Fleky na klaunech

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

franta253
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 26 Sep 2017 15:47
Bydlisko: Brušperk

Fleky na klaunech

Príspevok od používateľa franta253 »

Setkal se někdy někdo s tímhle? U obou klaunů se objevily ze spodu takové černé fleky. Mají je je jen na těch místech.😴
Prílohy
28461788_783695055149209_1264274643_o.jpg
PavelKral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 18 Máj 2017 08:48
Bydlisko: Praha

Re: Fleky na klaunech

Príspevok od používateľa PavelKral »

ahoj,
na te fotce to neni moc zretelne, ale moji klauni taky cas od casu maji jakoby cerny flicek (cca 1mm). Co jsem driv patral na netu tak s velkou pravdepodobnosti to maji od zehu, od nejakeho koralu. Tem mojim to zase zmizi. Pak chvili nic a za cas se to zase objevi. Vzdy to byl jen jeden-dva flicky.

Pak jeste existuje "black ich", coz si myslim, ze to neni muj pripad, protoze to nijak nelecim a vzdy to zmizi. A nijak se fleky nerozsiruji ci telo neni cele pokryto.
Pokud by to u tech tvych klaunu byl ten blach ich, tak ten zpusobuje parazit - cerv. Jehoz larvy ziji v pisku a zivy se detritem. Dospelaci pak napadaji ryby. Zpusobu leceni je nekolik - osobne s ni nemam zkusenosti, takze si to chce asi neco nacist. Jinak tyto cerviky poziraji nektere specializovane ryby, jako trebas Hexatenie (spis jen ty larvy takze kontroluje jejich populaci). Tu v akvariu mam.
franta253
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 26 Sep 2017 15:47
Bydlisko: Brušperk

Re: Fleky na klaunech

Príspevok od používateľa franta253 »

No ono mají to chvilku. Poprvé za celou dobu co je mám. Vypadá že se to nešíří po celém těle. O té nemoci jsem něco slyšel. Každopádně u mě žili v Cladielle, kterou jsem nedávno odebral. Těžko říct možná se otreli o nějaký korál. Hexataenii mám taky. 😀díky za odpověď
franta253
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 26 Sep 2017 15:47
Bydlisko: Brušperk

Re: Fleky na klaunech

Príspevok od používateľa franta253 »

možná pomůže foto z lepšího pohledu..
Prílohy
28767681_884654085070631_879478946_o.jpg
PavelKral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 18 Máj 2017 08:48
Bydlisko: Praha

Re: Fleky na klaunech

Príspevok od používateľa PavelKral »

Nemas zac. Tezko rict, todle je docela vetsi . Myslim si, ze ti moji spis meli neco malickeho a spis fakt tecku.Na tech forech bylo zminovano zahnuti, trebas od Palythoa nebo od nejakeho LPS.

Vecer se schvalne podivam na ty moje. Ten jeden se furt vali v Palythoach tak mrknu jestli neco takoveho nema co ten tvuj. Jinak pochybuju, ze Hexatenie by ocistila klauny od toho blach ich. Spis to bude vyzirat z toto pisku. Na nekterych webech jsem cetl, ze pote co se da do nadrze, tak muze nektere ryby ocistit, jako to dela pravidelne Labroides. Ale rozhodne nehraje roli doktora jako trebas Labroidove, Elacatinove nebo krevetky. A spis je to takova raritka, ze to vidis.
franta253
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 26 Sep 2017 15:47
Bydlisko: Brušperk

Re: Fleky na klaunech

Príspevok od používateľa franta253 »

Ono bylo by to možné, neboť v nádrži mám pouze sps a lps, a oni plavou spolu tak že se o neco opřeli. Z pohledu jak se sledujou tak na nich nejde poznat, že by jim něco chybělo mebo tak. Uvidím co se z toho vyvrbi, snad nic blbeho.
lhajek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 13 Sep 2015 08:16
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

Re: Fleky na klaunech

Príspevok od používateľa lhajek »

franta253 napísal:možná pomůže foto z lepšího pohledu..
Moc dobré fotky to nejsou, ale vypadá to jako to co měli i moji klauni. Možná měli i větší fleky a měli je i na hřbetě. Objevilo se to potom co jsem znovu zakládal akva takže jsem to přisuzoval možnému větší znečištění než si prostředí zase trochu sedne. Čekal jsem i úhyn. Ale ryby se chovali normálně jako obvykle a po čase se fleky ztratily.

Odesláno z mého Tab2A7-10F pomocí Tapatalk

franta253
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 26 Sep 2017 15:47
Bydlisko: Brušperk

Re: Fleky na klaunech

Príspevok od používateľa franta253 »

jasný no, zkusím to nějak lépe nafotit ještě:)
Prílohy
IMG_20180310_131148.jpg
PavelKral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 18 Máj 2017 08:48
Bydlisko: Praha

Re: Fleky na klaunech

Príspevok od používateľa PavelKral »

takze ty fleky budou podle me tim zahnutim. Ten klaun co je mel, podobny jako ti tvoje se ted prestehoval z Palythoacu do sasanky. Po tydnu je ma pryc...
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Re: Fleky na klaunech

Príspevok od používateľa pepe »

Moji klauni co se valeji v Palythoa (Space Monster) jsou take hodne flekati - pred tim to nemeli. Jsou uz flekati 1 rok a jsou v pohode. Ostatni ryby take v pohode. Palytrhoa se u mne nejak prestava darit - uplne se ztraceji pred ocima, tak uvidim, jestli zmizi fleky na klaunech...
franta253
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 26 Sep 2017 15:47
Bydlisko: Brušperk

Re: Fleky na klaunech

Príspevok od používateľa franta253 »

palythoyu tam už nemám, ale třeba se otřeli o nějaký korál co jim vadí. Ještě mě napadlo, že by se mohli kousat. zvláštní je, že to mají jen oni, ale ostatní ryby ne a to plavou většinou spolu. :D
Kvizak
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 04 Apr 2018 09:39
Bydlisko: Liberec/Brno

Re: Fleky na klaunech

Príspevok od používateľa Kvizak »

Ahoj, tak mam bodobny problem, ale u me bych rekl ze to vypada jak parazit... zkusil jsem UV lampu, koupil jsem labroidese, udelal koupel 5 minut ve sladke ale porad stejny... nejaka zkusenost?
30B23E75-7552-4BD6-80D9-B3F44E8D33F0.jpeg
Kvizak
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 04 Apr 2018 09:39
Bydlisko: Liberec/Brno

Re: Fleky na klaunech

Príspevok od používateľa Kvizak »

Mam v akva i klasicke klauny, ale maji to jen snowflake
0D49D795-0DB2-4487-AAD6-BDCFF8F2A9FA.jpeg
PavelKral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 18 Máj 2017 08:48
Bydlisko: Praha

Re: Fleky na klaunech

Príspevok od používateľa PavelKral »

ahoj, jak jsem psal vyse. Existuje parazit - cerv, amici mu rikaji black ich. Labroides se specializuje podle me na kladicky bily ich. Black ich potizira napr. Hexatenie, ale jen larvy z pisku. Jestli dokaze ocistit rybu netusim. U me se jen skadli s jednim klaunem a ostatnich ryb si nevsima:)) Zkus google a nejaky zkusenosti od lidi a porid misto Labroida hexatenii uz kvuli kontrole jinych parazitu...
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Fleky na klaunech

Príspevok od používateľa VINTR »

Já bych si toho nevšímal.
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"