Krupička

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tak Miro ma myšlienkami predbehol :)
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Lukáš prepáč. :lol:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

dikas, vyzkouším i ten česnek mno a uvidim.Je fakt že tohle si asi budu už pamatovat a neudělám stejnou chybu. Vyčítám si co mě to vůbec napadlo.Mno to je život,jen škoda že to odnesly ty rybky :? Snad se to ustálí , ještě vyměním část vody.
lili
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27 Aug 2006 15:48

Príspevok od používateľa lili »

mám zopár Acanthurus Lineatus a Acanthurus Leucosternon, predchvíľkou som zistila, že majú na sebe mnoho zvláštnych žltých bodiek... môže to byť krupnička? Ak nie, ako to mám liečiť?
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

lili napísal:mám zopár Acanthurus Lineatus a Acanthurus Leucosternon, predchvíľkou som zistila, že majú na sebe mnoho zvláštnych žltých bodiek... môže to byť krupnička? Ak nie, ako to mám liečiť?
no skus o tom napisat viac. su to osamotene bodky velkosti cca 1/4mm alebo taky syvisly jemny poprasok ?
nemozu to byt jazvy po subojoch ? pises ze mas "zopar" Lineatusov a leucosternonov, ja osobne by som dal do 1000l nadrze max po jednom kuse. Ak ich mas viac, mozu byt tie bodky nasledky bitky
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
lili
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27 Aug 2006 15:48

Príspevok od používateľa lili »

nie to určite nebude od subojov, aspoň si to myslím..(máme štyri 1600l akva a v každom je jeden párik).... je to asi ako prášok, alebo posípka, najviac to vidno na spodnej častí rýb a pri plutvách.
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

lili napísal:nie to určite nebude od subojov, aspoň si to myslím..(máme štyri 1600l akva a v každom je jeden párik).... je to asi ako prášok, alebo posípka, najviac to vidno na spodnej častí rýb a pri plutvách.
Skús to odfotit ,potom sa to bude lahsie posudzovat.
A styri 1600 l akva to uz je parada , chcelo bay to foto aj tych.
Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
lili
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27 Aug 2006 15:48

Príspevok od používateľa lili »

nechce to ísť...mám zopár fotiek, ale nejde mi to ich vložiť... stále mi píše error.. :( ...potrebujem aspoň nejakú radu, lebo do zajtra už asi nebude čo fotiť).(doma mam štyri akva... ale tie nakazené sú u babky..doma mám len dve nakazené. ) :cry: takže potrebujem nejaké rady..(moje sú celkom ok, ale u babky to vyzerá zle... vraj sa to zhoršilo...)
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

Máš tam aj koraly alebo iba ryby? Lebo ak su tam koraly tak liečivo by som nepoužíval žiadne,radšej obetuj ryby. Ak je akva len rybacie tak sa možno liečivo dá použiť , ale aj tak si myslím že im tým veľmi nepomôžeš-vlastné skúsennosti. Ozaj ako dlho tie ryby už máš?
Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
vasek.s
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 14 Dec 2005 18:31
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vasek.s »

No ja jsem se jednou setkal s krupickou a leciva moc nezabirala, nakonec pomohl Garlic elixir - zna nekdo recept na vyrobu levneho cesnekoveho elixiru???
lili
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27 Aug 2006 15:48

Príspevok od používateľa lili »

v jednom mám koraly, ale ryby nemienim obetovať. nemohla by som ich dať do akvaria kde nemám koraly a použiť nejaké liečivo? môže to byť krupička?...raz som už mala takú malú inváziu, no vtedy som len zvíšila teplotu a zmizla. no teraz to nezaberá..a ja to nechcem preháňať..
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

hmm to som zvedavy ako budes lovit lineatusa v 1600l , asi mas dost velke sietky. Mimochodom stres z prelovovania im uskodi viac nez krupicka (vlastna skusenost s leucosternonom)
Nenapisala si , ako je mozne ze mas to iste ochorenie naraz v 4 akvarkach este k tomu v roznych domoch :shock: , su tie ryby cerstvo dovezene ? Ak ano, tak je to jasne, mas na 99% krupicku , podla popisu asi Cryptocaryon iritans.

