Overflow box

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Lykan
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 03 Nov 2018 10:07
Bydlisko: Most

Overflow box

Príspevok od používateľa Lykan »

Je tu někdo kdo s tím má dlouhodobou zkušenost? Něco málo jsem zde našel ale skoro nic od někoho kdo to dlouhodobě používá. Je taky možnost že to skoro nikdo nepoužívá :D
Našel jsem u Rataje overflow box Blau a nevím jestli do toho jít. Nádrž mám napustenou tak vrtání do ní nepřipadá v úvahu.
Najde se tu někdo kdo poradí nebo má zkušenost?
Zeovit, 260 l, Tunze 9012,zeolit reaktor,
Vondra Miroslav
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20 Sep 2006 21:44
Bydlisko: Velvary

Re: Overflow box

Príspevok od používateľa Vondra Miroslav »

Ahoj s overflow boxem zkušenosti přímo nemám akorát co jsem četl na netu protože jsem to také chtěl . Po přečtení článků co se občas stane že po výpadku proudu už systém nenaskočí jsem raději vrtal napustěné akvarium z boku a dělal přepad z boku . V podstatě jde o systém jako když nasaješ vodu do hadice a když se ti to přeruší voda neteče . To samé se může stát i s tim overflow boxem samozřejmě oni tam mají takový udělátko aby se to nestalo ale stává se a potom když . Teď k tomu vrtání . Napíšu ti jak jsem to udělal já . K ničemu tě nenavádím je to na tobě objednal jsem si vrták na sklo z ebay za zhruba 4 eura stačí v pohodě nebudeš vrtat padesát děr. Upustil jsem vodu z akvária pod misto kde jsem chtěl udělat díru zevnitř jsem nalepil izolepu aby bordel nepadal do akvária . Do překližky jsem vyvrtal díry o stejném průměru jako jsem měl vrták svorkou jsem ho přitáhl ke sklu aby vrták neběhal do stran a pomalu začal vrtat . Vrták se hodně hřeje protože v podstatě to brousíš diamantovým prachem který je nalepený na tom vrtáku takže musíš každých pár vteřin chladit ve vodě jak vrták tak jsem chladil sklo ale to sklo bylo asi zbytečné. A to je v podstatě vše ahoj Mirek
Petan
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06 Máj 2017 11:12
Bydlisko: Královéhradecký kraj

Re: Overflow box

Príspevok od používateľa Petan »

Používám overflow box BLAU 3000 l/h jeden rok. Skutečný naměřený průtok daný výtlačným čerpadlem mám 600 l/h. Vyšší průtok jsem prozatím nezkoušel. Zpočátku docházelo k neustálému zavzdušňování škrtícím ventilem a okolo závitu rychlospojky. V tomto bodě bylo provedení boxu ne moc kvalitní. Po předělání (přetěsnění závitu rychlospojky, výměna škrtícího ventilu za ventil z RO) už k zavzdušňování přepadu nedocházelo. Zmiňovaný problém, tedy zavzdušnění a nefunkčnosti přepadu po výpadku proudu, nebo odpojení výtlačného čerpadla, u mě prozatím nenastal. Nemohu to proto potvrdit ani vyvrátit.
300l reef
Mirec 5
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 20 Feb 2019 20:30
Bydlisko: Nova dubnica

Re: Overflow box

Príspevok od používateľa Mirec 5 »

Nema náhodou niekto overflow box navyše co nepouziva?
Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"