Maškrtia vaše ryby na chutných vločkách a granulkách?

Žívé rybky, krevety a iné pre tých čo chovajú tých hladnejších alebo čím kŕmiť dravce. Ak sa bojíte kŕmiť živým krmivom skoro vždy je alternatíva.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Maškrtia vaše ryby na chutných vločkách a granulkách?

Príspevok od používateľa Lukáš »

Skrmuje niekto aj túto zmesku umelých farbív, sójovej múky a "vyváženého" pomeru vitamínov? (bolo by zaujímavé keby sa zapojil aj nejaký výrobca alebo distribútor oných zázrakov :lol:)
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...nevidím na tom nic špatného ale ani nic světového, já s tím běžně krmím. Zkus někdy mrknou co jíš sám, když si třeba dáš jemné lahůdkové párky...
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

No zrovna na mňa si sa tými lahôdkovými párkami veľmi netrafil, ja som v živote evolučne vyššieho než rybacieho mäsa veľa nezjedol. Písal som to provokačným tónom, ale skôr na rozprúdenie diskusie pre a proti + vlastné skúsenosti, než ako výčitku. Nemyslím, že tvoji klauni budú trpieť na žalúdočné vredy, len to nie je potrava s akou by sa normálne stretli (nebyť šikmookých, čo chudákov Nemov masovo balia do pytlov rozosielajú ich do sveta). :D
Gabo S
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 24 Jan 2006 22:04
Bydlisko: Šaľa-Neded

Príspevok od používateľa Gabo S »

Umelú potravu som ešte neskúšal- možno raz vyskúšam, ale čo na to ryby uvidím. Všeliaké mrazené morské havede z tesca žerú v pohode. Ako spestrenie stravy by bolo dobré.
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Používam Granumarín od Sery,krill od jbl .Samozrejme len občas ked sa mi nechce babrať s cyklopom, alebo riasou . Balenie 250ml mám dva roky a je asi na polovicu skrmené.
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno já zkoušel vločky z artemek a to jim lezlo, tak jsem se nechal zlákat granulema , nějaký mix od Tetry specielně pro mořské ryby (TetraMarinGranulat)a toho se ani nedotknou. Mno a od té doby nato kašlu a dávám jen řasu,živé a mražené.Těch granulí mám 500ml.Pokud vám to někomu baští tak je přenechám a nic za ně nechci. :)
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Sera Granumarin pre male ryby a JBL MariPerls pre vacsie . Vcelku im to chuti, ale davam im to len obcas ked som natolko lenivy (rozumej po strasnej opici) ze sa mi nechce hrabat v mrazaku a hladat cyklop a krill.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

Gabo S napísal:Umelú potravu som ešte neskúšal- možno raz vyskúšam, ale čo na to ryby uvidím. Všeliaké mrazené morské havede z tesca žerú v pohode. Ako spestrenie stravy by bolo dobré.
Už jsem to někde slyšel. Ale myslal jsem si že se jedná o vtip. Co se dá vlastně z nabídky TESCO použít pro krmení a jakým způsobem.

Tek nevím zda šlo o vtip nebo je to pravda :oops:
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Zrejme myslel na "morsky koktail" čiže kalamáre, chobotnice, krevety, mušle a podobné. To keď sa pomelie alebo naseká žerú všetky ryby v pohode a s veľkým apetítom. :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Mozem potvrdit. Perutyn sa za morskym koktejlom ide zabit, aj ked pravda, on sa vrha na vsetko, co sa hybe a je <= ako velkost jeho papule. :D Obcas dostane zive gupky.

Yellow tang a Foxface mi v pohode zeru JBL MariPerls (inac, chutil aj gupkam :lol: ). Mrazeny krill taktiez. Rozmyslam este o spestreni jedalnicka nejakou riasou. Poradte co a kde.
Thx.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

sushi riasa zvana Nori weed v azijskom obchode na Skultetyho (Dom Techniky, suteren) obchod sa vola Popyfoods , www.popyfoods.com

len davaj pozor aby si nekupil ochutenu riasu s korenim, treba kuknut zlozenie na zadnej strane
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Co sa týka tej NORI riasy u nás v okolí BB ju dostať len v Metre a je len smažená alebo pečená (určenie na rolovanie sushi) neviem či je to presne to pravé ale bodlokom to chutí :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Napísať odpoveď

Návrat na "Ako a čím kŕmiť ?"