Lymphocystis

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

items
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 16 Dec 2013 18:53
Bydlisko: Košice

Lymphocystis

Príspevok od používateľa items »

Zdravím

Potreboval by som poradiť hlavne od tých čo sú znalý v oblasti chorôb rýb.

Mam doma klauna ( Amphiprion ocellaris ) v nádrži je zhruba tretý týždeň.

Má s najvyššou pravdepodobnosťou Lymphocystis. Fotku nepridám lebo je vytálny a ťažko ho zachytiť ale popíšem to asi tak že na dvoch predných plutvách a zadnej má ako keby ikry alebo to vyzerá ako kaviár :) vo veľkosti asi špendlíkových hlavičiek.
Krmím ho mrazenou žiabronokou soľnou (zaiaľ) a pridávam aj cesnakovú šťavu na zvýšenie imunity. Chuť k životu zatiaľ má.

Čo to som si o tom prečítal na webe tak že otázka teda znie: Pomôže Lysmata amboinensis ?

Akvárium cca 70l čistého objemu. 1x za týžden výmena vody 8l. Okrem kaluna je tam Archaster typicus a Echinometra viridis .

Poprípade poprosím nijaké tipy na vitamínové prípravky keď že v ponuke ich je viac.

Ďakujem

Daniel
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Lymphocystis

Príspevok od používateľa VINTR »

Mohla by pomoct, ale záleží, jestli krevetka bude makat (velikost ryby a krevety - spíš bude po čase otravovat při krmení). Lepším je podle mého názoru labrojdeska.
Měl jsem něco podobného asi již 3X a po čase to zmizelo (vždy při koupi nové osádky). V jednom případě byla rybka po čase KO - nežrala, asi měla i jiné problémy, které nebyly viditelné, ale taky se toho zbavila, i když chcípla.
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: Lymphocystis

Príspevok od používateľa shifti powers »

Ja som mal klauna zo začiatku tiež podobne chorého ale namiesto guličiek mal na plutve chumáč bielej pliesne. Tak som pridal do nádrže krevety a Labroides dimidiatus a ten mu pomohol tým že mu to pookusoval a dorástla mu nová plutva .
items
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 16 Dec 2013 18:53
Bydlisko: Košice

Re: Lymphocystis

Príspevok od používateľa items »

V prvom rade ďakujem za priame odpovede :wink:

No tiež by som radšej zobral Labroides už len z toho dôvodu že krevetka by mohla otravovať časom trebarz LPS-ka, ale čo sa týka toho Labroidesa tak čo pozerám vyzerá to že mám malú nádrž pre neho :/

Keď ešte môžem vedieť ako to je u vás z jeho chovom ?

Ďakujem

Daniel
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa triscene »

Potencialnou pomocou by mohla byt aj hyposalinita co som cital.

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
items
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 16 Dec 2013 18:53
Bydlisko: Košice

Re: Lymphocystis

Príspevok od používateľa items »

Ja som sa to dočítal že hyposalinita môže pomôcť pri krupičke. Ale ak už nič nepomôže tak skúsim aj túto alternatívu :wink: Dík
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Lymphocystis

Príspevok od používateľa VINTR »

Moje zkušenost:
Labroideska je celkem bezproblémová ryba (žádná starost). když krmíš mraženou artemkou atd. tak ji bez problémů přijímá, takže hladem nebude. Velikost nádrže? čím víc tím líp, ale.. pokud dáš dvě do velké nádrže stejně jedna vyskočí a zůstane tam jen jedna. Pokud je v nádrži jen jedna tak neskáče a moc prostoru nepotřebuje.

Do 70 litrů tak možná na čas dokud neudělá to proč tam je a poslat ji dál, v takovéto nádrži nemám zkušenost já mam cca 300 litrů.
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Lymphocystis

Príspevok od používateľa reicho »

na hyposalinitu zabudni....ta je na ine ochorenia
rybu treba chytit a odstrihnut cast plutvicky s tou cystičkou....
zvysovanie imunity je samozrejmostou....sera fischtamin,selcon,imunoglukan....
items
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 16 Dec 2013 18:53
Bydlisko: Košice

Re: Lymphocystis

Príspevok od používateľa items »

No skusim tu Labroidesku a uvidime ci to pomoze. Verim ze mu to pookusuje.

riecho:
Na vitamini sa uz chistam len mi nevychadza cas ich kupit :/
No a to rezanie uff tak to si neviem predstavit ked ze je este mensieho vzrastu :roll:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Lymphocystis

Príspevok od používateľa Lukáš »

Lepsie urobis, ked ju nepridas. Snahou o pomoc jednej rybe zahubit druhu nie je prave dobry deal. Kedze tam inu rybu nemas, je v podstate v karantene. Po 2-3 mesiacoch zistis ci je to lymphocystosis (u klauna nepredpokladam) alebo nieco ine.
items
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 16 Dec 2013 18:53
Bydlisko: Košice

Re: Lymphocystis

Príspevok od používateľa items »

Lukáš:
No to ano v tom mas pravdu len ze po pridani dalsej rybky urcite zbytky vyrusu alebo ochorenia mozu vo vode pretrvavat ak sa teda mylim tak ma opravte a moze sa tym nakazit ina novo pridana ryba ak ma znizenu imunitu alebo niake poranenie tak sa to moze u nej prejavit.

Tak tazko identifikovat, choroby som pred tym neriesil toto je moja premiera a po hladani na webe a prechadzani zahranicnych for to vyslo najskor na toto ochorenie.

Tak ako som popisal vyzera to ako male gulocky v zhluku prpominajuce kaviar. Ak ma niekto iny tip na diagnozu budem rad :)

Zatial mam pocit ze sa to skor zhorsuje ako zlepsuje aj ked klaun je stale plny zivota.

Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"