Krupička

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: Krupička

Príspevok od používateľa Aragornus »

Zdravíčko,

Je to už 5 dnů co jsem nasadil klaunům a krevetkám česnekovou kůru a vypadá to, že krupička z klauníka ustupuje, ale neříkám to na 100%. Budu stále pozorovat a pokud opravdu zmizí, budu velmi šťastný.
Jinak udělal jsem 1/3 výměnu vody a opravdu i to napomohlo. Budu to dělat následovně: Nebudu měnit vodu co 3-4tý den, ale budu měnit vodu co týden a to 1/3. Podle pozorování mi Acropora Secale vyhodila neskutečně moc polypů a o dost povyrostla :shock: a Montipora Digitata se Seriatoporou caliendrum silver Blue úplně stejně :shock: . Dokonce i na USA stránkách doporučovali měnit vodu co sedmý den. Jednak ekosystém si nemusí zvykat na novou vodu co 3 den a je to i lepší pro bio koule. Toť USA poznatky a jak se zdá asi mají pravdu.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Krupička

Príspevok od používateľa švíco »

Já měním vodu každý sedmý den a to 10l, což je cca 20 procent objemu vody v nádrži :wink: Všemu to evidentně prospívá...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: Krupička

Príspevok od používateľa Aragornus »

Perfektní, takže se to potvrdilo i z naší "strany" :wink:
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: Krupička

Príspevok od používateľa Aragornus »

Zdravím všechny.
Po česnekové kůře a výměně 1/3 vody se vše obrátilo k lepšímu - krupička je pryč.
V česneku pokračuji dále a jak jsem zjistil, když v artemkách nejde cítit česnek - moc o jídlo nemají zájem, ale jak nechám artemky luhovat s česnekem jsou jako šílené. Navíc tato kůra evidentně chutná i korálům. neskutečně pak pouští polypy a už jim raší nové "větve" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Díky všem v tomto fóru za rady a podněty.
Díky :wink: :wink: :wink:
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Krupička

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

1 008.jpg
kamarádi, je to krupička ? dneska sem si všiml na menším ocellarisovi bilých teček- spiš pupínků ..... v akvarku jsou ocellarisové dva a čtvrt roku... za poslední měsíc jsem do akva přidával pouze mandarína a to v pátek...
Na ostatních rybách nepozoruju nic .. mam celkem 11 ryb ....
Nasadit česnek ???
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Re: Krupička

Príspevok od používateľa jskubak »

vyzera to skor na plesen alebo bakterialny povlak, skus cesnak pretlaceny s JBL Krill priamo do akva, u nemov to zvycajne nekonci dobre, nech sa ti dari
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Krupička

Príspevok od používateľa reicho »

Neriad sa tymito hlupostami...cesnak ti to nevylieci.Moze to byt krupicka-cryptocarion,najlepsie by ti na tvoj problem pomohol ozon.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Krupička

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

diky za rady, tedka sem po prvé zkusil česnek,tak uvidíme...... ozon ani uv nemam :-( ale UV jsem si včera obědnal z číny....
vypadá to že i zebrasoma scopas ma na sobe bílé tečky,ale jen pár a hoodně malinké..ocellaris je ma mnohem větší....ostatní ryby jsou bez krupice...
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Krupička

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

Zdar Groowe, nejsem sice zkušený, ale já toto objevil na prvním occelarisovi (z těch dvou co sem měl), nasadil česnek dle rad (artemie+namačkaný česnek) vypadalo to po 2-3 dne Ok a pak se mi objevil celý šedý povlak od ocasní ploutve k tělu a víš sám .... +death :-( .... ale snad to zabere, ten můj byl od koupě nějak divný, slabý ...
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Používateľov profilový obrázok
kamil22
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 13 Aug 2012 10:53
Bydlisko: Vysoké Chvojno

Re: Krupička

Príspevok od používateľa kamil22 »

Taky jsem měl problémy s krupičkou a rozpadem ploutví. Aplikoval jsem do akvária Neosal flüssig a od té doby je po problému.
Je to už víc jak měsíc a koráli to přežili bez poškození.
Akva 500 l
Nano 150 l
jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Re: Krupička

Príspevok od používateľa jskubak »

tu najdes zaujimave informacie + moje skusenosti
viewtopic.php?f=60&t=3422&start=30
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa triscene »

Ake mate skusenosti s hyposalinitou? Mandarin ani gramma to nerozbehali ani pri neospot marin :( klaunov viem bez problemov odlovit a liecit...med by som skusal ako posledne riesenie.

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Krupička

Príspevok od používateľa kačer »

Zkus tohle http://www.rubyreef.net/Kick%20Ich.html, u me to vypadá, že to funguje .. i korali jsou OK ...

Jinak jeste zkusim i tohle http://www.rubyreef.net/Rally.html, snad to pomuže i na tu Brooklynellu ...

Jinak jsem ty lečiva kupoval od kluků ze SeaReefu. A jak to tak vypadá, budou je mít brzy i skladem ... :-)
Používateľov profilový obrázok
Myšák
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 06 Dec 2013 14:41
Bydlisko: Jihlava

Re: Krupička

Príspevok od používateľa Myšák »

Ahoj,
minulý týden si kolega koupil v Brně 2 klauny, dělali jsme co se dalo, ale do týdne oba odešli :-(

Chtěl bych poprosit zkušenější o potvrzení diagnózy krupičky viz. foto 1. (podle fotek na googlu určitě)
Potom jsem na dně karanténního akvária našel pohybující se malé bílé tečky cca 0,5 mm (čerpadla už vypnuta) foto 2. Nepoznal by někdo co to bylo?

Děkuju
.
ko_klaun_2.jpg
.
ko_klaun_1.jpg
Jihlavská 100 -> 165
viewtopic.php?f=64&t=12064
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Krupička

Príspevok od používateľa švíco »

Na první fotce je houby vidět... ty pohybující se tvorečkové s tím nic společného mít nebudou...
V čem ty ryby plavaly? Tj. jak staré akvárium, filtrace... voda...? Lepší foto "krupičky" nemáš?
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"