatím jinou možnost nevidím.
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

Je moc deiky . ale jak jsem se detailně dival na fotku tak nejnižši stanovený čas je 0,5 s ja já mám kratke aq . takže budu potřbovat možná i rychlejsi kadenci . tak hned vedle toho je skoroto samy ale od 0.1s http://www.bbelektro.cz/spinac-casovy-c ... i/d-71312/
jukni na to jestli by to bylo taky použitelne a na te fotce píšou od 0,1 s a po nevim :wink: . tak potom sem napíš jestli to mežu použít . dík
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

BOBR napísal:Je moc deiky . ale jak jsem se detailně dival na fotku tak nejnižši stanovený čas je 0,5 s ja já mám kratke aq . takže budu potřbovat možná i rychlejsi kadenci . tak hned vedle toho je skoroto samy ale od 0.1s http://www.bbelektro.cz/spinac-casovy-c ... i/d-71312/
jukni na to jestli by to bylo taky použitelne a na te fotce píšou od 0,1 s a po nevim :wink: . tak potom sem napíš jestli to mežu použít . dík
Dle mě to nepůjde.Ty potřebueš signál, který vždy spíná jednotku,respektive toto časové relé.U multifunkčního relé stačí přivést signál dlouhodobě třeba z fáze a relé potom dělá pulsy dlouhé,jak potřebuješ.Tohle časové relé co by jsi použil nejde použít tak,jak potřebuješ.(Šlo by,ale bylo by to komplikované zapojení s dalším relátkem.)
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

:roll: Ahá . to je ovšem blbé . protože když jsem to zkoušel ručne na chvilinku zapinat a vypínat tak to tak vypada to bude max 0.5s při deelce aq 50 cm je třeba zapínat a vypínat rychle :roll: .ten co jsi posilal ty tak tam jde třeba nastavit 0.5- 0.6 -0.7 ... atd ???
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

wave box na 50 cm akvarko??? :shock:
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"