červená sinice

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

oteckok
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 01 Dec 2006 16:30
Bydlisko: Brno

červená sinice

Príspevok od používateľa oteckok »

Prosím, jak mám odsranit červenou sinici. :cry:
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Veľmi ťažko povedať, napíš všetko o tvojom systéme.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

A napíš ako je staré, čo v nom máš za korále, filtračný systém, svetlo, zarábanie vody, dolievanie vody do odparu.....je veľa vplyvov :wink:
THE OLD MAN AND THE SEA......
oteckok
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 01 Dec 2006 16:30
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa oteckok »

Jsem začátečník.Akvecko mam pro začátek 60l (70x30x30)Filtr mam ATMAN - 3336.Založeno bylo 20.10.2006.Vodu jsem dostal od kamarada ktery má mořs.aq.Osvětlení mam 2 18W jednu bílou a modrou.Bílá ma 12000K.Odpěňovač.1x korálPachyclavularia. 2x Amphiprion frenatus a 1x slizouna.Prosím ,chtělbych tedy vědět všwobecně co je nobo muže bít příčinou červené sinice.Jinak KH OK. Hustota take.Ještě dodám že jsem měl také řasu ,která ovšem zmizela.Také ta mám velké množství rournatců .A potěším Vas,jestli se mě povede pořídím si 400l mám ho připravenéZatím moc děkuji hlavně kamarádům se Slovenska. Děkuji
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

3 ryby na 60 l AQ a pomerne slabe svetlo - tam moze byt pricina. Keby boli 2 ryby a 3 trubice, mozno by to vyzeralo uplne inak. Ale je to len "pracovna" hypoteza, vela veci sa takto na dialku neda posudit. Ako casto menis vodu ? 1 koral a inak prazdne AQ, co ine tam ma rast nez sinice? :D Daj tomu este trochu cas, pripadne skus za malu hrst (alebo skor vacsiu lyzicu) zeolitu. A pridaj nejake dalsie nenarocne koraly.
oteckok
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 01 Dec 2006 16:30
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa oteckok »

Děkuji za radu a jaké např.jsou ty nenáročné koraly.
Vodu dolévam 1týdně tak 6l odstatej vody co se vypaří
Naposledy upravil/-a oteckok v 16 Jan 2007 17:20, upravené celkom 1 krát.
vasek.s
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 14 Dec 2005 18:31
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vasek.s »

Jestli si z brna, tak tu mam prebytky Capnelly - to si myslim, ze je hodne nenarocny jedinec, tak se muzem domluvit. Klidne ti ji daruji.
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Také bych měl zájem o capnellu, ev. jiné přebytky - bylo by možné se domluvit? Jsem z Brna, začátečník, systém cca 100 litrů.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

oteckok napísal:Děkuji za radu a jaké např.jsou ty nenáročné koraly.
Vodu dolévam 1týdně tak 6l odstatej vody co se vypaří
Dolévat 1x týdně do akvária s objemem 60 litrů 6 litrů odstáté vody znamená hýbat hustotou vody (ale také celým chemismem akvária) o 10%. Navíc dolévání pouze odstáté vody (t.j. neznámého složení) může do akvária vnášet řadu cizorodých látek v poměrně velkém množství.
Takže pro vylepšení:
1) dolévat odpařenou vodu každý den (a snížit odpar technickými opatřeními - kapotáž akvária)
2) dolévat destilku anebo vodu z RO
3) měřit poctivě dusičnany a fosfáty - příliš malé akvárium na danou obsádku.
4) počítat s tím, že "nano" reef je na všechny možné zásahy a změny (chemické či fyzikální) mnohem citlivější než větší akvária, protože prakticky nemá "setrvačnost".
5) proto dávat velký pozor i při doplňování jakýchkoliv látek do akvária nebo při používání jakýchkoliv jímadel dusičňanů (zeolit) nebo fosfátů (kterýkoliv z "antiphosů") - vždy se totiž přitom mění i pH a kH.

Těchto bodů by mohlo být mnohem více, ale tak narychlo jsem si další nevzpoměl. Doporučuji přečíst nějakou literaturu nebo stránky na internetu, kde se píše o nanoreefech.
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa dement »

Plne suhlasim s Jaroslavom a ostatnymi predrecnikmi :)
Dolievat odpar len raz za tyzden je absolutne sokujuce pre cele akvarium. 6 litrov vody je 10% celeho systemu a predpokladam, ze toto by mohlo uz vadit aj tym najnenarocnejsim makkym koralom a rybam ( o krevetach a slimakoch ani nehovorim !)
Takze, zacni si rychlo zhanat nejake zariadenie na doplnanie odparu, pretoze leto je uz za chvilu tu a ten odpar ( a teda aj vykyvy v chemizme vody ) bude podstatne vacsi. Do odparu doplnaj len vodu s RO ( nie odstatu vodovodnu ) a naozaj opatrne s pridavanim cohokolvek. Aj zmena k lepsiemu sa pri morskom akvariu musi robit postupne a nie skokom.
Ja osobne som v mojom nanoreefe ( 45 l ) svietil 4 x 18 W ( 2x 10.000K, 2 x modra ) a mal som tam len 1 krevetu a ziadne ryby. Takze pravdepodobne ta sinica je dosledkom vysokej zataze systemu. Najprv by som skusil vymenu vody cca. 5l kazde 2 tyzdne a ked sa to ustabilizuje ( za mesiac ?) by som pridal trocha zeolitu a phosex-u ( ci ineho P-remover-a ) do filtracie. Ta pravidelna vymena 5l vody 1 x za 2 tyzdne by mala byt v tak malom a tak zatazenom systeme uplne normalnou sucastou udrzby.

Vela stastia,
Martin
oteckok
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 01 Dec 2006 16:30
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa oteckok »

Děkuji Všem za radu .Je vidět že svého koníčka (moř.aq)opravdu milujete a rozumíte .Jsem rád že jsem si našel kamarády .Moc dík
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"