CHROMIS

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: CHROMIS

Príspevok od používateľa Aragornus »

Předevčírem jsem sundal kryt a už ho tam dávat nebudu. Nechám to tak, aby do AQ šel čerstvý kyslík. Větral jsem včera mnohem více. Uvidíme zda to pomůže.
:|
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: CHROMIS

Príspevok od používateľa reicho »

tak nakoniec predsa...otrava amoniakom a urcite aj dusitanmi...tych 6 ryb bolo vela a filtracia nedokonala. :( :( :(
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: CHROMIS

Príspevok od používateľa Aragornus »

No asi jo....zato korály vypadají moc zdravě a rostou. Capnela je mnohem větší, Protopalythoa nádherně rozkvetla, zoanthusky rostou z původních 4ks jich mám už 9, sarkáč pouští dluhatánské polypy, caulastrey nádherně nafouknuté a pouštějí polypy, ciscozomy roztáhnuté a nafouklé, pachyclavularia nádherná..udělal jsem i frag, ktreý se chytl raz dva a raší na něm nové polypy. Opravdu znatelný pokrok po dovolené z Chorvatska. Dneska dodám fotečky.
Navíc se mi pořádně rozjela v AQ vápenatá řasa.
Měřil jsem včera večer NH4...je to o něco lepší 0,18. snad se to vzpamatuje. Dneska opět udělám menší výměnu vody a zítra znovu změřím.
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: CHROMIS

Príspevok od používateľa Aragornus »

Jak si tak pročítám různá vlákna narazil jsem na jednu věc.
Zde je citát:"

Re: vyčistění písku ze staré nádrže
od drhumbert » 25 zář 2011 20:06

Já být tebou tak bych raději nešetřil a koupil písek nový. Já jsem při přestavbě dal spátky starý propraný a dle mne čistý písek a nestíhal jsem se divit. Celé mi to nějak zkvasilo chytlo sinice a s kombinací nové ryby v akva jsem odepsal celou rybí posádku za 20tis. Než jsem stihl podniknout nějaké kroky bylo pozdě. Amsi z Bukáskem ti to potvrdí. Pod sinicemi se prý tvořil plyn , který zabil ryby, koráli jsou ok. Tak nevím.
David"

Já jsem také měl pískové dno zrnitosti 2-3mm. Na něj sem pak nasypal nový velmi jemný písek zrnitosti 0.1 - 0.5. V posledních 4 týdnech se mi neustále objevoval sinice. Je možné že, jak zmiňoval David, sinice způsobují plyny, které mohou odepsat celou rybí posádku????
Plyne z toho, že by v AQ nemělo být pískové dno z více druhů "zrnitosti"??????
Poté co jsem začal vzduchovat, tak se stala ta věc, že mi sinice (fialový povlak) ustupoval.
K dnešnímu dni je sinice jen sem tam.
Je tedy nutné odkalovat dno pravidelně???? Při shlédnutí videí LA Fish guys, jsem zpozoroval, že dno odkaloval při každém servisu. Omezí se tímto tvoření plynů v AQ a jednak se zlepší "provzdušnění" písku????
Rád bych v tom měl jasno. Odkaloval jsem své AQ zatím asi 5x od počátku.
Jsou to asi blbé otázky, ale v přírodě písek nic neodkaluje, ale zato je tam stále perfektně provzdušněná voda.
Mám mít tedy vzduchování neustále ON (pokud je odpěňovač na lipové dřevo-tím pádem nedostačující) a odkalovat dno pravidelně, při každé výmněně vody?

Díky moc za trpělivost :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"