veľký problém

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

lili
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27 Aug 2006 15:48

veľký problém

Príspevok od používateľa lili »

Mám veľký problém, mám asi 30l akva a neviem čo za chorobu chytili moje ryby. Je ich asi 20 a to gupky, tetry, pĺž, mrenky a prísavníky. prejavilo sa mi to včera. asi dve, alebo tri tetry neónové majú na sebe akési malé biele bodky. keď som sa ich chystala nakŕmiť zistila som, že to už majú všetky ryby. myslím ,že to je krupnička ale niesom si tým celkom istá. doteraz som mala ryby už 7 rokov a zaťiaľ mi žiadna neochorela. hľadala som na nete niečo o ochoreňiach, ale našla som len zopár a vôbec neviem ako ich liečiť. (nebol tam žiaden popis.). takže myslím, že moje ryby majú krupničku, ale tiež nemôžem vylúčiť plesne, lebo sa veľmi obtierajú o dno. bola by som veľmi rada, ak by mi niekto povedal, ako mám aspoň jednu s týchto chorôb liečiť. (vyzerá to že ryby žerú.) !!To akva je len jedno, na okrasu, je dosť malé a žiadne karanténne nemám.!!
Vopred každému ďakujem.
Jan Husinecky
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 08 Aug 2006 14:40
Bydlisko: České Budějovice CZ
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jan Husinecky »

Ja nevím, jestli jsi tu na dobré adrese. Tyto stránky pokud vím, jsou věnované moři.. K tvému dotazu, pokud jsou to bílé tečky, je to s pravděpodobností krupička. Pokud zajdeš do akvaristiky, určitě si kup přípravek Costapur, ten by měl tvůj problém vyřešit. Honza
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

obrat sa na nase spriatelene forum www.akva.sk , tam sa schadzaju sladkovodni akvaristi
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Zamknuté

Návrat na "Choroby rýb"