granule pre morske ryby

Žívé rybky, krevety a iné pre tých čo chovajú tých hladnejších alebo čím kŕmiť dravce. Ak sa bojíte kŕmiť živým krmivom skoro vždy je alternatíva.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
hoher
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:38
Kontaktovať používateľa:

granule pre morske ryby

Príspevok od používateľa hoher »

zdravim,nevie nahodou niekto,ktore granule pre psov su vhodne na krmenie morskych ryb?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: granule pre morske ryby

Príspevok od používateľa shark »

si děláš srandu? :lol:
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: granule pre morske ryby

Príspevok od používateľa ellbunda »

Tak nejdřív ochutnej sám, ty který ti budou chutnat, zbaští i rybičky :-)
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: granule pre morske ryby

Príspevok od používateľa švíco »

Drogy jsou špatné, ááááááno? :lol:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: granule pre morske ryby

Príspevok od používateľa lubo54 »

Kolko toho krmiva tie ryby zožerú ak nemáš doma kosatku,žraloka alebo hrocha je zbytočné nad tým uvažovať :) Treba im dať kvalitné krmivo a ono sa to časom vráti na ich zdravý ,odolnosti farbe atď.
Len môj názor.
Mám overené že granu pre kočky sú vhodné pre kŕmenie cvrčkov :D
Používateľov profilový obrázok
hoher
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:38
Kontaktovať používateľa:

Re: granule pre morske ryby

Príspevok od používateľa hoher »

co sa Vam nepaci? Netradicne krmivo?Ja so o tom ani nerozmyslal,ale bol som u jedneho pana,
ma doma niekolko morskych akvarii,alla 70-siate roky.Su sice dost zariasene ale kedze tam vlastne nema ziadnu filtraciu /odpenovac flasa od coly /je to celkom pochopitelne.
Ale ma tam nejake zebrasomy ,klauny dokonca kalozruta a ine ryby pekne vypasene
.....na granuliach pre psov....
a ste si celkom isty ,ze granule ci ine krmivo ktore davate rybam nemoze mat nieco spolocne
napr.z granulami pre psov? Ste si isty v tejto uzasnej dobe,ked nechcete byt chory tak si date krasne kurca nadopovane antibiotikami,nie je to tak davno ked Belgicania davali sliepkam krmivo ktore obsahovalo aj vyjazdeny motorovy olej.

ale moznoze zvierata maju lepsie zradlo ako my ludia.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: granule pre morske ryby

Príspevok od používateľa tragett »

Psovi davam mj. Pro Plan a olej z lososa, rybam mrazeny, nebo granule, ale pro ryby. Myslenka je to ale zajimava... :-D by asi psik cumel, kdybych to sypal do akva.

Odesláno z mého GT-N7000 pomocí Tapatalk 2
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: granule pre morske ryby

Príspevok od používateľa vik_33 »

Moje holky Andulu s Vendulou ( Astronatus ocellatus ) jsem nějakou dobu krmil granulemi pro kočky. Známá je koupila a její kocour o ně neměl zájem. Mám je už řadu let a jsou to pěkní kapříci, takže jim větší granule nedělaly problémy a žraly je - krásně to chroupalo, když je drtily. Ale ...
Granule samozřejmě nejsou vyrobeny pro krmení ve vodě, takže podle mého názoru mnohem více znečišťovaly vodu. Ačkoliv granule byly celkem malé, tak i pro ty moje více jak 20-ti centimetrové rybičky to bylo až dost, takže při krmení toho spoustu vypouštěly žábrami.
A i přesto, že na pytli bylo jasně a zřetelně napsáno, že granule velmi výrazně zlepšují a zjemňují srst, tak jsem na rybách nic takového nepozoroval :shock: takže jenom blbý reklamní kecy :twisted: :wink:
A poslední poznatek - od té doby, co jsem opět začal krmit granulemi pro velké ryby, jsou ty moje holky očividně spokojenější a také barevnější.
Na ty krasavice se můžete mrknout - mám je na svém webu :)
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: granule pre morske ryby

Príspevok od používateľa martin01 »

