Diagnóza

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

palo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 01 Okt 2006 08:41
Bydlisko: Ostrava-Poruba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palo »

cheff napísal:hepatus to ma za sebou :cry:
doufam ze to je moje posledni zdechla ryba
zalozil sem aqa a do dvou mesicicu 3 chciple ryby ,prvni se nafuklo oko ,druha dostala asi strevni hlisty neboco ,a treti krupica+plisen ,nevim co pride zas ted ,mam tam este jednoho pomčika
Čauki cheffe.
Můžeš napsat kde ty rybičky kupuješ?
Jak tak na to koukám,asi věčný začátečník.
Používateľov profilový obrázok
cheff
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 07 Apr 2007 09:59
Bydlisko: opava

Príspevok od používateľa cheff »

ryby v Havířově a krevetku s valmezu
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Re: Diagnóza

Príspevok od používateľa Zdenek »

Nevím kam to napsat, tak třeba sem
Mám dvě ryby Pterapogon cauderni. Jedna z nich hned od koupi (bohužel zjistil jsem až doma) měla jakoby naraženou spodní čelist, nebo jakoby si jí o něco rozedřela. Nějak jsem tomu nevěnoval pozornost. Rybky se chovala úplně normálně, nebyl mezi nimi rozdíl. Asi před týdnem jsem si všiml, ža jedna rybka je tmavší a víc se schovává za útes. Po chvíli pozorování jsem zjistil, že její "zranění" se rozrostlo a defakto jí předek spodní čelisti schází. Teď už to došlo do stádia, kdy se to rozšířilo i na pravý bok čelisti. Rybka v podstatě už nedovede zavřít pusu, protože nemá čím. Mám obavu, že se blíží její pomalý konec. :cry:
Rybky mám asi měsíc a půl. Lepší fotky se mi nedaří. Na první je čelist z boku, na druhé je vidět, jak chybí celý předek čelisti.
DSC00533.jpg
DSC00527.jpg
Nejsem chemik. Bohužel
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Diagnóza

Príspevok od používateľa Lukáš »

Otazka nepadla, tak len pridam konstatovanie. Ryba bude zit, pokial bude schopna prijimat potravu. Vzhladom na progresiu, ale nepredpokladam, ze to potrva dlho. Nabuduce treba byt pozornejsi pri vybere.
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Re: Diagnóza

Príspevok od používateľa Zdenek »

Otázka nepadla, protože jsem si myslel přesně to, co jsi Lukáši napsal. Jen mě zajímalo, o co se vlastně jedná. Ryba zatím žere normálně. Teda alespoň se snaží. Tím že nezavře pusu, tak je to pro ní o dost těžší. Horší bude asi to, že poškození se rozrůstá a tím pádem asi jednoho dne nastane stav, kdy jí čelist asi upadne???
Teď mě ale otázka napadla, nemůže to být nějak přenositelné na ostatní ryby??
Co se týče pozornosti při výběru, kdo byl na střetnutí v Kutné Hoře, tak ví, jak to tam vypadalo. V době, kdy jsem si je přinesl, měla pouze malinké poškození na tlamce. Bohužel se to rychle šíří.
Nejsem chemik. Bohužel
Používateľov profilový obrázok
Pepin
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 14:31
Bydlisko: Starokolínská 328 Kutná Hora
Kontaktovať používateľa:

Re: Diagnóza

Príspevok od používateľa Pepin »

přijeď si pro novou na odchov P.cauderni je speciální záruka může to být něco degenarativního což se u odchovu může stát a pokud bych si všiml,že není ok tak bych ti ji neprodal,ale asi jsem ji nelovil já a ne vždy je to hned vidět.
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Re: Diagnóza

Príspevok od používateľa Zdenek »

Tak to jsem nečekal, ale o to větší radost z toho mám. DĚKUJI. Jak pojedu na nákup, tak se přihlásím.
Jen pro upřesnění, aby nedošlo k omylu a někdo poznámku nechápal jako provokaci, nebo pomluvu.
To že v Kutné Hoře byl obrovský frmol (v tom dobrém smyslu) víme všichni, co jsme tam byli. Ti co ne, mohou si to přečíst ve vlákně o střetnutí. Já jsem to psal pouze k vysvětlení tykajícího se pozornosti při koupi. To že měla ryba poškozenou tlamku jsem si všiml až doma při pozorování, jak jsem napsal.
Nejsem chemik. Bohužel
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Diagnóza

