nemoc klauni

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

bukasek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 31 Jan 2008 10:48
Bydlisko: Stará Ves n/O

nemoc klauni

Príspevok od používateľa bukasek »

Zdarec chlapi potřebuji pomoc, mám nějaký problém v akvárku, již jsem měl tyto druhy klanů - Amphiprion ocellaris, Amphiprion sebae, Amphiprion polymnus, vždy byly samostatně v akva. Pokaždé se mi asi do týdne lehce osypaly a pak chytly takový bílý povlak, vypadá to jako nějaká plíseň či co. No a pak bylo po nich. Zajímavé je že mám v akva další ryby jako - Zebrasoma flavescens, xanthurum, veliferum, Lo vulpinus L, atd a na tyto to neleze. Vždy lehnou pouze jen klauni a nevím čím to může být, již jsem koupil i UV lampu a nechal akva měsíc bez toho abych koupil novou rybu a minulý týden jsem koupil klauny a mají to zase.
majomajkl
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 11 Jún 2007 11:56
Bydlisko: TT - TV

Re: nemoc klauni

Príspevok od používateľa majomajkl »

bukasek napísal:Zdarec chlapi potřebuji pomoc, mám nějaký problém v akvárku, již jsem měl tyto druhy klanů - Amphiprion ocellaris, Amphiprion sebae, Amphiprion polymnus, vždy byly samostatně v akva. Pokaždé se mi asi do týdne lehce osypaly a pak chytly takový bílý povlak, vypadá to jako nějaká plíseň či co. No a pak bylo po nich. Zajímavé je že mám v akva další ryby jako - Zebrasoma flavescens, xanthurum, veliferum, Lo vulpinus L, atd a na tyto to neleze. Vždy lehnou pouze jen klauni a nevím čím to může být, již jsem koupil i UV lampu a nechal akva měsíc bez toho abych koupil novou rybu a minulý týden jsem koupil klauny a mají to zase.
cesnaková kúra - http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=315
zaberá na 100% - teraz už len raz do mesiaca jedna dávka krmeniía - artémia naložená v cesnakovom roztoku - preventívne :D
Používateľov profilový obrázok
Fero
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 13 Mar 2006 14:10
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Fero »

cesnakova kura by mohla zcasti zabrat keby jedly,mohla by zabrat proti parazitom, nie na bakterku s ktorou vacsinou chodia klauny a ziadnom pripade nie 100%.

klauny kupuj az po aspon 2 tyzdennej karantene, a mal by si mat po probleme.
alebo: karantenna nadrz,entizol 1tabl/10 l.,bactopur direct 1tabl./30 l.(mozes pridat este prebac a coly od preis-u podla navodu), a pozerat este pripadnu krupicku.
bukasek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 31 Jan 2008 10:48
Bydlisko: Stará Ves n/O

Príspevok od používateľa bukasek »

právě, že byli koupeni po cca 1 měsíc od importu, v obchodě OK a u mne výše popsaný problém, česneková kůra nasazena u všech a stejně úhyn, tak nevím zdaa se mi v akva něco drží nebo né, již mne to pěkně s... :cry:
Používateľov profilový obrázok
Fero
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 13 Mar 2006 14:10
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Fero »

ak to prebieha takto:
prestavaju zrat-najkor idu za potravou, ale vypluvaju ju potom uz ani to---vykaly su biele, skoro priesvitne, casom sa stensuju---ta vata po tele
skus tie lieciva

v obchode pozeraj hlavne tie vykaly, ak su hrube a tmave-skoro cierne, skus kupit
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

ak si nahoou donesiem s novou rybu krupicu, tak zapnem UV.
nastav si vsak spravny prietok cez nu , ja ju davam s malym cerpadlom a berie vodu priamo z aqa a hned aj vyteka priamo do aqa. podla mna a mam to odskusane, ma vacsiu ucinnost ako ked som ju daval do filtracie.
no neviem ci ti pomoze na spominanu chorobu,skus a uvidis.
bukasek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 31 Jan 2008 10:48
Bydlisko: Stará Ves n/O

Príspevok od používateľa bukasek »

takže Uv v provozu neustále, česnek každý den a klauni to již i přesto vše mají za sebou :cry: , takže nevím čím to může být, teď nechám asi měsíc akva v klidu a pak zkusím koupit odchov a pokud i ten padne, tak mi není souzeno mít klauníky,každopadně všem děkuji za pomoc
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"