FBS - Feeder Blockage Syndrome

Fórum venované chorobám morských rýb.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ceco napísal: Lebka gupky upcha prechod zo zaludka do creva. Ryba prestane prijimat potravu a po case hynie.
Tak to by ma celkom zaujimalo blizsie. Gupka snad nema hlavu z olova. Doteraz som nepocul nic take, ze by sa lebka gupiek nejako vyrazne odlisovala od lebiek inych ryb.
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Lukáš gubka síce nemá hlavu z Pb ale čo ked má na hlave prilbu...... :lol:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Lukáš napísal:
Ceco napísal: Lebka gupky upcha prechod zo zaludka do creva. Ryba prestane prijimat potravu a po case hynie.
Tak to by ma celkom zaujimalo blizsie. Gupka snad nema hlavu z olova. Doteraz som nepocul nic take, ze by sa lebka gupiek nejako vyrazne odlisovala od lebiek inych ryb.
Robert M. Fenner - The Conscientious Marine Aquarist. Nieco som cital aj na wetwebmedii.

Citujem Fennera:
Fenner napísal: I'd like to mention another type of "disease", environmental; from comet feedings I've seen time and time again: Death from "gut blockage" in particular in lionfishes and their relatives. There is a tendency for feeder 'skulls' (crania) to block over the opening from the stomach to the intestine in this group. From necropsying enough scorpionfishes to fill a fish store I would guess "feeder blockage syndrome" as their single largest source of mortality.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

pokracujem:
http://wetwebmedia.com/lions&rels2.htm

Feeding/Foods/Nutrition: Types, Frequency, Amount, Wastes

Quick! What's the number one cause of death of captive Lionfishes? Here's a little clue; what section are you reading? Foods and feeding. If food is love than most lions are loved to death. Post-mortem exams we've done invariably show fatty liver degeneration (yellow, floating blobs), frequently with accessory gut impaction from, guess what? Excessive Feeder Goldfish Gobbling Syndrome.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Romanov zdroj v sebe obnasa racionalne patofyziologicke vysvetlenie a to poruchu metabolizmu vplyvom prekrmovania monodietickou potravou. Nasleduje steatoza pecene (ako pri vykrme kacic a husi) a dalsie pridruzene komplikacie.
Ceco, nie som odbornik na anglicku terminologiu sladkovodnych ryb, ale to "comet" je nozaj gupka a nie kometa (forma zlateho karasa)? Lebo karas sa uvadza aj v Romanovom linku. A predsa len aj tvar lebky a objem kostnej hmoty je u karasa a gupky dost rozdielny.
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Lukáš je to tak ako píšeš. Kometa je forma karasa ktorú bežne dostať kúpiť a je predsa rozdiel krmit gubou a karasom :wink:
THE OLD MAN AND THE SEA......
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

No nevím, kam střílíte - "comet" je zcela jistě Xiphophorus maculatus :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Navyse Fenner v knihe pise vyslovene o gupkach. Horeuvedenu citaciu som vytiahol z wetwebmedie.

Inac, posunuli sme trosku tuto temu OT, poprosim admina, aby to rozdelil a hodil do novej temy s nazvom "Feeder Blockage Syndrome" v sekcii choroby.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby rýb"