Artémia čo je to, a čo sa ňou živý?

Žívé rybky, krevety a iné pre tých čo chovajú tých hladnejších alebo čím kŕmiť dravce. Ak sa bojíte kŕmiť živým krmivom skoro vždy je alternatíva.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Artémia čo je to, a čo sa ňou živý?

Príspevok od používateľa laomedon »

Ak môžem poprosiť skúsenejších o príspevky, ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

si snad robis z touto otazkou srandu , nie ?

www.google.com , daj " brine shrimp" a citaj...
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

No myslím že až takú srandu si nerobí ak si vezmeš že nie každý vládne iným jazykom !
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Prepáč ale myslím že na nete by sa cez google dala vyhľadať odpoveď na úplne všetky otázky na tomto fóre takže by sme ho snáď aj mali zrušiť nie?
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

tsss tsss

o artemii sa pise v KAZDEJ knizke o akvaristike , ktora kedy od r 1960 v slovencine a cestine vysla , a tym myslim v KAZDEJ...

mysim ze otvaranie stupidnych tem s trivialnymi otazkami uroven tohto fora nezvysi , howgh
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Tak prepáč ale napríklad ja nemám asi ani jednu vhodnú knihu nakoľko o chove artémii nieje ani v jednej a to ich mám pomerne dosť..Keď teda s ňou máš také skúsenosti prečo radšej nenapíšeš niečo k téme?
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Inak Roman možno moje príspevky vyzneli trochu drzo :-) ale fakt neboli tak myslene len o artemii toho fakt v literatúre ktorú mam doma nieje bohviekoľko ,Nezaujíma ma ako ju naliahnuť a tak to je v každom návode skôr ma zaujíma ako ich udržať čo najdlhšie pri živote čím ich dokrmovať a tak,nechce sa my každý týždeň zarábať nove, čiže ak máš s týmto skúsenosti popis niečo prosim ťa.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

dik

Príspevok od používateľa laomedon »

Dakujem drakken, presne toto som mal na mysli pri vytvarani temy.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Artémie sa môžu prikrmovať malým množstvom rozmiešaných kvasníc alebo fytoplanktónom (aj sladkovodným). Na úspešné prežitie do dospelosti vraj potrebujú slnečné žiarenie a tak je najvhodnejšie chovať ich v akváriu na balkóne alebo v záhrade v jame vystlanej obyčajnou fóliou. Znesú teploty +10 - +50°C takže sa tak dajú chovať väčšiu časť roka (a odpadá starosť s ich kŕmením). Existujú aj špeciálne nádoby na odchov artémií podobné plankton reaktorom, ale asi budú drahšie. Po tom, čo som ich sledoval na rôznych lokalitách v oblasti Sahary, mi pripadajú ako dosť odolné živočíchy.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

drakken napísal:Inak Roman možno moje príspevky vyzneli trochu drzo :-) ale fakt neboli tak myslene len o artemii toho fakt v literatúre ktorú mam doma nieje bohviekoľko ,Nezaujíma ma ako ju naliahnuť a tak to je v každom návode skôr ma zaujíma ako ich udržať čo najdlhšie pri živote čím ich dokrmovať a tak,nechce sa my každý týždeň zarábať nove, čiže ak máš s týmto skúsenosti popis niečo prosim ťa.
no tak toto ta fakt trapit nemusi , nakolko artemia starsia ako 12hodin ma vyzivnu hodnotu vody s popcornom , iba chitinova schranka a voda

cerstvo vyliahnute artemie su vhodnym krmivom pre mlade klauny od 8.dna po vyliahnuti resp mladata Pterapogon kaudernii . Takisto su vhodnym doplnkom stravy LPS koralov a cisticov Labroides dimidiatus a morskych konikov Hippocamus sp. Inak je artemia dost chabym krmivom a dospele jedince tym duplom.

