Krupička

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

All229
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10 Dec 2005 21:44
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

krupička

Príspevok od používateľa All229 »

Vydrž s česnekem, teplota 28-30, sniž salinitu, UV, já jsem tak bojoval 14 dní, celý byt smrděl česnekem jako o zabijačce, ale teď se zdá vše v pořádku.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Vdaka za rady, budem pokracovat v cesnakovej kure. Nikdy by som nepovedal, ze take nieco budu ryby vobec chciet. Za cesnakom nasiaknutym zradlom sa idu pozabijat. Hepatak dnes predbehol v zrani vsetky ostatne ryby.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Asi vie, co mu chyba :D
katie-h
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27 Feb 2007 10:21

krupica v 600l akva

Príspevok od používateľa katie-h »

poraďte mi prosím. mám 600l akvárium a moje rybky dostali krupicu. vždy, keď kúpim nové rybky, dostanú krupicu, preto ich dávam do karantény. ale tentokrát som stresovala tie, ktoré tam mám už dlho a dostali ju. alebo to bolo z tej mrazenej stravy. neviem. keď sa to stane v 300l akvarku, jednoducho tam dám kostapur (ryby vykapu samozrejme). lenže 600l je o dosť viac. všetky ryby som preto vychytala a liečim ich v malom karanténnom akvarku solou. chcela by som ale vedieť, či krupica v tom 600l akvarku vykape, keď nemá na kom parazitovať a ako dlho to trvá. parazituje tiež na slimákoch? ublíži soľ a teplá voda rastlinám? niekto vraví, že krupica nevykape, iní tvrdia, že hej. ako to vlastne je? máte niekto skúsenosti???
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Re: krupica v 600l akva

Príspevok od používateľa Ceco »

katie-h napísal:poraďte mi prosím. mám 600l akvárium a moje rybky dostali krupicu. vždy, keď kúpim nové rybky, dostanú krupicu, preto ich dávam do karantény. ale tentokrát som stresovala tie, ktoré tam mám už dlho a dostali ju. alebo to bolo z tej mrazenej stravy. neviem. keď sa to stane v 300l akvarku, jednoducho tam dám kostapur (ryby vykapu samozrejme). lenže 600l je o dosť viac. všetky ryby som preto vychytala a liečim ich v malom karanténnom akvarku solou. chcela by som ale vedieť, či krupica v tom 600l akvarku vykape, keď nemá na kom parazitovať a ako dlho to trvá. parazituje tiež na slimákoch? ublíži soľ a teplá voda rastlinám? niekto vraví, že krupica nevykape, iní tvrdia, že hej. ako to vlastne je? máte niekto skúsenosti???
www.akva.sk je to spravne forum.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marco »

cesnakova kura urcite ma nieco do seba, ale myslim ze by mala fungovat hlavne ako preventivny prvok, preto mojich bodlokov zasobujem nori namocenou v cesnakovej stave priebezne, kazdy druhy tyzden dva tri krat, cuduj sa svete krupica sa neobjavila uz pol roka hoci predytm sa hepatak osypaval pravidelne..... taktiez im davam trosku tych supiek s cesnaku, co sa pretlacia, a zeru to ako dive....

a na moju UVecku pada v skrini prach, neva supnem ju do jazierka :D

osadenstvo: fish only - hepathus, flavescenska, balistapus, no a murena ale tej cesnak nechuti :lol:
What doesn´t kill me, makes me stronger.
katie-h
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27 Feb 2007 10:21

Re: krupica v 600l akva

Príspevok od používateľa katie-h »

www.akva.sk je to spravne forum.[/quote]

ďakujem. som o fore nevedela. :oops:
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

chlapi poradte, je to krupica? ako na nu? UVcka svieti, teplotu som tiez zvysil, cesnakom krmim ale zlepsenie ziadne... Ked pred tym mali ryby krupicu, vzdy to zabralo. zacinam mat pocit ze by sa mohlo jednat o nieco ine... na chvoste akoby mal parazita - maleho bieleho cerva cca 1,5 mm dlheho. inak na tele to skor vyzera eko ked sa clovek spali na slnku a zavian sa supat... pozerali sme to viaceri a neboli sme si isti ci je to na 100 percent krupica.

