Hnědá řasa

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Hnědá řasa

Príspevok od používateľa ondrahos »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je tahle řasa stále součástí záběhu, zdá se mi totiž nějak moc vláknitá. Akvárium mám asi 2 měsíce a objevila se mi hned po 1. fázi záběhu. Když se na ni podívám proti světlu je trochu nazelenalá.

http://imgur.com/a/ltdMo (větší velikost fotek, než kdybych to dal v příloze)
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Hnědá řasa

Príspevok od používateľa Smityl »

vlaknita zelena rasa, bude jeste delsi a patri to k zabehu. Nevim jak velkou mas nadrz ale doporucuji nejakou rybku tre salarius se mi osvedcil co to zacne spasat popripade nejaky sneky treba tectusi taky pomuzou urychlit likvidaci techto ras :)
Naposledy upravil/-a Smityl v 19 Júl 2016 11:16, upravené celkom 1 krát.
ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Re: Hnědá řasa

Príspevok od používateľa ondrahos »

Nádrž má 30l. Taky jsem nad to zelenou vláknitou řasou přemýšlel, ale zdálo se mi, že je nějak moc málo zelená :D Jen když se podívám proti světlu, jinak to moc poznat není, ale možná to je tím, že ještě není moc rozrostlá... jinak díky za radu :) jestli tu rybu tam není nutno dávat, tak bych ji tam asi radši nedal, chtěl bych mít pár klaunů a 3 ryby si myslím, že je na 30l moc, už i ty 2 klauni nejsou úplně ideální...
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Hnědá řasa

Príspevok od používateľa Smityl »

Tak do 30citky maximalne nejakyho Tectusa :) ryby urcite ne do budoucna uz by si tam nemohl dat nic kdyby si tam ted lupnul salariuse.
ondrahos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10 Jún 2015 13:36

Re: Hnědá řasa

Príspevok od používateľa ondrahos »

No právě :D kolik si myslíš, že tak bude stačit šneků na 30l? Jeden tectus?
Lukas-kase
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 29 Okt 2016 08:10

Re: Hnědá řasa

Príspevok od používateľa Lukas-kase »

Řeším ten samý problém v mé 76l. Před dvěma týdny jsem ji koupil jako zaběhlý komplet (rok zaběhlá) po tom co přežilo akva a život převoz, nainstaloval jsem zpět, vyměnil 15l vody a od té doby řasa. Pořád doufám že to zmizí. Pořídil jsem pořádný skimmer, tecusy jezdí jak můžou a každý den je mi akorád do pláče. Zmizí po čase? Poslední dny se začala šířit i po zoantusech, které jsou neustále zavřené. Co s tím? mám stále čekat? Můj současný postup je 1x za týden 10% vody, odsát co můžu, neleju chemii. Přemýšlel jsem že pořídím ještě jedno proudové čerpadlo. (mám komplet od IM, kde jsou 2x spin čerpadla z filtru).
Používateľov profilový obrázok
DonPedro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 16 Feb 2015 16:41
Bydlisko: Kounice 473, 28915

Re: Hnědá řasa

Príspevok od používateľa DonPedro »

To asi nebyl zaběhlý komplet...
Kounická louže - Ballingova metoda - Led- Antiphos - 40kg - živé kameny - odpěňovač
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Hnědá řasa

Príspevok od používateľa švíco »

Ono jde o to, jak moc to bylo rozvrtané při převozu... rozvíří se bordel v písku a pod kamením a je to :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"