Problém TUNZE Osmolator 3155

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
JirkaS
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 06 Júl 2013 07:02
Bydlisko: Žamberk

Problém TUNZE Osmolator 3155

Príspevok od používateľa JirkaS »

Ahoj lidi,

neměl z vás někdo problém s tímto doplňováním odparu? Nějak mi nejde do hlavy co s ním je. Měl jsem i optické čidlo namočené v octě a stejně to tomu nepomohlo.
Pokud je odpojené čerpadlo tak to tak nějak funguje, ale ikdyž zvláštně. Když narazí hladina vody do optického čidla, tak se rozsvítí zelená dioda na doplnění hladiny, ale pořád to jakoby doplňuje vodu až než sepne pojistný plovák na přetečení a ten to celé vypne a píská to.
Jakmile ovšem připnu čerpadlo, tak funguje pouze pojistný plovák na přetečení a čerpadlo vůbec nejde. V posdtatě to celé přestane fungovat.

Čerpadlo jsem zkoušel a to na 9V baterii, nebo na jiném zdroji funguje a čerpá. Tudíž je asi OK.

Na výstupu pro čerpadlo je napětí ( měřeno bez zapojeného čerpadla ).
Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Re: Problém TUNZE Osmolator 3155

Príspevok od používateľa zdenekzd »

Mě to dělalo neplechu když jsem měl na optickým senzoru bublinky.
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Re: Problém TUNZE Osmolator 3155

Príspevok od používateľa Aleš »

Po týdnu provozu mi odešel adaptér a po roce pravděpodobně čidlo. Absolutně nefunkční krám za 5K.
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Problém TUNZE Osmolator 3155

Príspevok od používateľa hates »

Chci ozivit toto tema. Mam presne stejny problem s cidlama. Vodu cerpa ale, zastavi se az kdyz jej vypne pojistny plovak. Pripada mi, ze to opticke cislo zapne doplnovani az ztrati kontakt s vodou Cekal jsem, ze po ztraceni kontaktu na 3s, tak jak je uvedeno v navodu sepne cerpadlo a neco malo dopusti. Me ale dopousti tak dlouho, dokud nesepne plovakem varovny signal a rve. Cerpadlo see vypne to je OK. Musel jsem ale vypnout alarm. Doplnuji do posledni komory a je to tak vzdy cca 2dcl vody v tomto rezimu.

Je nejaka moznost jak to zkontrolovat ? Ty tri diody co tam jsou tam mi sviti vzdy pouze pump on, ale nikdy nesviti ze hladina je v poradku. Je to problem cidla a nebo to tak ma fungovat. Proste pri ztrate dotyku to sepne a cerpa minimalne treba 10s a potom vypne. V mem pripade by to tak fungovalo asi dobre, protoze ja mam docerpano treba za 5 vterin, jak tam mam malou komoru.

Zkousel jsem i nastavit vykon cerpadla potenciometrem, ale to musim mit na max, jinak mi to nevytlaci vodu ze skrinky nahoru do navratove komory, kterou mam v zadech.
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Problém TUNZE Osmolator 3155

Príspevok od používateľa hates »

tak si odpovim. Rano jsem mel zavzdusnenou hadicku a nenacerpalo mi v noci cerpadlo vodu. Tak jsem ji rano rozchodil a protoze cidlo nemelo kontakt s vodou tak seplo a zacalo cerpat. Doba cerpani byla delsi nez tech asi 10s tak ze jednotka krasne vypla jak voda dojela k optickemu cidlu. ted malinko chybelo, tak si jednotka rekla ze zase docerpa. Za cca 5 vterin byla ale voda tak vysoko, ze se zacal zvedat pojistny plovak a zastavil cerpadlo az alarm (zvuk mam vypnuty).

tak ze zaver. jednotka proste cerpa asi min 10s a kratsi dobu pouze za predpokladu, ze jej vypne plovak s varovnym signalem. Tento osmolator je urcen na doplnovani odparu do vetsich nadob napriklad v sumpu, kde se to neprojevuje tak rychle na vysce hladiny. Do malich akva s filtrem v zadech, kde se odpar vlozi do navratove komory je vhodnejsi mensi nano, ktery ma pouze plovak. Ale jelikoz mam tento odpar za cenu nizsi nez nano tak jej pouzivam. Vypnu zvukovy alarm a chova se to v podstate jako osmolator tunze nano. Spina se kdyz opticke cidlo ztrati kontakt s vodou a vypne jej vzdy bezpecnostni plovak :-D
ZVsamuel
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 14 Okt 2018 13:55
Bydlisko: Zvolen

Re: Problém TUNZE Osmolator 3155

Príspevok od používateľa ZVsamuel »

Ahoj
Pouzivam tento Tunze Osmolator cca pol roka, kupil som ho uz pouzivany.
Mam v akva skoro 1000 l vody doplnam denne caa 7-10 l.
Presiel som nan prave z toho dovodu ze ma vykonnejsie cerpadlo a nespina doplnanie RO tak casto.
Ale u mna ten opticky senzor v pohode reguluje hladinu vody. Ked nema kontakt s vodou zopne - vypne ked sa dotkne vody. Tak nie som isty ci teda ten Tvoj pracuje spravne. Este ma napadlo ci to mas dobre pozapajane?
Poistny plavak mam len ako varovanie ak sa nieco deje.
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Problém TUNZE Osmolator 3155

Príspevok od používateľa hates »

Jak dlouoho ti jede cerpadlo po sepnuti. Predpokladam, ze doplnujes do sumpu a tim padem treba za 10s doplnis do sumpu 1-2mm protoze tu posledni navratovou komoru mas vetsi. Ja doplnuji do posledni komory, kde to klesa. Jinde mam porad stabilni hladinu a pudorys te komory je cca 10x10cm To znamena ze za 10s provozu bzch doplnil treba 3cm vody, coz uz je hladina kdy rve pojistny plovak a proto to drive vypne.

U tebe se mi to jevi tak, ze opticke cidlo zjistilo malou hladinu a seplo cerpadlo. Po cerpani 10s mas hladinu treba v polovine toho optickeho cidla a proto se to vypne ale plovakem to jeste nepohne, protoze na hladinu aby jsi pohnul plovakem budes muset cerpat jeste dalsich 10s, ale to jiz neni nutne jelikoz mas opticke cidlo ve styku s vodou a na jednotce ti zustava svitit ze mas hladinu OK.

To je pouze muj nazor. Podle me pokud bych to zkusil nede mezi dvemi akva tak to bude fungovat v poradku jak ma. Ja proste tu hladinu vzdy precerpam a spoleham na plovak.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"