Osobně si myslím, že krmení je jedna z těch levnějších věcí u moře a riskovat, že si tam přidám něco, čeho se budu dlouho zbavovat, se mi zdá zbytečný. Netvrdím, že v krmení pro ryby je jen to nejlepší, co se uvádí, ale pevně věřím, že tam alespoň není to horší, co se do žrádla pro psí mazlíčky klidně dá nandat, pro zvětšení objemu a váhy.
Naposledy upravil/-a martin01 v 02 Okt 2013 21:01, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: granule pre morske ryby

Príspevok od používateľa Lukáš »

Krmim tymto a nemam rybu, co by to nezrala.
http://apbreed.com/product_tdo_chroma_boost.php
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: granule pre morske ryby

Príspevok od používateľa reicho »

ale on chce nejake psie granule....co budu zrat morske ryby.... :shock: :shock: :shock:
kazdy zivočišny druh ma iny metabolizmus,tak preto su tie krmiva prisposobene danemu druhu....urcite ryba by zozrala/ochutnala rozdrvenu granulu,ale dlhodobejsie podavanie moze mat rozne nasledky-stukovatenie pecene a inych organov,otravu bielkovinami-rozklad dusika,hyper alebo a-vitaminozy,znehodnotenie vody v akvariu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: granule pre morske ryby

Príspevok od používateľa rybka »

Viku, řešit tady krmení velkých sladkovodních akvarijních ryb granulemi ať už pro kočky nebo pro sladkovodní ryby s obsahem odpadních látek 10% a více s granulemi bez odpadních látek na vstupu vhodných pro krmení mořských akvarijních ryb je dost zavádějící. Různými komerčními přípravky (granulemi, peletkami atd. s obsahem x látek, minerálií a syntetických vitamínů hlavně na barevném obalu lze určitě přikrmovat, ale nikoliv krmit). Dnes máme možnosti pořídit si různorodou mraženou potravu z uměle chovaných kultur a doplňovat ji potravou živou (nauplie artemií jako nejjednodušší způsob atd.). Pro udržení vhodné kvality vody v akváriu je to podstatně jednodušší způsob než nakupovat barevné krabičky s něčím, co je mnohdy vhodnější do domácího kompostu, než do akvária. Prvním a posledním krmivem odpovídající kvality poplatný době byl Tetramin od Tetra Werke v 70. letech minulého století. To ostatní jsou jen napodobeniny a sračky. A je zcela jedno, jestli pod značkou Hikari, Ocean nutrition nebo H2Ocean... Ryby to sice žerou, ale mnohdy to z nich vypadne ve zcela nezměněné podobě, smlsnou to bodloci a děj se opakuje, naštěstí po nich už to nikdo další nechce... :roll: A z technologie výroby - vločky určitě obsahují méně nestravitelného balastu (pojiv) než granule!
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: granule pre morske ryby

Príspevok od používateľa vik_33 »

Ale Ivoši - můj příspěvek měl vyznít celkem jasně - granule pro kočky ( nebo psi, to je fuk ) pro ryby NE! A je úplně fuk, jestli jde o sladkovodní, nebo mořské. Pár laických důvodů jsem uvedl, ostatní přenechám odborníkům.
Sám krmím z 90ti% mraženým ( artemia, krill, mysis, humří vajíčka,gammarus ) a občas sušené ( lyofilizované, granule,tablety ). Kromě toho běžně sušenou Nori. A také vlastní mražený mix.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: granule pre morske ryby

Príspevok od používateľa shock »

hrozne ze nechcete aby mali lesklejsiu srst :D ste asi este nevideli nema ako si odkusuje z kravy pri brehu

rybky u mna zatial funguju na mrazenom artemka/mysis co vylosujem z mraznicky, jbl maris ked som lenivy
Plus nori namocenu a zamokra potrhanu, popripade jbl spirulina vlocky.
Zo stipca nejak zebrasomka zatial nechce, marha jedna.
Ale planujem sa vzdelat v oblasti koktejlovania.
A skoro som zabudol dodat ze raz tyzdenne je mrazene marinovane v cesnaku pre lahodnu chut.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Napísať odpoveď

Návrat na "Ako a čím kŕmiť ?"