PS: Vlado skus to opisat ty ako ti to pripadalo. Dakujem


http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=1941

http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=1942
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

maro napísal:chlapi poradte, je to krupica? ako na nu? UVcka svieti, teplotu som tiez zvysil, cesnakom krmim ale zlepsenie ziadne... Ked pred tym mali ryby krupicu, vzdy to zabralo. zacinam mat pocit ze by sa mohlo jednat o nieco ine...
No podla mna to krupica nieje, tie biele body nevyzeraju ako bod ale su skor chumacovite co by mohla byt nejaka plesen, ale fotky tiez niesu najlepsie tak tazko povedat......
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Může tu být i podezření na lymfocystózu, která je u stresovaných mořských ryb běžnou záležitostí - nekarcinogenní nádorový růst buněk. U mořských ryb je zatím bohužel neléčitelná, je přenosná i do sladkovodních akvárií, kde dokáže zanedbáním léčby vylikvidovat celé chovy.
Zkusil bych čističe - Lysmaty (ne Labroides - vykousali by hluboké rány), na odstarňování odumírajících makrobuněk na povrchu těla, je však nutno počítat s tím, že makrobuňky uvnitř svaloviny a vnitřních orgánů rybu nejspíš zahubí.
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

dnes som kontroloval akva - ctenochaetus aj japonicus ziadne zlepsenie, skor naopak. ctenochaetus ma napadnuty predovsetkym chvost, japonicus ma pred chvostom tmavo hnedu skvrnu a krupicu aj na ociach. ostatne ryby - labroides a loricula su ciste. obavam sa ze tieto dve uz nezachranim ale dufam ze to neprejde na tie dalsie. labroides cisti predovsetkym japonicusa. zatial nepozorujem ze by mal vykusnuty nejaky kusok koze. mam aj jednu l. aboniensis, ak zozeniem, pridam dalsie. po objektivnom zhodnoteni mozem povedat, ze odlov je pravdepodobne vyluceny. by som musel rozobrat reef. som vdacny za kazdu radu. Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

topiaci sa aj slamky chyta, takze sa mozno spytam hlupu otazku...
je mozne ze ked mi nezzabrea "prirodna" cesnakova kura, mohol by mi zabrat komercny "GARLIC ELIXIR"? cim je obohateny? je to pasta ktorou sa priamo krmi? aku to ma konzistenciu? ako sa aplikuje?
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

maro napísal:topiaci sa aj slamky chyta, takze sa mozno spytam hlupu otazku...
je mozne ze ked mi nezzabrea "prirodna" cesnakova kura, mohol by mi zabrat komercny "GARLIC ELIXIR"? cim je obohateny? je to pasta ktorou sa priamo krmi? aku to ma konzistenciu? ako sa aplikuje?
Garlic Elixir ktory sa da kupit tu u nas v kanade je 100ml flasticka s extraktom z cesnaku (vodicka olejovitej konzistencie) ktory mozes davkovat priamo do akvaria, ale odporuca sa v tomto extrakte namacat krmivo a toto podavat rybam. Nieje tam ziadna ina ucinna latka.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

tak konecne som sa dostal k tomu aby som kupil spominany garlic elixir

http://www.ecosystemaquarium.com/html/garlic.html

jeho zlozenie je:

cesnakový extrakt, cesnakový koncentrát, I, Ca, Zelezo, Thiamin, Riboflavin, Mg a vitmíny.

aj ak by ale okrem cesnaku neobsahoval tieto aditíva, začal by som ho používať, pretože pri cene 7EUR a odpadnuti potreby pretlacat cesnak, luhovat a potom cedit nemam co riesit... a ten censka tiež nie je najlacnejsi :D :lol:

poreferujem ucinky :D
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Tak to vypadá že budu pořádat asi trachtaci :cry:
Ze setkání ve Valmezu jsem si přitáhl Acanthurus japonicus jednoho kouska.Vypadal dobře až na slabou krupici.Po cca 4 dnech ji stratil ale zato ji dostali ostatní ryby.Netrvalo dlouho a měl ji znovu.

No dneska jsem shodnotil smutnou a ještě neskončenou bilanci boje s tímto neřádem a je mi tak nějak divně

odpadl mi tjako první ten Acanthurus japonicus - neměl dost sil se znovu bránit a za nim následovali : Ctenochaetus strigosus 1ks
Chrysiptera parasema 5ks
Chromis viridis 1ks
Amphiprion ocellaris 2ks
Synchiropus splendidus 1ks

A co hůř vypadá to že tento seznam ještě není konečnej :cry:

Nechápu to,takhle agresivně jsem ještě krupici nikdy neviděl.Ryby si ji předávají navzájem,nebo teda předávaly,moc mi jich tam nezbývá.

jediná ryba která se tváří v pohodě je Labroides dimidiatus.toho mám v AQ už dýl jak 2 roky a je v pohoddě :shock:

Mno jednoznačně je vidět ,že karantena se nemá zanedbávat a já zase udělal jednu osudnou chybu.Kdybych nebral antibiotika tak se asi naložím do lihu :?
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"