Amyloodinium ocellatum - morska krupicka

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Aleš napísal:Tak můj druhý hepatus už jí má taky. Zkoušel jsem česnek, ale nějak to nezabírá. První, kterého jsem měl před rokem se s ní pral docela dlouho, ale nakonec ho udolala. Obávám se, že tohodle čeká stejný osud. Asi mi není přáno mít tenhle druh v nádrži :(
Si si isty, ze mas Amyloodinium? Popis podrobnejsie symptomy.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Príspevok od používateľa Aleš »

Ceco napísal:
Aleš napísal:Tak můj druhý hepatus už jí má taky. Zkoušel jsem česnek, ale nějak to nezabírá. První, kterého jsem měl před rokem se s ní pral docela dlouho, ale nakonec ho udolala. Obávám se, že tohodle čeká stejný osud. Asi mi není přáno mít tenhle druh v nádrži :(
Si si isty, ze mas Amyloodinium? Popis podrobnejsie symptomy.
Po koupi hepatuse týden v pořádku, hned se rozežral bez nejmenších problémů. Po týdnu na těle jednotlivé bílé bodky cca 0,5 - 1mm půměr. Teď po 14 dnech už má poseté celé tělo. Zatím je silný a žere normálně, ale kdo ví jak dlouho to vydrží. Flavescentka to měla asi jen necelý týden a už je v pohodě, klaunů se to vůbec netýká. Hepatus je na to prostě hodně náchylný. Už bych teď měl strach koupit dalšího.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Aleš napísal: Po týdnu na těle jednotlivé bílé bodky cca 0,5 - 1mm půměr. Teď po 14 dnech už má poseté celé tělo. .
no bracho ale to asi na 99% nie je Amyloodinium ale Cryptocarion iritans. Uplne ine ochorenie , pre vacsi zmatok taktiez nazyvane krupicka
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Príspevok od používateľa Aleš »

Roman napísal:
Aleš napísal: Po týdnu na těle jednotlivé bílé bodky cca 0,5 - 1mm půměr. Teď po 14 dnech už má poseté celé tělo. .
no bracho ale to asi na 99% nie je Amyloodinium ale Cryptocarion iritans. Uplne ine ochorenie , pre vacsi zmatok taktiez nazyvane krupicka
a sakra. :( Dá se s tím něco dělat?
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no v podstate mas stastie, Cryptocarion je na rozdiel od amyloodinia liacitelny, vsetky tu popisovane postupy (cesnak, znizenie salinity, zvysenie teploty, UV , med , kupele v sladkej vode a pod ) zaberaju

blbe je ze zrovna hepatus je ryba ktora dost blbo znasa stres, takze vselijake prelovovanie do karanteny a kupele ho asi dorazia
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Paracanthurus hepatus je problémová ryba (aspoň já jsem o tom přesvědčen) i z jiných důvodů. Můj pár již má na svědomí jednu Tridacna derasa, 3 velkopolypové korály a nepočítaně xénii a jim podobných korálů. Jsou to prostě "hravé" ryby, které mají tendenci šťouchat a obtěžovat všechno, co na jejich doteky reaguje. Chytnout se ve velké nádrži již nedají (na to jsou příliš opatrné a bojácné) a tak do akvária, kde žijí, již nemohu dát nic z výše uvedeného. Já sám bych si je nyní vůbec nepořizoval, přestože jsou jinak velice atraktivní.
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Príspevok od používateľa Aleš »

Já jsem taky slyšel, že se pouští do LPS a i ten muj si dovoluje na alveoporu. Každopádně už ho nepořídím. Jen za něj musím najít vhodnou náhradu z čeledi bodlokovitých, když to nepřežije. Což bych mu, ale nepřál.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

U mna zabralo:
1) Zvysenie teploty na 29 st.
2) Znizenie salinity na 1.020
3) Nahodenie 15W UV
4) Krmenie granulami a nori riasami nasiaknutymi cesnakovym extraktom.
5) Obstaranie 2ks Lysmata amboinensis (az som bol prekapeny, aku ucinnost mal tento bod)

Pociatocny stav: komplet posiaty + zakalene oci - dost pokrocile stadium. Cely den sa trel o kamene.
Po 2 - 3 tyzdnoch bol hepatus cisty ako lalia.

Jendotlive body treba prisposobit osadke konkretneho akvaria. Ja som to mal dost jednoduche, lebo okrem par makkych koralov som tam nic ine nemal, takze s teplotou a salinitou som mohol cvicit v pohode. POZOR na krevety pri zvysovani teploty a znizovani salinity. Pekne pomaly. Teplotu max. o 1st za 24 hodin a salinitu max o 0.001 za 24 hodin

Moderator by to mohol splitnut a presunut, dostali sme sa trochen off-topic.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"