Montipora Nudibranch

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Montipora Nudibranch

Príspevok od používateľa Steedy »

Mam otazku mate nekdo osvedcenou likvidaci na tuto mrchu?
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Montipora Nudibranch

Príspevok od používateľa vik_33 »

Ano - zlikvidovat montiporu i s těmito nahožábrými. Nic jiného nepomůže. Svého času jsem je v AQ měl - postižena byla pouze jediná montipora stellata, nikde jinde jim tak nechutnalo. Zkoušel jsem mechanické odstraňování, koupele v jódu, koupele ve vodě s výrazně nižší až téměř nulovou salinitou, dokonce jsem se někde dočetl, že by je mohl likvidovat Pterosynchiropus splendidus. No nelikvidoval. S Pseudocheilinus hexataenia jsem to už ani nezkoušel. Pokoušel jsem se korál důkladně očistit a větší, zdánlivě nenapadenou část po koupeli zachovat, ale opakovaně se po nějaké době tyhle potvory znovu objevily. Jejich vajíčka prostě vždy v nějaké skulince přežila. Nakonec jsem korál zlikvidoval a ponechal jsem si jen malinkatý kousek z vrcholku který byl prakticky bez záhybů. Ten jsem pro jistotu ještě vykoupal v jódu a potom přilepil na podklad - takto ho mám v AQ již několik měsíců a protože se škůdci už neobjevili, můžu prohlásit, že jsem se jich zbavil ... Na netu jsem se většinou dočetl, že jediný spolehlivý způsob je likvidace i s napadeným korálem. Přesto jsem to zkoušel jinak, ale ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: Montipora Nudibranch

Príspevok od používateľa Martin »

Určitě zabere levamisol mám doma - nelze používat přímo do reefu :!:
Rici_m
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 10:30
Bydlisko: Kyjov

Re: Montipora Nudibranch

Príspevok od používateľa Rici_m »

Přirozené predátory nudibranch jsou Klipky z Chaetodon rodu, ryba pyskoun rodu Thalassoma a Coris. Dva druhy ryb, Klipky byly zaznamenány jako efektivní dravci jsou: Chaetodon semilarvatus , Butterfly a Chaetodon Auriga , Thread Fin Butterfly tyto ryby konzumují rovněž červi kteří obývají živí písek. Tot vše co jsem se dočetl ale nevím zda to funguje :cry:
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Montipora Nudibranch

Príspevok od používateľa Steedy »

Dikec za odpovedi ja s nima nemam problem jen zjistuji a rozsiruji si obzory nekdo mi rikal ze mu odchazi montina tak sem se na to zeptal :)
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Montipora Nudibranch

Príspevok od používateľa vik_33 »

No, jenže klipkám chutnají i korálové polypy ( je to jejich hlavní a přirozený zdroj potravy ). Z tohoto důvodu jsem takovéto predátory nezkoušel, neboť nejsou "reef safe" ( neuvědomil jsem si, že steedy je prodejce a tak asi není odkázán jenom na likvidaci přímo v reefu )
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"