Liecba uz tu bola popisovana , ale v skratke:
- potrebujes liecit nielen rybu ale cele akva, parazity su totiz aj vo vode a na dekoracii
- pomaha zvysenie teploty v akva az skoro na 30'C , ale treba zabezpecit dobre prevzdusnenie aby sa ryby neudusili
- znizenie salinity az na hustotu 1,015 znasaju ryby dobre, parazity vsak uz pri tejto hustote odpadaju, POZOR nie v koralovom akvarku
- UV lampa pustena 24h denne

Chemiu v spolocenskom akva neodporucam
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Re: Krupička

Príspevok od používateľa plaster »

maco30 napísal:Když tak navečer sedím u netu,a vidím že tady nikdo není,čtu na jiných forech (ne českých :( ) jak si jedni radí,jední se hádají na krev :D ...a docela jsem byl překvapen,když jsem se dozvěděl že nejúčinnější na krupičku je kromě čističů potrava namáčená ve šťávě z česneku...docela mně to překvapilo,jelikož mám s touhle nemocí úspěšnost léčení 0%,budu muset zkusit tohle....na posledním srazu ve VM jsem koupil Acanthurus Leucosternon,a dneska ho to taky zmohlo,AMEN :( ...byl celou dobu v pohodě,včera přišla návštěva,a děti párkrát zaklepaly na čelní sklo,a za hodinu bylo vidět že to nezvládne....osypal se a do rána bylo rozhodnuto.... ale to nic,to je život ,jen by mě zajímalo jestli ten česnek má šanci nebo je to stejně prohraný boj....
No u mna cesnak zabral na 100%, Nehal som vyluhovat artemie vo vode s cesnakom a nadavkoval som to rybam. Za par hodin bolo po krupicke a ryby si veselo plavaju dalej. Ziadne straty :) . Takze hor sa do cesnakovej liecby.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Musim smutne skonstatovat, ze moj novy hepatus schytal Cryptocarion irritans. Bol som taky zaslepeny faktom, ze som ho konecne po dlhej dobe zohnal v potrebnej velkosti, ze som konal spontanne a kupil ho 4 dni potom ako ho dostali do predajne a supol do nadrze - mimochodom pri kupe vyzeral zdravo a rozozral sa po 3 dnoch. Mal som zarezervovat a zo 3 tyzdne pockat aj na ukor vyssej ceny. Po tyzdni sa vyhadzal. Brutalne sa trie o kamene a bojim sa, ze to nerozchodi. Ostatne ryby zatial vyzeraju OK. Minuly tyzden som 2 dni krmil krmivom macanym v cesnaku, jeho stav nebol as taky kriticky. Nahodil som 15W UV lampu. Potom som bol 5 dni prec a po dnesnom navrate je to s nim ovela horsie ako minuly tyzden, aj ked so zranim nema problem. Podotykam, ze je 0 sanca ho vylovit, jedine ak by som rozobral cely utes, co je dost nerealne.

Poradte co s tym. Chemiu v hlavnej nadrzi beriem ako poslednu moznost, aj ked okrem ryb tam mam len par makkych koralov, ktore by sa dali pripadne niekam premiestnit. Od zajtra pokracujem v cesnakovej kure, zozeniem konecne nejaky ohrievac a zvysim teplotu na 29 - 30 st. a rozmyslam, ze znizim salinitu. Mate niekto nejake hinty?
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Ostaň pri tom cesnaku, dokonca mu zopár malých kúskov šupni z artémiou. Náš hepaťák sa vždy vyháže pri donesení novej ryby a to aj napriek tomu že tá nová sa nevyhádže. Pár krát to mal dosť zlé ale vždy zabral cesnak 2-3 dni a bol v pohode. Keď tak zvýš dávku cesnaku. Podávaj častejšie a pod....
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"