Caulerpa peltata

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Caulerpa peltata

Príspevok od používateľa martin01 »

Jo to bude myslím on. Nevím, jestli má někdo zkušenost s Dolabelou, ta sežere skoro všechno. Nejlépe si ji od někoho jen půjčit na zkoušku, brzy by umřela hlady.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Caulerpa peltata

Príspevok od používateľa LukasO »

dolabela? to je dobrej tank, ale 30l nevím - jednou prdne a máš z toho bažinu
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Caulerpa peltata

Príspevok od používateľa martin01 »

Tak pokud se nedostane do čerpadla, tak by se jí snad nic hrozného stát nemělo, ne? Je pravda, že pro 30l musí být nebepečné, i když chcípne šnek. Asi tam jisté riziko je, ale spíš je otázka, jestli by likvidoval i tu Caulerpu.
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Caulerpa peltata

Príspevok od používateľa vlčák »

do 30l neeeeee. 300 je jakz takz udrziteln dlouhodobe za podminky ze krmis lopatou a rostou timpadem rasy !!! 30l je pro ni osvetim !!
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Caulerpa peltata

Príspevok od používateľa martin01 »

Pro to píšu, raději jen za půjčit na pár dní. Když ji bude žrát, tak je po pár dnech akvárko čisté. Je pravda, že mi první umřela hlady po dvou měsících ve 450l.
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Caulerpa peltata

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Napadlo mne, jestli máš v nádrži poustevníka. Calcinusové C.elegans, C. tibicen nebo Clibanarius tricolor, C. striolatus případně Pagurus cadenti mi likvidují všechny řasy v akvárcích na výbornou. Sice jim to ze začátku trvalo, ale šli do všeho, bublinkové řasy, klasických vláknitých řas i do okrasných červených a chaetomorphy. Předpokládám, že caulerpu by si taky dali a s mechnickou pomocí je to nejlepší věc, co můžeš ve 30l použít.
stephans
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 28 Nov 2012 22:30
Bydlisko: Stupava

Re: Caulerpa peltata

Príspevok od používateľa stephans »

A nemohol by skúsiť nejakého malého Salariasa?
Mne celý útes pekne vyčistil, teda čo sa aspoň vláknitej týka.
Bublinková mu nejde, ale za to ostatné udržiava v čistote :)
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Caulerpa peltata

Príspevok od používateľa kačer »

I malej Salarias vyroste a i kdyz je to jen 30l litru, tak chytani rybky i v tak malej objemu neni nic super ... :-) Salarias je na řasy super, ale me teda nikdy caulerpu nezral ...
Mira74
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28 Dec 2013 19:18
Bydlisko: České Budějovice

Re: Caulerpa peltata

Príspevok od používateľa Mira74 »

A co ten poustevníček? Žere někomu caulerpu ? Nejvíc by se mi asi líbil paguristes cadennati. Údajně je nejšetrnější. Nerad bych, aby mi obrátil AQ vzhůru nohama. :)
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 787
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: Caulerpa peltata

Príspevok od používateľa maros002 »

Mám ho(P.cadenati)ale bohužel ve filtru. V akva dělal jen neplechu, co nebylo přilepené tak shodil. A pak mě to s ním přestalo bavit, tak šel do filtru. Ale jinak je krásný a zajímavý. Očividně je mu tam líp než v tom hlavním. Ale taková je má zkušenost, řasy mi nežral, mám jen červené a bublinkové.
Maroš 480 ka
Mira74
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28 Dec 2013 19:18
Bydlisko: České Budějovice

Re: Caulerpa peltata

Príspevok od používateľa Mira74 »

maros002 napísal:Mám ho(P.cadenati)ale bohužel ve filtru. V akva dělal jen neplechu, co nebylo přilepené tak shodil. A pak mě to s ním přestalo bavit, tak šel do filtru. Ale jinak je krásný a zajímavý. Očividně je mu tam líp než v tom hlavním. Ale taková je má zkušenost, řasy mi nežral, mám jen červené a bublinkové.
Moc díky za odpověď. Kdysi jsem měl nějaké poustevníčky v 270L a byli horší než velká diadema. Všechno shodili. Slyšel jsem, že p. cadennati je lepší(taky menší), ale takhle ho zkoušet nebudu. Z mojeho nana by asi udělal kůlničku na dříví. :D
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Caulerpa peltata

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tak to koukám, :D C. tricolor jsou malí špunti cadenti taky, a vše mám přilepeno, nebo přirostlé. Kameny rozhodně posouvat nikam nebudou. A netuším, proč by měly být všechny věci navolno. Jednou to zařídíš k obrazu svému a pak ať si to roste, ne? No tak ti nezbude, než to furt trhat ručně.
Mira74
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28 Dec 2013 19:18
Bydlisko: České Budějovice

Re: Caulerpa peltata

Príspevok od používateľa Mira74 »

charloschuanche napísal:Tak to koukám, :D C. tricolor jsou malí špunti cadenti taky, a vše mám přilepeno, nebo přirostlé. Kameny rozhodně posouvat nikam nebudou. A netuším, proč by měly být všechny věci navolno. Jednou to zařídíš k obrazu svému a pak ať si to roste, ne? No tak ti nezbude, než to furt trhat ručně.
Dobře, kdyžtak to přilepím, ikdyž takto to mám radši. Ale žere nějaký poustevníček caulerpu :?:
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Caulerpa peltata

Príspevok od používateľa MRysan »

lepení pod vodou je horor, teda aspoň pro mě. Všechno drží jen tak tak.
Když jsem řešil problém s řasou a projížděl jsem lexikon položku po položce co a jak žere řasy, tak poustevníci jsou spíš na ty povlaky a to jen sporadicky atd, nemší skupina šneků a krabů žere i vláknitý a jen málo žere makrořasy a ještě méně jich je vhodných do nano, nebo běžně sehnatelných. Asi skončíš u té pinzety. Kdyby to měla být ryba, tak by se nějaká našla, ale jsou velké.
Ostatně jsou to jen mé teoretické závěry, protože makrořasy považuju za kámoše, aspoň v tom množství co mám v akvárku :D
LPS/SOFT 300l
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Caulerpa peltata

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Mrysane, taky jsem toho trochu početl. To co jsem napsal, je otestováno u mne v akváriu, resp. ve dvou. Caulerpu jsem sice nikdy neměl (což jsem taky psal) ale cca 5-6 druhů makrořes bez problémů poustevníci zlikvidovali. I to co jsem v akvárkách chtěl a velikosti pěsti.S lepením plastelínou jsem neměl taky žádnej větší problém, pokud se zrovna nejedná o plochej kamen a skelet nějákýho LPS. Ano C. elegans v 6cm ulitě je trochu buldozér, ale Clibanariusové i Pagurusové jsou prckové.
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"