Krupička

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Krupička

Príspevok od používateľa maco30 »

Když tak navečer sedím u netu,a vidím že tady nikdo není,čtu na jiných forech (ne českých :( ) jak si jedni radí,jední se hádají na krev :D ...a docela jsem byl překvapen,když jsem se dozvěděl že nejúčinnější na krupičku je kromě čističů potrava namáčená ve šťávě z česneku...docela mně to překvapilo,jelikož mám s touhle nemocí úspěšnost léčení 0%,budu muset zkusit tohle....na posledním srazu ve VM jsem koupil Acanthurus Leucosternon,a dneska ho to taky zmohlo,AMEN :( ...byl celou dobu v pohodě,včera přišla návštěva,a děti párkrát zaklepaly na čelní sklo,a za hodinu bylo vidět že to nezvládne....osypal se a do rána bylo rozhodnuto.... ale to nic,to je život ,jen by mě zajímalo jestli ten česnek má šanci nebo je to stejně prohraný boj....
vasek.s
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 14 Dec 2005 18:31
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vasek.s »

Ja kdyz jsem mel v prvnim akvariu krupicku, tak jsem ji vylecil az cesneckou:-) tedy garlic elixirem, nebo tak nejak se to jmenovalo...
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

Tak skus o tom napísať niečo viac ???

Robo
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Cesnak je známym "všeliekom" už od praveku. Má antibakteriálne a imunostimulačné účinky. Aj u cichlíd sa používa ako prevencia proti hexamitózam (črevné bičíkovce). Či pomáha aj pri ektoparazitoch (krupička) neviem s istotou povedať, ale určite neuškodí. Minimálne trochu naštartuje imunitný sytém oslabeného živočícha, prípadne ak má súčasne nejakú bakteriálnu infekciu, o ktorej ani chovateľ nemusí vedieť, môže ju potlačiť a ryba tak bojuje čisto s krupicou, čo zvyšuje jej nádej na uzdravenie. Takže bodlokom z času na čas môžete smelo podávať Nori riasy naboptnané v šťave z cesnaku, prípadne ešte v nejakom vitamínovom prípravku.
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Cenak prelisovať naliať vodu z RO a lúhovať. Scediť po troch hodinách. Pri podávaní krmiva nakvapkať na krmivo a podávať, dvakrát denne. Recept prebraný od babky korenárky. :lol: Mám to vyskúšané ale len v sladkej akva. Proti vnútorným parazytom :lol: Určite sa dá aplikovať aj pri morskej akva.
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Je možné , aby se obsypaly ryby a to téměř všechny po podání jiné stravy než jsou zvyklé?Jeden večer jsem nakrmil patentkami (mraženými)
a na druhý den odpoledne jsem se nestačil divit :evil: Nejsem si jistý jestli je to opravdu tím , ještě se mi to nestalo.Zebr.flavescens,Amphiprion ocellaris,Acanthurus lineatus i Florcipiger flavissimus jsou jedna velká krupice :cry: flavescentka plave jako pod narkotikama a klipka se schovává za kameny.V AQ jsem nedělal vůbec žádné změny a jediná byla změna stravy.Dosud jsem krmil hlavně cyklopem a artemkama jak líhnuté tak dospělé mražené.Pyskoun se do čištění nemá a krevetce taky ne.Jsem z toho docela rozladěn :cry: .Nemáte někdo radu co stím , nebo čím by to mohlo být?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

tak Florcipiger flavissimus už to má chudák zasebou :cry: :cry: :cry:
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

tak to bude státní smutek dneska:-( soucítíme určitě všichni s Tebou:-(
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Změnou technologie na čistírně odpadních vod v Orlové - Porubě došlo ke snížení množství kalu v místní vodoteči Stružka. Tím bylo zlikvidováno nejlepší a nejbohatší líhniště patentek ve střední Evropě. Tyto patentky byly ihned zpracovávány zamražením, navíc je doložitelná jejich zdravotní nezávadnost a nulový obsah těžkých kovů (protokoly Státního veterinárního ústavu).
Jenže...
Náhradní "zdroje" patentek jsou v Polsku a na Ukrajině. Tam jsou naloveny, dopravovány do ČR v neklimatizovaných vozech a až pak zpracovávány a zamražovány. Čas mezi "vyčištěním" a zmražením na -40°C je v ideálním případě 3 dny. A to i v letních měsících. Hnilobné procesy jsou dobře viditelné i po rozmražení (larvy šedozelené až zelené, hleny ve zbytkové vodě atd.). Jestli s tím hnojem někdo krmí v moři, není divu že to takhle dopadne.
Mám podobnou zkušenost s mraženými dafniemi, kdy tyto byly naloveny nejspíš na přírodní lokalitě se zvýšeným množstvím parazitů, při zamražování výrobce použil jako prevenci přídavek nějakého měďnatého preparátu (nejspíš dříve hojně používaného Acriflavinu). Hodinu po nakrmení byli všichni korálnatci stažení, druhý den se měkcí koráli (Xenia sp., Anthelia sp.) začali rozpadat. Pomohla 100% výměna vody, kdy jsem systém vypustil dosucha a doplnil novou čerstvou (24 hod) vodou.
Pozor tedy na nové druhy mražených krmiv, v nabídkách obchodů se jich objevuje čím dál tím víc.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

dafnia

Príspevok od používateľa laomedon »

Ja mam podobnu skusenost s dafniou, vtedy mi odisiel Chelmon Rostratus, nech mu je zem lahka. Od vtedy krmim len Krill, Artemia, Cyklop.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...u mne jakmile takto začaly ryby malátně plavat a nevylézaly z rifu, vždy všechny uhynuly, včetně krevet, pouze ocellarisové jsou "nezničitelní"..., bodloci a měl jsem jich několik, vždy když se drželi u dna a v pozadí, do dvou tří dnů úhyn....
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno tak je to jak jsem si myslel :( už ten sajrajt do AQ nedám.Začal jsem vzduchovat tak doufám že to pomůže.Odpěňovač jede naplno a teď jen čekat.Doufám jen že ten úhyn byl poslední alespoň prozatím :(
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

tak není všemu konec :cry: :cry: Acanthurus lineatus se taky odebral na věčnost.Ani se mi do AQ nechce koukat :evil: .Taková hloupá chyba a takovej mazec v AQ jsem stoho hotovej :cry:
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Najväčšia škoda , že si sa poučil na vlastnej chybe. Ani sladkovodným rybám nedávam patentky ale cyklop a to minimálne polhodiny pred krmením rozpustím v slanej vode. Skús cesnakovú kúru, UV lampu a možno sa niečo ešte zachráni. Držíme palce.
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Na mori je pekné (i keď v tejto situácii skôr v úvodzovkách) a ušľachtilé to, že sa nikdy neprestaneme učiť nové veci. Žiaľ veľmi často na vlastných chybách.
Držím palce, nech to zvládne aspoň zvyšok osadenstva.
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"