ZAKALENE OKO 2

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

ZAKALENE OKO 2

Príspevok od používateľa maro »

Keďže moje pôvodné vlákno bolo z pochopiteľných dôvodov zamknuté, otváram toto.
ÚVODOM CHCEM POPROSIŤ VŠETKÝCH ABY SA SNAŽILI DRŽAŤ TÉMY, NECH ADMIN NIE JE NÚTENÝ ZAMKNUŤ AJ TOTO VLÁKNO.
ĎAKUJEM


Pokúsim sa nadviazať na posledný príspevok k téme:
VINTR napísal:"maro,
Takže aby sme neboli úplne mimo off topic:
Loricula to má už za sebou
momentálna osádka v akva je leucosternon, desjardina, xanthuruska, siganus magnifica a pár chromisov. jedna krevera, nejaké slimáky a pieskové hviezdice.
tak skoro nebudem pridávať žiadnu rybu.......
napadá niekoho ešte niečo čo by som mohol urobiť inak - lepšie?
ďakujem"
Dobrý večer, škoda, že to tak dopadlo ….. Chtěl jsem se zeptat, jak dáfkujete ten ozón, nepřetržitě? V nějakých časových intervlech? Přes lipové dřívko? Přes odpěňovač? A kam ? Dále by mě zajímalo, zda je cítit ozón s přívodní hadičky? V případě, když jsem dávkovat stejné mnořství na 300 -400 litrů byl ozón cítit. Předpokládám, že je cítit?
Ozón by na plýseň ryb měl fungovat dobře, nevím jak na něj reagují korálnatci.
Pokud máte někdo skušenost s reakcí korálnatců na ozón , by mě to zajímalo zda jim to nevadí.
ozón dáckujem nepretržite v množstve 40mg/hod. Podľa Shimecka resp. amíkov je bezpečné dávkovanie 3-5 mg/100l hod. Tiež je ale potrebné použiť aktívne uhlie, pretože dochádza k chemickej reakcii - vznik akéhosi bromidu, ktorý je toxický. Uhlie to zneutralizuje.
dávkujem ho cez odpeňovač. mám ATI Bubble master 250. má dve čerpadlá, takže jedno čerpadlo si nasáva vzduch a druhé ozón.
Ako reagujú korálnatci sa v tejto chvíli neviem vyjadriť, pretože sa akva ešte len spamätáva z nedávnych katastrof (pokazené čerpadlo na Ca reaktore, na peletovom filtri a nakoniec aj obehové/výtlačné čerpadlo + zhoršenie kvality vody v dôsledku choroby rýb a výdatného kŕmenia cesnakom) z tohto dôvodu neviem povedať, či reakcie korálov sú reakciami na ozón.
Každopádne, leucosternon je už v poriadku, tak premýšľam že ozón vypnem, nadávkujem baktérie a nechám akva v kľude naštartovať a nebudem sa v ňom rýpať.
ozón jde cítiť, ale pri takom množstve iba nepatrne. Akva je v miestnosti 5*7 m2 ktorá je neustále vetraná, takže ho v podstaten necítim.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: ZAKALENE OKO 2

Príspevok od používateľa BODLOK »

maro-pár info-Ozon O3,název je z řečtiny-ozein-to jest páchnoucí.Proto ho cítíš.
O přínosech ale i záporech používání O3 v reefu a působení na člověka a živ.prostředí je nutné se informovat třeba na internetu.
Zdravím.
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Re: ZAKALENE OKO 2

Príspevok od používateľa maro »

ďakujem za odpoveď.
o kladoch a záporoch ozónu som čo - to načítal ale reálnych skúseností má v mojom okolí skúseností málo.
Zatiaľ sa zrejme u mňa prejavujú tie pozitívne efekty. Chromisy sa mi začali vytierať :D . Problém je momentálne v tom, že mám 3 samice a jedného samčeka. Všetky tri by chceli a on nevládze :oops:
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: ZAKALENE OKO 2

Príspevok od používateľa Steedy »

maro napísal:ďakujem za odpoveď.
o kladoch a záporoch ozónu som čo - to načítal ale reálnych skúseností má v mojom okolí skúseností málo.
Zatiaľ sa zrejme u mňa prejavujú tie pozitívne efekty. Chromisy sa mi začali vytierať :D . Problém je momentálne v tom, že mám 3 samice a jedného samčeka. Všetky tri by chceli a on nevládze :oops:
me se chromisove vytiraji pravidelne co 14dni , mam dva samecky a 6 samicek a zvladaji to vpohode oba. Samecek se dokaze vytirat z nekolika samickami najednou takze bud vklidu oni to zvladaj :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"