Automatické kŕmidlo

Žívé rybky, krevety a iné pre tých čo chovajú tých hladnejších alebo čím kŕmiť dravce. Ak sa bojíte kŕmiť živým krmivom skoro vždy je alternatíva.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Automatické kŕmidlo

Príspevok od používateľa chip »

ja do toho davam jen granule a vlocky...
Používateľov profilový obrázok
Tomasn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 12 Nov 2008 16:07
Bydlisko: Brno

Re: Automatické kŕmidlo

Príspevok od používateľa Tomasn »

chip napísal:ja do toho davam jen granule a vlocky...
reagoval jsem na vaska
psal :
Jen řeším, jestli mražené krmení v slaném nálevu vydrží aspoň dva dny, než se začne kazit (případně apoň celý den), abych do akva necpal shnilotiny...
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Automatické kŕmidlo

Príspevok od používateľa vik_33 »

nj...ale vasekg si chce odpálit* AQ jiným druhem automatického krmení - peristaltickou pumpou ( viz jeho příspěvek )
* - podle hesla -co se může pokazit, to se také pokazí ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Automatické kŕmidlo

Príspevok od používateľa vasekg »

proč odpálit? tomu nerozumím.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Automatické kŕmidlo

Príspevok od používateľa vik_33 »

však až se automatické krmení pokazí, tak pochopíš ... ( pan Murphy o tom ví své )
krmení považuji za jednu z radostí při péči o AQ, takže jí určitě nikdy nepřenechám nějakému sw+hw, byť by byl sebelepší. Kromě toho - v zajetém, dobře fungujícím AQ není potřeba krmit denně - ryby si vždycky něco najdou a koráli něco uloví. Už jsem to tu psal dříve - krmení jednou za 2-3 dny není problém. A můj úspěšný odchov Pterapogon kauderni svědčí o tom, že moje ryby rozhodně podvýživou netrpí ( samozřejmě že potěr krmení několikrát denně vyžadoval, ale tady píši o hlavním AQ ). Toto samozřejmě neplatí u přerybněných, nebo jinak nevyvážených nádrží, které jsou abnormálně závislé na technice - tam každý výpadek znamená problém, přičemž výpadek krmení patří k těm menším. Výpadek techniky potom bývá problém obrovský ( stačí pročíst forum a srovnat, kdo řešil jakou "havárku" a jaké měl přitom obsazení AQ ).

V případě dovolené je občasná kontrola AQ potřebná hlavně kvůli všeobecnému fungování systému a přitom je pro dočasného hlídače krmení také zpestřením této bohulibé činnosti :)
Takže já vždy připravím vše potřebné i s návodem k použití a pokud jde o krmení - návod zní - při každé návštěvě 1 kostku ( ať už je to denně, nebo 2-3x v týdnu )
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Automatické kŕmidlo

Príspevok od používateľa Dano »

Murphyho by som sem ako argument ani netahal. Jednoducho je nemozne postavit automaticke krmidlo na mrazenu potravu. Ako to tu uz niekto pisal, po par desiatkach minut sa mrazene zacne rozkladat, aj mne sa podarilo zabudnut na akvarku pohar s mrazenym a po dvoch hodkach z toho bol sajrajt.
Keby sa na to uz niekto odhodlal, chcelo by to hromadu pokusov pri akej teplote mrazene vydrzi aspon 24 hod, ale pri tom nezamrzne a je davkovatelne. Vymysliet ku tomu nejake sofistikovane chladiace zariadenie a denne ho cistit a doplnat. Samozrejme by to bolo cele jedna velka blbost, to sa uz rovno mozeme bavit o tom, ci je na vrabce lepsi velkokalibrovy gulomet, alebo rychlopalny kanon.
Uplne ine by bolo, keby sme sa tu bavili o chove nesymbiotickych koralov, ale tam este nie sme aj ked vo svete su uz maniaci co to skusaju a maju uspechy.
Dano
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Automatické kŕmidlo

Príspevok od používateľa vasekg »

Viku jak jsem napsal, nějaká automatická krmítka jsou opravdu zbytečnost, budu to dělat pouze pro své "pobavení" - abych se nenudil, když to nebude fungovat, vůbec neva - také krmím rád a baví mě to velmi :-)

Ovšem do budoucna (pro krmení nesymbiotických) a ta doba je skoro tady - to bude stopro potřeba. K tomuto by se měli vyjádřit ti, kteří v akva již nesymbiotické mají - nebudu je jmenovat.


