bodlok pestrý - možná choroba ?

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Petuliiik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07 Sep 2017 20:54

bodlok pestrý - možná choroba ?

Príspevok od používateľa Petuliiik »

Ahojte,

chcem sa s Vami poradiť či môže ísť o nejakú chorobu bodloka pestrého. Pozrite si prosím fotky. Keď sa rybka pozerá doprava tak si všimnite vypukliny na bruchu. Pripadá mi ako napchaté črevo alebo zväčšené orgány (netuším). Neviem povedať či to na rybke bolo aj keď som ju kúpil (cca. týždeň). Zo stresu chytila krupičku ale z tej som ju dostal za dva tri dni. Možno, že som len paranoidný. Čítal som totiž jeden článok s chorobami rýb a matne si spomínam, že tam bola doris s s podobným bruchom a jednalo sa o o chorobu, ale nakoľko som riešil krupičku tak som to neregistroval a článok ani za svet nájsť. Keď som si študoval typické choroby bodlokov tak som to tam nenaśiel.
Správanie:
Rybka je čulá, žere, ochočila si klauna s ktorým stále pláva. Kŕmim ju žiabronôžkou a snažím sa nori riasou tá jej ale nejak nešmakuje. Doteraz som jej dával aj cesnakový extrakt.

Ospravedlňte prosím fotky. Ryba pláva ako besná a doma mám len mobil. Ďakujem za rady a prípadnú diagnózu ( aj moju :) )
Prílohy
dory b.jpg
dory b.jpg (52.05 KiB) 1045 zobrazení
dory a.jpg
dory a.jpg (52.35 KiB) 1045 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: bodlok pestrý - možná choroba ?

Príspevok od používateľa VINTR »

Byl bych v klidu. Jak ti povyroste spraví se. Podle mě je to normální u malinkatých bodloků i zebrasoma je tak dokřivlá.
Petuliiik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07 Sep 2017 20:54

Re: bodlok pestrý - možná choroba ?

Príspevok od používateľa Petuliiik »

Dakujem :) budem v klude spavat :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"