Príspevok od používateľa tragett »

Dnes ráno jsem našel jednoho klauna válet se na dně, apatický, zrychlené dýchání, moc se mu nechce plavat. Jen se tak povaluje, když sem ho odlovoval, tak udělal pár rychlých výpadů, ale pak ochotně ulehl opět na písek. Jak mu mohu pomoci? Ostatní ryby jsou v pořádku, plavou, žerou ... to ten klaun ale taky, ještě včera večer všechny ryby zřaly včetně toho klauna, a dnes rano tohle ...
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Diagnóza

Príspevok od používateľa kubko82 »

Ctenochaetus truncatus uz to ma zasebou. Najviac ma zarazili tie kŕčovito otvorene usta.
Ak viete diagnozu tak poprosim info aby som vedel (aj ostatny tu) nabuduce zasiahnut.
Pouzil som omnipur ale uz asi neskoro. ObrázokObrázok

Odoslané z Redmi 4X pomocou Tapatalku

Reef 500 litrov.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Diagnóza

Príspevok od používateľa Lukáš »

Amyloodinium alebo Brooklynella. Podla vzhladu skor Brooklynella. Zabera aj omnipur, ale az po okupani ryby vo formaline. A navyse nie v takomto stadiu. To uz ma ryba ziabre v haji....

Problem je tiez v tom, ze tento mily jednobunkovec dokaze prezit v nadrzi dost dlhu dobu aj bez ryb. Takze vela stastia.

Ludia, ktori nakupovali od De Jonga s tym urcite maju svoje skusenosti. :twisted:
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Diagnóza

Príspevok od používateľa kubko82 »

No z osadky ostali len H. Chrysus a Z. Desjardinii. Ti nemaju ziadne príznaky. Asi najlepsie by bolo odkarantenovat ich a nadrz nechat 6-8 týždňov bez ryb aby bola istota.
A rozmyslam odkiaľ sa to dostalo ku mne. Ci uz som to mal alebo s novo prinesenymi rybami? Truncatus a Pervagor. Alebo to bolo na tych rybach a budem môcť ziadat daku nahradu.
Reef 500 litrov.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Diagnóza

Príspevok od používateľa VINTR »

kubko82 napísal: 16 Nov 2020 17:38 budem môcť ziadat daku nahradu.
Můj osobní názor, je ten, že každý v nádrži má "jednobuňkove" :lol: , dokonalá karanténa neení možná, aspoň si ji nedokáži přestavit (veškeré kameny, nové korálnatce, ryby síťka, živé, mražené atd, karanténovat?). Nezvládneš. Spíše je mít v nádrži takové podmínky, že ryba je přirozeně odolná........ Věř tomu, že i když na rybách nic nepozoruješ jsou tam....
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Diagnóza

Príspevok od používateľa kubko82 »

Lukáš napísal: 16 Nov 2020 17:24 Amyloodinium alebo Brooklynella. Podla vzhladu skor Brooklynella. Zabera aj omnipur, ale az po okupani ryby vo formaline. A navyse nie v takomto stadiu. To uz ma ryba ziabre v haji....

Problem je tiez v tom, ze tento mily jednobunkovec dokaze prezit v nadrzi dost dlhu dobu aj bez ryb. Takze vela stastia.

Ludia, ktori nakupovali od De Jonga s tym urcite maju svoje skusenosti. :twisted:
Predavajuci spominal ze prisies zo zivocichmi z nemecka takže je to pravdepodobne ze to aj od De Jonga môže byť.
Reef 500 litrov.
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Diagnóza

Príspevok od používateľa kubko82 »

Lukáš. A je daky postup? Som len na začiatku, sice to bude pre mna tvrdé ale som ochotný to nechat bez ryb kolko bude treba. Da sa urobiť daky laboratorny test na tohto jednobunkovca?
Reef 500 litrov.
petr06
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 09 Okt 2010 15:22
Bydlisko: Ostrava

Re: Diagnóza

Príspevok od používateľa petr06 »

Jediný VINTR pochopil. o čem to vše je.
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"