POMOC s riasou

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

svedsketanky.cz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 31 Okt 2015 21:05
Bydlisko: Lichnov okr. Nový Jičín
Kontaktovať používateľa:

Re: POMOC s riasou

Príspevok od používateľa svedsketanky.cz »

PO4 měříš čím?? Nicméně na mne působí tvoje akva jako mrtvé.Osobně mám PO4 okolo 0,8 ano čtete správně a takovou mrtvolu nemám.Jedu tedy na měkkých a rybách,SPS se u mne z pochopitelných důvodů nedaří,ale to mne netrápí.Zkusil bych dát do akva nějaké sarkáče,lobophytony,třebas i capnelu.Takhle mám opravdu pocit,že krom ryb v tom moc života nebude.Co v písku,jsou tam alespoň blešivci apod,nebo tam není krom ryb živého nic?
tel 775148152
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: POMOC s riasou

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Dakujem vsetkym za rady..akvarium som zakladal z 70% zive kamene, zvysok mrtve. Piesok zivy zo zabehnuteho akva od znamych, pridal som aj suchy potom. 2/3 vody bola ziva zo zabehnuteho akva...zvysok namiesana...prudenie som nemal dobre natavene len posledny tyzden som ho uoravil...hodnoty vody meriam z testov znacky salifert...v akvariu mam len ryby a jednu sasanku...rozmyslam ci kupit aj UV lampu lebo tu nemam...taktiez som rozmyslal nad tymi sarkacmi ci ich tam nedat...
Lucas :wink:
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: POMOC s riasou

Príspevok od používateľa VINTR »

UV není na řasu !
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: POMOC s riasou

Príspevok od používateľa lucasco66 »

A cim sa da zbavit riasy?
Lucas :wink:
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: POMOC s riasou

Príspevok od používateľa tomvec »

Jedna rada byla už na začátku diskuze:
vlčák napísal:balistoidesovo strevo rovna se rasa naveky. co takhle zacit mekacema a ne pažravcema
Podle fotky tam máš málo živých kamenů, někdo zkušený tu psal, že by jich mělo být 20 až 30% objemu akvária.

Psal jsi, že jsi to zakládal ze živých kamenů a písku od někoho. Nebylo to třeba plné naakumulovaných fosfátů? Potom se řasy nezbavíš. Nebo velmi těžko za velmi dlouho.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: POMOC s riasou

Príspevok od používateľa VINTR »

ty se ptáš čím? na to je jednoduchá odpověď. Škrabkou na sklo :wink: . Měl by jsi se spíš zeptat proč se ti tam dělá?
za mě si myslím (těžko se dovozuje na dálku):
1) náběh - žádný
2) osazenstvo není zrovna nej.. ale myslím si, že se to zvládnout dá i s měkejma (pokud víš co děláš)
3) neuvedl jsi co je za proudění, oběhovka....
4) jak provádíš údržbu, dávkuješ něco atd
5) filtrace taky není nej...

ale to ti tady již psali, nevím jak jinak poradit

Jen uvádím např. (není to žádné hifi) moje moře:
300 litrů, proudění 8000 litrů v pulsech, oběhovka 2000 litrů/hod (budu dávat 4000 litrů/hod), odpěňovač cca 800 litrů vzduchu/hod, DSB cca 70x36 cam + Ca reaktor - ten není podmínkou, jen pro tvrďáky. Filtr mi najížděl cca 1 rok, začal jsem ryby + měkáče od kolegů z okolí a přešel jsem na tvrďáky. Zatím se mi daří, ikdyž začátky byly těžký.

je taky možný, že z těch živých kamenů máš mrtvý a to můžeš mít vodu jakou chceš a kameny budou porostlí řasou.....

