doplnění odparu

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Faraon
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02 Feb 2017 10:59

doplnění odparu

Príspevok od používateľa Faraon »

potřebuji poradit ohledně automatického doplňování odparu. Jaký používáte? A jak jste s tím spokojeni? Koupit a nebo doplňovat ručně? Díky moc
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: doplnění odparu

Príspevok od používateľa shotik »

Rucne te to prestane bavit. Ja koupil Blau level controller s dvouma cidlama a spokojenost uz cca rok
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: doplnění odparu

Príspevok od používateľa triscene »

Tunze Osmolator a uplna spokojnost.
manualne doplnovanie je otravne a odchylky tam budes mat stale v priebehu dna. pochybujem ze budes doplnat odpar denne 15x :)
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: doplnění odparu

Príspevok od používateľa vik_33 »

Druhů automatického doplňování odparu je vícero - takový malý ( a zdaleka ne úplný ) přehled najdeš i na mých stránkách: http://vikovo.cz/navody.php?doplnovani_odparu

Sám používám u jedné nádrže DIY systém který kdysi dodával pepin ( už dlouho ho ale v nabídce nemá ) a u druhé Knop a oba k naprosté spokojenosti.

Ruční doplňování je dneska už trochu out i když netvrdím, že to nejde. To pohodlí, přesnost a průběžné doplňování ale za těch pár peněz prostě stojí.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: doplnění odparu

Príspevok od používateľa Spongebob »

triscene napísal:Tunze Osmolator a uplna spokojnost.
manualne doplnovanie je otravne a odchylky tam budes mat stale v priebehu dna. pochybujem ze budes doplnat odpar denne 15x :)
Ten vypada super..baleni je vcetne cerpadla a zdroje? Cili komplet i s hadickou atd? Diky
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: doplnění odparu

Príspevok od používateľa shotik »

Já tedy mám nastaveno na 10 minut jednou denne hodiny na doplneni odparu. Kdyby zkolaboval snimac, nerad bych narval cely zasobnik do akva :)

Necpu to tam cely den po plivancich
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: doplnění odparu

Príspevok od používateľa kačer »

Já mám tenhle HYDOR a taky naprosta spokojenost, používam pres dva roky a nikdy žádná porucha ... http://www.akvariumonline.sk/alarm-snim ... -vody.html
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: doplnění odparu

Príspevok od používateľa triscene »

Spongebob napísal:
triscene napísal:Tunze Osmolator a uplna spokojnost.
manualne doplnovanie je otravne a odchylky tam budes mat stale v priebehu dna. pochybujem ze budes doplnat odpar denne 15x :)
Ten vypada super..baleni je vcetne cerpadla a zdroje? Cili komplet i s hadickou atd? Diky

jj kompletka to je.
mal som to kedysi zapnute na casovacke ale kazdy restart je spojeny s pipnutim, ale neskor som zistil ze je to lepsie nech to robi v priebehu dna a nepipa to potom. vyvod hadicky je samozrejme dat vyssie ako je hladina v zasobniku nech ti to netaha samospadom do akvaria, dal som kus akvacitu na hladinu, takze je to takmer nepocutelne .
semko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 31 Jan 2010 11:21
Bydlisko: Bratislava

Re: doplnění odparu

Príspevok od používateľa semko »

Používam už vyše 2 rokov tunze osmolator nano na spínacích hodinách

http://www.morskeakvarium.eu/doplnovani ... -3152.html
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: doplnění odparu

Príspevok od používateľa martin01 »

Tunze osmolátor, má dvě čidla a ještě obsahuje časový spínač, který hlídá délku doplňování.
Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 342
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: doplnění odparu

Príspevok od používateľa Milly »

Ja pouzivam na doplnanie odparu jednoduchy plavakovy ventil. Hadicka taka ako sa pouzivaju pri RO. Dokonca mam tam aj vintilcek, ktory sa pouziva v tychto RO aplikaciach. Vodu doplnam do filtracie v mieste kde mam vytlacne cerpadlo. Nadrz na doplnanie je vo vyske akvaria. Je to uplne jednoduche a cca 2 roky bez poruchy. Ten ventil sa da zakupit v e-shopoch s akvaristikou.
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: doplnění odparu