pokrocilejsi chovatelia mozu pouzivat nauplia artemie ako nosice potravy, ked sa artemie nakrmia fytoplanktonom obohtenym o HUFA (nenasytene mastne kyseliny) npr vo forme SELCO , ale to je nad ramec tejto temy.....
pre tych , ktori chcu odchovavat na obohatenej artemii poter klaunov, odporucam knihu od Joyce Wilkerson " CLOWNFISHES" kde je tejto problmatike venovana cela jedna kapitola
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Lukáš napísal:Artémie sa môžu prikrmovať malým množstvom rozmiešaných kvasníc alebo fytoplanktónom (aj sladkovodným). Na úspešné prežitie do dospelosti vraj potrebujú slnečné žiarenie a tak je najvhodnejšie chovať ich v akváriu na balkóne alebo v záhrade v jame vystlanej obyčajnou fóliou. Znesú teploty +10 - +50°C takže sa tak dajú chovať väčšiu časť roka (a odpadá starosť s ich kŕmením). Existujú aj špeciálne nádoby na odchov artémií podobné plankton reaktorom, ale asi budú drahšie. Po tom, čo som ich sledoval na rôznych lokalitách v oblasti Sahary, mi pripadajú ako dosť odolné živočíchy.
Udajne pri rovnakych podmienkach chov artemii v byte, dome... a vonku (balkon, zahrada) sa "vzdy" do dospelosti podarilo odchovat artemie len vo vonkajsom prostredi. Asi na tom slnecnom ziareni nieco bude.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

To bude tím, že na balkóně nebo venku do nádrže svítí příme slunce, což podpoří vznik fytoplanktonu - přirozené potrvy žábronožky. O takovémto chovu až do dospělosti bylo pojednáno v celkem zajímavém článku v AT v devadesátých letech. Rok si už přesně nepamatuji. Mám pocit že autorem byl sám pan S. Frank. Pokud zajdeš do knihovny tak to určitě najdeš. Jinak já mám schovný článek o snadném chovu vířníků (Brachionus plicatilis) v bytových pdmínkách (S. Frank, AT č. 3/1997, str. 17-20). Poku dbudeš mít zájem, mohu Ti jej zaslat.
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Tak čim krmite svoje ryby,sasanky atd. ked nie artemiou?Mrazene krmyva dostupne na trhu alebo vločky,granule,
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Nebolo by od veci zaregistrovať sa, však?
Najčastejšie sa kŕmi mrazeným cyklopom, krilom, podaktorí liahnu artémiu, novonadobudnuté ryby sa môžu navyknúť na odlišnú stravu koretrami alebo poterom živorodiek. Veľa potravy zabezpečí aj samotné AQ alebo refúgium, ak je dostatočne zabehnuté a založené aspoň zčasti zo živých skál. Umelé krmivá sa príliš neodporúčajú, ale v prípade núdze sú použiteľné pri nenáročných druhoch (klauny, komorníky,...).
Používateľov profilový obrázok
corsaire
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 30 Mar 2006 17:51
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa corsaire »

Daniel Dostál napísal:To bude tím, že na balkóně nebo venku do nádrže svítí příme slunce, což podpoří vznik fytoplanktonu - přirozené potrvy žábronožky. O takovémto chovu až do dospělosti bylo pojednáno v celkem zajímavém článku v AT v devadesátých letech. Rok si už přesně nepamatuji. Mám pocit že autorem byl sám pan S. Frank. Pokud zajdeš do knihovny tak to určitě najdeš. Jinak já mám schovný článek o snadném chovu vířníků (Brachionus plicatilis) v bytových pdmínkách (S. Frank, AT č. 3/1997, str. 17-20). Poku dbudeš mít zájem, mohu Ti jej zaslat.
Chtel jsem o tom clanku S.Franka otevrit nove tema, ale kdyz jsem na to narazil tady, tak od toho upustim.Chtel bych vas porposit Daniele, jesli ten clanek este mate, mohl by jste mi ho prosim poslat.Nebo jesli ho ma jeste nekdo na foru budu take vdecny.
H.Dardujan ve sve knize dava otkaz na clanek od Franka v AT 3/96.To jsou dva ruzny clanky, nebo to je omyl autora.
Muj mail:corsaire7@volny.cz

Predem dekuju.Buhuzel sve stare casopisy jsem otnesl do antikvaruatu a rok 96/97 stejne jsem nemnel komplektni.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ako a čím kŕmiť ?"