PS: UV a ozón ti s řasou nic neudělá, to by bylo moc jednoduchý a používal by to každý....
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: POMOC s riasou

Príspevok od používateľa vik_33 »

Balistoides, Imperator ... a vy mu tu doporučujete dát tam další korálnatce? To jsou ryby do fish only a ne do reefu. Anebo jo, ale pro toho, kdo na to má a není mu líto vybalit měsíčně ranec za nové korálnatce ... ehm ... za novou potravu pro tyto ryby.
1) zbavit se všech ryb a začít znovu - standardní náběh, potom pár odolnějších korálnatců a když to bude ok, tak přidat nějaké ryby - do reefu samozřejmě reef safe ryby.
2) kompletně předělat ( = několikanásobně posílit ) filtraci, nádrž udělat jako FO a oželet tudíž korálnatce. Pak si můžeš ponechat i ty mnou jmenované ryby. Bez hodně naddimenzované filtrace to ale nepůjde ani silou, ani modlením.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: POMOC s riasou

Príspevok od používateľa VINTR »

vik_33 napísal:Balistoides, Imperator ...
Měl jsem impiho a ten kousal do všeho jeden korál a hadonka mu odolala, když je to malý tak to není tak hrozný - osobně bych je tam již nikdy nedával.....
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: POMOC s riasou

Príspevok od používateľa tomvec »

lucasco66 fakt to akva rušíš, nebo bude restart?
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: POMOC s riasou

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Na vase rady zacinam s restartom...predavam balistoidesa a imperatora..necham tam len zebrasomu , klauna a hepastusa...k tym vo som neodpovedal...filtracia vo vertex filtracnom valci ecophos rozdeleny s matrixom, odpenovac deltec sc 1455, - neviem to vyjadrit kolko litrov vzduchu za hodinu, cerpadlo vytlacne na 4000 l/...obehove cerpadlo Jebao rw 8 a posledne dva tyzdne k nemu pribudlo tunze 6045..je pravda ze toto som nemal vobec dotiahnute myslim tento kolobeh..mam aj automaticky davkovac ktory davkuje KH + aminokyseliny (momentalne som tie aminokyseliny vypol ak nahodou podporuju rast tej riasy), dalej sa davkuju SBS.....planujem kupit este jedno silne cerpadlo a namierit ho na druhu stranu utesu..svietenie ATI neon 6x 80w...rozmyslam ci kupit aj uv lampu...poradte co este?
Lucas :wink:
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: POMOC s riasou

Príspevok od používateľa VINTR »

UV lampa, nevím co od ní čekáš? Dávkování čehokoli, nevím co a hlavně komu a čemu dávkuješ, myslím si že zbytečné, ba naopak neprospěšné - není třeba, postačí výměna vody. Pokud máš měkké nedávkuješ vůbec nic, možná, že i tím jsi si to pokazil. Zapřemýšlej co dát do filtrace, každý to má jinak a na tobě je jak se rozhodneš (pak se to blbě mění.....). Doporučil bych pročti si co používají lidi u obdobných nádrží a díval bych se na počet rybiček u niku (podívej se na i na uživatele rybka má 1000 l, ale když to ošlehneš nic nepokazíš :mrgreen: ).
Naposledy upravil/-a VINTR v 28 Apr 2020 17:04, upravené celkom 1 krát.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: POMOC s riasou

Príspevok od používateľa tomvec »

Ještě pro upřesnění; psal jsi, že řasa je jenom na skle, na písku a kamenech není? Máš ještě toho Salariase? Jak velký máš filtr, kolik komor? Trochu líp ho popiš.

Jinak ve tvém případě UV lampa k ničemu, dávkování čehokoliv k ničemu, možná je to dávkování dokonce urychlovačem problémů s řasou. Výměna vody musí stačit.

Taky si myslím, že teď svítit šesti trubicemi je dobré jen pro růst té řasy.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: POMOC s riasou

Príspevok od používateľa Myscho151 »

ešte si nenapísal akými trubicami... nechcel by som ti platiť elektriku
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
cool-m
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 30 Máj 2014 22:29
Bydlisko: Ostrava

Re: POMOC s riasou

Príspevok od používateľa cool-m »

Ahoj jaky problem s rasou mas nebo spise jak vypada na obrazku to moc poznat nejde ja mel zellenou jak vlasy a mel jsem ji docela dost kdyz to reknu v %
Tak ze 100% jsem mel. 70% pokritouzasou a uz jsem to pomalu vzdaval ale problem jsem vyresil tabletami a za tyden byla poolovina pryc a za 2 tydny vsechno tak kdybys potreboval poradit a rict nazev napis
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"