Ovšem hledat ve špatné funkci krmítka příčinu pádu akvárka - to bych viděl 10 horších problémů, které by mě měly pálit. Možné selhání techniky hrozí vždy, ale myslím si, že to, čeho jsem se bál nejvíc - tedy možné vytopení bytu, jsem eliminoval absencí filtrační nádrže.

zde jsou zbylé možné katastrofy, které by mohly nastat (v akvárku, v bytě):

1. Praskne sklo - a jsem v hajzlu

2. Sklo začne jen prosakovat - problém, ale řešitelný

3. vypne proud: výpadek 12 hodin ve starém akva plném života nebyl problém, v novém akva zatím výpadek max 6 hodin - nic se nestalo (delší výpadek nehrozí, mám bezva UPS v podobě tchýně, která je u nás každý den a zavolala by mi. Zde je potřeba podotknout, že při větším počtu ryb začnu řešit skimmer a čerpadlo na UPS, zatím na to nejsou peníze.

4. Odejde oběhové čerpadlo: menší výpadek nevadí (stejně jako s proudem), doma mám náhradní - ale to by asi tchýně nezkontrolovala ..... :o

5. pokud odejde skimmer, nic se zatím neděje - přepad by měl zajistit kyslík v dostatečné míře.

6. teplota a možné přehřátí - neřeším, i v létě musím dotápět - při výpadku topítka teplota padá z 26 na cca 24 stupňů, takže také žádná krize

7. tento bod představuje zatím asi největší problém - již několikrát mi vypadla hadička z peristaltického čerpadla, která odvádí vodu z akva do CA reaktoru, takže voda vesele stříkala pod tlakem do skříňky a stříkala by stále, zde žádné zpětné ventily nepomohou, pouze dobře připevněná hadička.....tento problém momentálně řeším - přes kamaráda jsem sehnal geniální silnostěnné pivovarské hadice, které se montují k pípám, bezvadně se přidělávají a hodně vydrží. Jinak mi voda 3x stříkala uvolněnou hadičkou ven-pokaždé cca 3-5 litrů do skříňky a posléze na koberec, který během tří dnů vyschnul.

8. při jakémkoliv výpadku světel na to tchyně přijde - snad nemohou najednou shořet všechny předřadníky, takže něco svítit vždy bude.


Nic jiného mě nenapadá, krom katastrof, souvisejících s chemismem vody a to stejně nikdy nevyřeší pomocná obsluha - navíc použití calc reaktoru a vápenné vody je jednoduché a nemělo by se projevit (doufám) nějakou náhlou katastrofou.

Jen pro doplnění - nádrž mám zatím hodně prázdnou a pouze 6 ryb - do budoucna ji hodlám mít hooodně zarybněnou a doufám, že i plnou korálů :) :) :)

V.
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Automatické kŕmidlo

Príspevok od používateľa chip »

jake pouzivate automaticka krmitka? Me to moje odeslo :-(
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Automatické kŕmidlo

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

eheim jedno a dvojkomorove pokial mi nespadlo do akva tak idu vecnost
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Automatické kŕmidlo

Príspevok od používateľa chip »

a je vhodne pro kulickove zradlo?
treba tohle? http://www.akvarista.cz/web/shop/item-e ... rmitko-new
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Automatické kŕmidlo

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

jasne granulky,vlocky aj vlhke krmivo ako ja pouzivam od naturefood s artemiovymi vajickami. 35€ stoji u mna :mrgreen:
Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 342
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: Automatické kŕmidlo

Príspevok od používateľa Milly »

Ja pouzivam roky JBl. Povacsinou v case dovolenky alebo pri vacsom pracovnom vytazeni.Len granule a s nastavenim na minimalnu davku krmiva.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ako a čím kŕmiť ?"