Tunze Osmolator Nano

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Tunze Osmolator Nano

Príspevok od používateľa pepe »

Prosím o Vaše názory.

Máma tunze Osmolator Nano asi 3-4 roky. Prozatím bez prblémů (když nepočítám občasné zaseknutí plováku díky malému šnekovi - musís se občas čistit).

Nyní přestalo doplňování zcela fungovat. V návodu píšou, že spínač v plováku vydrží cca 3-5 let a potom se musí vyměnit. Každopádně např u Pepina samotný plovák nenabízejí, ale mají náhradní čerpadlo.

Můžu nějak poznat (rozlišit) zda je špatné čerpadlo nebo plovák-spínač?

Dík za názory!
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Re: Tunze Osmolator Nano

Príspevok od používateľa pepe »

Takže jsem udělal pokus.

Otevřel jsem ovládací krabičku od Tunze Osmolator Nano, ve které je malý plošňáček a mimo jiné i relátko a konektor k připojení (výměnu) plováčku.
A když jsem plováček odpojil a zkoušel spojit kontakty kovovým nožem, tak je slyšet jak relátko spíná, ale čerpadlo nejede ...

... tak je to asi špatné čerpadlo...

Chtěl jsem ho rozdělat a třeba zkusit vyčistit, ale nevím, zda to čerpadélko vůbec nějak rozdělat lze (dostat se k rotoru atd). - mně to nešlo.

Máte s tím nějaké zkušenosti?
Používateľov profilový obrázok
Gilbo8
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 03 Jan 2017 12:53
Bydlisko: Nitra

Re: Tunze Osmolator Nano

Príspevok od používateľa Gilbo8 »

Podla stitku ma napajanie 12V DC takze skus cerpadlo napojit na 12 V zdroj a uvydis ci sa rozbehne a snimac by sa mal dat otestovat ohmmetrom.
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Tunze Osmolator Nano

Príspevok od používateľa Jirik »

Když vemeš plovák do ruky a párkrát ho otočíš vzhůru nohama a zpět, tak musí v tý jednotce cvakat relé pokud je plovák dobrej a jednotka dobrá. A kdyz vytáhneš z tý jednotky zdroj a připojíš na něj to čerpadlo tak musí běžet. Nebo je vadný. Ještě může jednotka cvakat a čerpadlo běžet a nefungovat to, kdyby byl v jednotce studeňák. Jen tak mezi náma trochu primitivní na to, abych se na to někoho musel ptát :D Já ho mam pět let a funguje. A viděl jsem fungl novej a nefungoval :wink: plovák i čerpadlo se dá sehnat všude, stačí nebejt línej a googlit :wink: a plovák může bejt spínací nebo rozpínací :D
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Tunze Osmolator Nano

Príspevok od používateľa vlčák »

cerpadlo od osmolatoru je nerozebiratelne. vetsinou se do nej dostane voda a konec. po rozrizniti vytece cerna kase plna zeleza a medi, pro more primo idealni smes :-(
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"