nemocna? zebrasoma flavescens

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: nemocna? zebrasoma flavescens

Príspevok od používateľa amsi »

Tady rada neexistuje ..... pokud si sám nechytím a nedovezu rybku z přírody ... ( co si nedovedu představit) , tak nevím čím vším ta rybka prošla . Jed, přeléčení atd. Sám jsem měl více jak rok Z. Flavescent a Z. Veliferum a po roce ,kdy byly zcela bez problémů odešly, jedna a za měsíc druhá a úplně stejným způsobem, jeden den nežraly, druhý den schované za útesem a za dva dny jsem je vytahoval a pak za další měsíc to udělal Lo Vulpinus .... a čím pak to asi bylo ???? netuším ani nepátrám, jen se podivuju .
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: nemocna? zebrasoma flavescens

Príspevok od používateľa BODLOK »

Jo matka "příroda" je mocná vládkyně.Naše vědomosti na "ni" nikdy nestačily,nestačí.ani stačit nebudou,a to včetně super, extra, mega, giga PC.Chce to prostě pokoru a nemyslet si že člověk všechno ví a že je vládcem všeho,to ani náhodou!
Omlouvám se za trochu filosofie.
PS.Amsi na dálku zdravím.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: nemocna? zebrasoma flavescens

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

takze jsem vcera udelal karantenu, 50 l akva,slabe proudove cerpadlo, a kus ziveho kamene, cca 30 % vody je z meho akva,a 70 % je cerstve vyrobena z red sea ..... dneska sem se vzbudil a ryba plave po akva,ale moc se ji nechce :-( a zrat taky porad nezere.
1.mam ji dat jeste dneska do karanteny?
2.zrejme bude ale jeste nutne poridit nejaky obyc filtr do vnitr ,co myslite ? salinitu mam cca 1.020 (karantena) ,co bych mel udelat jinak nebo kdy zebrasomu dat do karanteny ?
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: nemocna? zebrasoma flavescens

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

ryba dneska bohuzel zemřela :cry: takze zustavaji v akva klauni a 3 sapinci.klauny mam cca 3/4 roku.
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: nemocna? zebrasoma flavescens

Príspevok od používateľa BODLOK »

Je mi to líto,ale prognoza byla od počátku nemoci velmi špatná.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: nemocna? zebrasoma flavescens

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

taky jsem to predpokladal . bohuzel. :-((( ale jinak diky za rady kamarádi.
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: nemocna? zebrasoma flavescens

Príspevok od používateľa Steedy »

Bud v klidu moje Zebrasoma flacescent zemrela rovnez vcera rano zniceho nic , hodnoty v akvariu Supr, ryba vyzrana zrala uplne vse i dokonce z ruky a rano sem ji nasel KO. Pricina umrti pro me neznama. :(
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: nemocna? zebrasoma flavescens

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

Steedy napísal:Bud v klidu moje Zebrasoma flacescent zemrela rovnez vcera rano zniceho nic , hodnoty v akvariu Supr, ryba vyzrana zrala uplne vse i dokonce z ruky a rano sem ji nasel KO. Pricina umrti pro me neznama. :(
to je mi taky moc lito :-( ......me uz odesla za posledni dny acropora ,seriatopora,a ted se divam na 2 acropory ze belaji,takze pujdou asi taky :-(( navic mozna galaxea taky....euphilie caulastrea a mekace jsou OK...a jedna zelena acropora taky
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: nemocna? zebrasoma flavescens

Príspevok od používateľa Steedy »

Tak to je divne , neco v akva neni ok kdyz ti odchazeji i koraly.
Tve ryby mi je taky lito :( v pondeli rusim akvarium a prevazim ho jinam. ceka me nove akvarium a vetsi. brzy zacne nove vlakno.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: nemocna? zebrasoma flavescens

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

Steedy napísal:Tak to je divne , neco v akva neni ok kdyz ti odchazeji i koraly.
Tve ryby mi je taky lito :( v pondeli rusim akvarium a prevazim ho jinam. ceka me nove akvarium a vetsi. brzy zacne nove vlakno.
jojo, no nic sem nezmenil- krom soli.......vse davkuju stejne.....hlidam PH,CA,MG,Kh,hustotu pravidelne tak 1x -2x tydne. zacalo to zakalenym akva- prodibio....ale PREJ vetsi davka biodigestu na to nema vliv- ampulka na 1000 L a ja ji dal na 200 L+filtr....tak nevim :-( bud fosfaty,nitraty...kemiru sem mel ve filtru na dvou mistech...pul kg cca.neni to moc ?
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
klaun22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 30 Sep 2010 14:09
Bydlisko: F-M

Re: nemocna? zebrasoma flavescens

Príspevok od používateľa klaun22 »

Včera jsem koukal do svého AQ a pozoruji ,že se mi rozpadla capnela. přeletěl jsem očima rychle celý obsah a jinak vše ok(ryby,SPS, LPS, měkáče),kontroluji stav filtru a měřím základní hodnoty a dobrý. Říkám si ,další nezjistitelný problém ,to mám nejraději. Však to určitě znáte. Dneska sedím a uvažuji co jsem v AQ měnil minulý týden a pak minulý měsíc atd.A tak si vzpomenu jak jsem v zimě měnil osvjětlení a hned měřím teplotu a bim ho 32!Vjetráky už jedou ,tak to snad budu mít co nejdřáve dole. Píši to ,jen proto, že človjek kolikrát hlídá v AQ všechny mnohé hodnoty a veličiny a svoji nedbalostí neuhlídá tu jednu ze základních :lol:
majomajkl
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 11 Jún 2007 11:56
Bydlisko: TT - TV

Re: nemocna? zebrasoma flavescens

Príspevok od používateľa majomajkl »

GROWERZLIN napísal:
Steedy napísal:........ ja ji dal na 200 L+filtr....tak nevim :-( bud fosfaty,nitraty...kemiru sem mel ve filtru na dvou mistech...pul kg cca.neni to moc ?
pol kg kemiry na 200 litrov vody ??????? - pravdepodobne si si sam odpovedal na otázku, prečo ti belejú acropory...... :?
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: nemocna? zebrasoma flavescens

Príspevok od používateľa Steedy »

Priklonil bych se k tomu phosexu, s kemirou opatrne nektere koraly nerozdychaj prilis velke snizeni Po4 na 0 ani v prirode neni absolutni 0 !!!

Co do zakalu urcite to bylo s Biodigestu, prilis bakterii a ty ti udelali zakal.

Mam nepodlozenou teorii ,jen co me ted napadla at se k tomu vyjadri ostatni -
Muze premnozeni bakterii(zakal) zpusobit ze z vody odcerpaji obsah kysliku? a pri slabem odpenovaci se nestaci okyslicit a vycistit voda a tim padem mit za nasledek umrtnost bodloka z nedostatku kysliku ve vode + jinych dalsich komplikaci ktere tim to nastanou??

Bodloci maji radi prokyslicenou vodu to je znamo, cim vice je prokyslicena tim lepe.
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"