A.ocelaris

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

tak si teraz mozem vybrat : ))). Ja som ho aj tak planoval dat do aq az tak po polroku. Takze ten si este pocka. No dam si poradit a vyskusam tam najprv dat len jedneho
Pokus o REEF ...
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Ja mam 1 -ho v 300l akva, je dlhodobo v pohode ale , dalsieho mi uz neodporucali.... Inac skoda, nie je od veci mat par...Da sa to rozoznat podla chrbtovej plutvy.. vela zivej potravy Ti zlikviduju ryby a mandarin je dost pomalý , tak radsej nechaj len toho jedneho a uvidis..
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

OK, tak teda dam na rady a budem pocitat len s jednym
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
Jodi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 23:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jodi »

Zdravim...
Mam v akva 2 klaunov a za posledny tyzden som si vsimol na jednom mozny problem...
V piatok som si vsimol ze ma na jednej plutve nieco biele. Malo to nepravidelny tvar a velkost cca 1 az 1,5mm... Nebolo to ako skvrna ale ako nieco vacsie, teda hrubsie... Po par hodinach to zmizlo, asi mu to odpadlo... Cely vikend vpohode, nic som na nom nenasiel... V pondelok som si vsimol to iste ale na inom mieste plutvy... Tiez to bolo do vecera prec... Vsimol som si na nom aj jeden flak na bielej casti... Flak bol len tazko viditelny a bol farbou bielo cerveny... Do dnes vsetko OK a dnes som si zas vsimol nieco biele na nom... Tentokrat to ma pod putvou... Toto vyzera akoby to z neho trcalo... Kedze to ma pod plutvou, neda sa mu dat ani plutva k telu...
Inak zere normalne, Plava ako predtym, niadne ine zmeny okrem hore popisanych...
Druhy klaun ho stale vyhana z euphylie a uz sa mu poradilo natrhnut mu aj plutvu, presne na tom mieste sa mu objavila ta prva biela skvrna...
Druhy klaun je OK, na nom som nespozoroval nic...
Neviete mi niekto poradit co to moze byt??
palo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 01 Okt 2006 08:41
Bydlisko: Ostrava-Poruba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palo »

Ahoj.Nevím sice co je to za parazit ,ale míval jsam ve svém akva.3 ocelarisy. Myslím že to bylo asi tak do měsíce po tom co jsem si je donesl.
To co popisuješ se jim také objevilo na ploutvích(teda jenom dvěma). Nevěděl jsem co s tím tak jsem to řešil následovně.Jednomu jsem to opatrně z ploutve seškrábnul a dal jsem mu tři dny po sobě sladkovodní lázeň,a druhého jsem nechal tak.Druhý to měl do týdne za sebou a prvnímu se po zásahu(seškrábnutí)udělala na ploutvi jakoby dírka,která se do měsíce úplně zacelila a zmizela.Dnes (asi po třičtvrtě roce)mám klauny dva a jsou úplně v poho.A co z toho plyne?Nic.Musíš improvizovat.
Kdyby se ti začal zdát nějaký netečný tak něco zkus ,jinak to už asi nerozplave.Ať se ti i klaunovi daří. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jodi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 23:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jodi »

Dakujem za radu...
To co som na nom spozoroval dnes mu zas pomaly mizne, uz mu asi 1/4 z toho odpadla...
Ako konkretne prebieha "sladkovodny kupel"??
Pocul som o tom uz viac krat takze to bude "normalne" ale mne sa tieto postupy zdaju dost drasticke, preto by som rad vedel ako na to ak to budem nuteny robit...
palo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 01 Okt 2006 08:41
Bydlisko: Ostrava-Poruba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palo »

Dělal jsem to asi takto.Napustil jsem z kohoutku vodu(studenou),nechal jsem ji 24 hodin odstát ,aby vyprchal chlór a srovnala se teplota a šup tam klauna na pět minut.Takovouto příjemně ,, sladkou'' lázeň jsem mu dopřával asi ve dvou deci vody třikrát denně po tři dny. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

palo napísal:Dělal jsem to asi takto.Napustil jsem z kohoutku vodu(studenou),nechal jsem ji 24 hodin odstát ,aby vyprchal chlór a srovnala se teplota a šup tam klauna na pět minut.Takovouto příjemně ,, sladkou'' lázeň jsem mu dopřával asi ve dvou deci vody třikrát denně po tři dny. :wink:
POZOR!!! Je potrebne minimalne dorovnat aj pH, pretoze rychla zmena ho moze zakillovat.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
palo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 01 Okt 2006 08:41
Bydlisko: Ostrava-Poruba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palo »

POZOR!!! Je potrebne minimalne dorovnat aj pH, pretoze rychla zmena ho moze zakillovat.[/quote]

Nevím jak je to možné ,ale podle mého testu od fa. Nutrafin mám v akva. PH 8 a když měřím vodovodní tak je PH 8. Že by klika?
Používateľov profilový obrázok
Jodi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 23:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jodi »

Tak uz to ma aj druhy klaun... A uz som prisiel na to z coho to maju... Z euphylie... Vzdy ked spia v noci v euphylii tak maju aspon jedneho toho parazita na sebe... Pocas dna im to vzdy odpadne...
Neviete co to moze byt??

Este som si vsimol ze maju pi sebe cervene flaky... Najprv ich mal len ten mensi tak som mislel ze tym ze ho stale odhania ten velky ale po case sa objavili aj na velkom...
Inak neprejavuju niake znamky chodoby, zeru aj plavaju uplne normalne... Ked ich krmim tak zradlo trhaju z ruky... Cele dni sa vyvaluju bud v sakraci alebo v euphylii...
franta007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02 Jún 2006 22:34
Bydlisko: Praha

klaun

Príspevok od používateľa franta007 »

Klaun zničeho nic začal plavat jako střelenej s hlavou dolů, jako by se chtěl dostat na dno, má nafouknutý břicho(asi je to sameček-je menší) ale snaží se jíst. Jediná změna je že jsem dal do akva. sasanku čtyřbarevnou a do filtru eco phos. Mám strach aby se neunavil. :cry:
Prosím nevíte co se přihodilo.
franta007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02 Jún 2006 22:34
Bydlisko: Praha

klaun

Príspevok od používateľa franta007 »

Ráno jsem se bál podívat do akvárka ,ale k mému úžasu byl klaun ok. Asi jsem ho vylekal jak jsem se včera hrabal v moři a potřeboval se jen vyspat.
:D
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"