Príspevok od používateľa pajin »

já mám od října 2016 Tunze Osmolator Nano a nejsem s ním spokojenej... Možná mám nějakej vadnej kus, je hrozně nespolehlivej... Asi týden fungoval, pak se seknul a nedoplnil vodu... Pak zas týden fungoval a zase se seknul... Vyřešil jsem to tak, že jsem ho dal na spínací hodiny, které jej každé dvě hodiny restartují, tak to pár měsíců fungovalo... A teď pro změnu se už dvakrát nezastavilo čerpadlo při doplňování vody a doplnilo víc, než mělo...
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Re: doplnění odparu

Príspevok od používateľa pepe »

Přesně stejně tak mne zlobí (zlobil) Tunze osmolator nano také ... dokonce mi jednou doplnil AQ tolik, že přeteklo (mám filtr v zádech a zvedla se hladina a došlo k úniku vody mimo AQ - přesně nevím, jak to bylo - dojel jsem po prodlouženém víkendu domů a ve filtru (v zádech) byla hladina asi 5 cm od hor. okraje - normálně je před poslední přepážkou 20 cm od hor.okraje - karimatka pod AQ byla celá nasáklá, byly vidět zaschlé čúrky na skříňce pod AQ, ve skříňce dole byla voda a na prketách pod AQ také voda - vše již částečně zaschlé s krystaly soli a částečně vsáklé do parket a lamina skříňky - nabobtnalé :x )
Již i v minulosti se mi stalo, že Osmolator nano doplnil více, ale že by přetekl, to bylo poprvé. Tím že mám filtr v zádech (což považuji za nouzovku), tak mám ke všemu špatný přístup a hůře se to kontroluje - to nadměrné doplnění bylo vždy způsobené malým šnekem, kt. zalezl mezi plovák a ten jeho plexi chránič (obal) a zaseklo se to .... a doplňovalao a doplňovalo (je tam údajně nějaký el. obvod, kt. po určité době dplňování rozepne, ale pokud tam šnek zůstane zaseklej napořád, tak je průser...)
...tak jsem to vyřešil tím, že jsem udělal zespodu na ten plexi obal plováku takový chránič, kt. má na spodku jemnou síťku (voda může volně proudit, ale šneci tam neprolezou) a prozatím byl měsíc klid! Tak uvidím, jestli to bude dál OK ... každopádně čistit a odvápňovat se to bude muset stále!
svedsketanky.cz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 31 Okt 2015 21:05
Bydlisko: Lichnov okr. Nový Jičín
Kontaktovať používateľa:

Re: doplnění odparu

Príspevok od používateľa svedsketanky.cz »

Asi bych u volby doplňování odparu začal velikostí nádrže.U větších nádrží je to mnohem jednodušší.
tel 775148152
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: doplnění odparu

Príspevok od používateľa vik_33 »

Tomu nerozumím - v čem je to u menších nádrží složitější? Princip je shodný - plovák/senzor-spínač-čerpadlo.
U větších nádrží je menší problém když se sekne plovák a čerpadlo doplní více vody než je třeba. Ovšem pouze v případě, že zásobní nádrž je malá. Pokud je o obsahu desítek až stovek litrů, tak je to stejný problém jako u malého nana se zásobníkem na pár litrů. A pokud jde o velikost "doplňovacích" systémů, tak u těch komerčních nejsou v tomhle směru moc rozdíly.
Pro notorické smolaře anebo věčné pesimisty doporučuji standardní systémy doplnit o spínací hodiny ( je to tu již mnohokrát popsáno ).
A ještě něco - nebavím se o doplňování na bázi napaječky pro morčata a podobných řešení. Ta bych se pro moře snažil každému rozmluvit.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"