A.ocellaris

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Slapy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10 Aug 2008 16:26

A.ocellaris

Príspevok od používateľa Slapy »

Ahoj,zdravim vsechny...prosím o radu,na jednom klaunovi A. ocellaris se mi udelal bily povlak a na krupicku to nevipada a kazdy den mi to prijde horsi,jini klauni ani ryby to nemaji uz sem vyzkousel i cesnek a taky nic. Tak nevim jestli ho mam odlovit a dat pryc nez to chytnou jiny rybky nebo jestli uz je to jedno :( ? díky za radu Slapy
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

ako dlho si liecil s cesnakom aku mas teplotu aku mas nadrz nieco napis viac

tato tema sem nepatri preto ju presuvam do sekcie choroby ryb :!:
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: A.ocellaris

Príspevok od používateľa vasekg »

Dobrý den,

opět žádám o radu, stejně jak už přispěvovatel nademnou napsal, dostal jsem darem dva klauny, u menšího z nich jsou zřetelné bílé výstupky (povlak), nevím jestli je to parazit, krupička? (nikdy jsem neměl nemocné ryby, tak to nepoznám), klauna jsem odchytil, odloupnout se to nedá, zdá se mi to tvrdé a pravděpodobně bych rybě ublížil. Bohužel se každým dnem objevují další ložiska, už jich je 5. Klaun je stále aktivní, hodně žere.

1. co je to? Prosím o diagnózu naslepo....asi to nedokáži odfotit.
2.jak to léčit? komerční přípravky a jaké? Česneková léčba?
3. Jak nejlépe aplikovat léčbu česnekem?

Přiznám se, že jsem přečetl vše o chorobách ryb zde na reefu, ale nějak z těch informací nejsem moudrý.

Díky Vašek
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: A.ocellaris

Príspevok od používateľa vasekg »

Ještě jsem zapomněl...

teplota vody 27/28 stupňů stabilně, všechny parametry vody v bezvadných číslech, UV lampu nemám (na ni zatím nemám), druhý klaun je ok, je sice větší, než ten nemocný a pošťuchuje ho, ale nemyslím si, že by mu nějak ubližoval, ten malý se rozhodně neschovává. Každý z klaunů má svůj úkryt na noc a vypadají spokojeně.

V.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: A.ocellaris

Príspevok od používateľa BODLOK »

Diagnoza na slepo.Dle absulutně nedostatečných informací myslím,že se jedná o amyloodinium ocellatum--dříve oodinium. jedna z nejčastějších chorob.Typické jsou právě bílé skvrny na kůži.Tento parazit patří mezi dinoflagellata.Po 7-10 dnech se utvoří cysta,která odpadne.Po dalších cca 3 dnech se rozdělí na hodně dianospor a ty ihned hledají nového hostitele.Bez karant.nádrže,kde by se dalo použít léčivo,je naděje na záchranu---žádná.
Pokud mám pravdu s dálkovou diagnosou a to v e l m i nerad říkám,tak co nejdříve odlovit a věřit,že se nemoc v AQ nebude šířit dál.
Omlouvám se za nedobré zprávy.Nemoc v AQ je to nejhorší co nás může potkat.
Ještě důrazně upozorňuji,vše je BEZ záruky.
Držím palce,klidný večer.
nessie
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 12 Máj 2010 12:21

Re: A.ocellaris

Príspevok od používateľa nessie »

Ahoj, chtěla bych se poradit, mám párek A.ocellarisů, tedy bohužel měla jsem :( Ráda bych ale zjistila, co vedlo k jeho smrti. Asi před 14ti dny se menšímu klaunovi zvětšilo břicho a začal zrychleně dýchat, fleky žádné, šupiny neodstávaly, vypadal zdravě. Břicho mu neustále rostlo. Žral jen trochu. Myslela jsem, že má zácpu, ale aby trvala tak dlouho? Držel se většinou u hladiny a ztěžka plaval, nemotal se. Večer spali na obvyklém místě u dna. Předevčírem se začal zdržovat v jedné jeskyňce, napadlo mne, jestli se nechtějí třít, ale ten druhý klaun absolutně bez zájmu. Bohužel dnes ráno jsem ho viděla zajet za kameny, odpoledne jsem je profoukla čerpadlem a klaun vyplaval a přilepil se mrtvý na čerpadlo. Občas jsem viděla, jak mu z řitního otvoru něco visí, tenké, bílé. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Nebo to prostě byla jen zácpa? Dalo se mu nějak pomoci? Sice už je pozdě, ale i tak, třeba pro příště... :(
Děkuji za reakce.
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: A.ocellaris

Príspevok od používateľa kačer »

Zdravim,
chtěl bych se zeptat, zda nekdo neví co je to za nemoc u mého klauna.
Klauna mám asi tři roky a tuto "plísen" má asi posledních pul roku. Na druhém klaunovi se to malinko objevuje taky, ale asi jen jeden nebo dva malé flicky. Ostatní ryby jsou v poradku. Jinak klaun je čiperny a v poradku prijima potravu ...
Krupicka to urcite není, je to jakoby takova plisen nebo bily povlak, ma to vsude i na ocích ...

Nevite nekdo co to muze byt a jestli se klaunovi nejak pomoct a nebo jestli muze nakazit i ostatní ryby? Díky.
Prílohy
P3150024.JPG
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: A.ocellaris

Príspevok od používateľa reicho »

najcastejsie to byva brooklynella
http://www.ultimatereef.com/articles/brooklynella/
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"